There's Something Wrong with the Children

Rodina se vydá na víkendový výlet s dlouholetými přáteli a jejich dvěma malými dětmi, ale když se děti po nočním zmizení v lese začnou chovat podivně, pojmou podezření na něco nadpřirozeného. (JasonCZ)

Morien odpad!

Říkala jsem si, že film s takhle slibným názvem a který hned od začátku pouští Sisters Of Mercy nemůže být jinak než trefa do černého... inu, jak napsal někdo na IMDB: "There's something wrong with this movie." Troufám si říct, že kdyby jakákoliv libovolná banda fanoušků hororových filmů odjela na prodloužený víkend do lesa do pronajaté chatky, tak natočí něco v podobné kvalitě. S hrůzou teď zjišťuji, že Roxanne Benjamin je rovněž tvůrkyní za Body at Brighton Rock, dalším hororem, který mě svou amatérštinou vskutku až vyděsil. Z tohoto úhlu pohledu ale musím přiznat, že There's Something Wrong with the Children vykazuje oproti tomu předchozímu filmu známky zlepšení, ovšem tak subtilního, že jestli bude Benjamin postupovat tímto tempem, tak bude muset natočit tak dvacet dalších filmů, než to označím za sledovatelné. ()

ricci.s

Som rád, že som nedal na tunajšie hodnotenia, lebo taký zlý tento film rozhodne nie je. Má v sebe samozrejme niečo z The Children, ale omnoho viac mi pripomínal podarený írsky The Hole in the Ground, hoci jeho kvalít nedosahuje. Opäť dve podivné ratolesti, ktoré po objavení podivnej jamy zmenia svoje správanie a rozhodnú sa porátať s chudákmi rodičmi, klasika. Radšej by som bol, keby z tých detí išiel aspoň trochu strach, ale tieto boli „iba“ vyložene odporné. Ku koncu to bolo celkom napínavé. Je to priemerný horor, ktorý možno neutkvie v pamäti dlho, ale ničím ma neurazil, nenudil a ubehol rýchlo. ()

Marceloo

Roxanne Benjamin som mal doteraz zafixovanú ako talentovanú hororovú režisérku s tým správnym zápalom, ale touto vykrádačkou britského hororu The Children si u mňa riadne pokazila meno. V podstate tu funguje len technická stránka filmu, ktorú mali vo velkej miere na starosti týpci z minulotýždňového podareného Sick. Inak tu nestojí za reč vôbec nič. Akonáhle príde k akejkolvek komunikácii medzi charaktermi, film pôsobí až smiešne. A to radšej nebudem písať o ''hororových scénach''. Antológie a seriálové epizódy režisérka zvláda, ale na celovečeráky ešte samostatne nemá a tento kúsok sa tak stáva ďalším nepodarkom od BlumHousu. ()

Gilmour93

Ty můj malý zelenooký broučku.. Dalo by se to rozdělit na tři ryze konvenční žánrové pasáže. Nejdřív seznámení s režisérkou a postavami, u kterého zjistíme, že ta první má ráda Stephena Kinga a gothic rock a ti druzí chlast, léky a probublávání křivd. Poté ratolesti šibalskými pohledy a čertíkovskou bundou budují pocit ohrožení, kterému ale nikdo nevěří, protože dětská nevinnost, Lithium a neser se mi do rodiny. No a pak přijde finále, kdy všichni prozřou, než zařvou, napětí je téměř nulové a gore se spokojí se stojánkem na mačetu vyrobeným z klíční kosti. Normálně by se měly tyto tři části pojit za účelem stupňování, jenže tady váš čeká jen stagnace.. ()

darkrobyk

Někdy se vyplatí ignorovat zdejší odpady a hodnocení a podívat se na film. Pokud na začátku hrají The Sisters of Mercy, tak nemůže jít o propadák...a taky že ne. Zpočátku se klasicky řeší vztahy, ale po nálezu tajemného místa v lese se všechno změní. Spratkové jsou něčím jiným a temná síla v podzemí by si ráda vzala i ostatní. Na jedné straně jsem tak trochu čekal variaci na Lovecrafta, chapadélko se však neobjevilo. Více jak polovina filmu je ale dostatečně napínavá, dojde i na krev. Vůbec nejlepší byly stíny obří kudlanky, tam se mohlo více přitlačit na pilu, ale takhle zase zůstal prostor pro fantazii. Je pěkné, jak si lidé svěřují tajemství, aby je pak na sebe ve správnou chvíli vykřičeli. Kamera slušná, hudba výborná a jistě by tohle kdejaká banda amatérů nenatočila. A více odpovídá hodnocení na IMDb - 5*. Samozřejmě originalitu zde nenajdeme, protože už Neviňátka (1961) a Městečko prokletých si pohrávají s myšlenkou šílených dětí, o těch z kukuřice a dalších nemluvě. Za mě spokojenost. 3,5* ()

pornogrind

Děti, děti, dětičky maj krvavý ručičky. Lidi se jim nelíbí a proto je zabíjí. Tak za mě je tenhle snímek zatím na ČSFD pěkně podhodnocenej. Za tímhle filmem netřeba hledat nic originálního. Filmů o vraždících dětech už tu bylo víc a samozřejmě, že i lepší než tenhle kousek. I tak si ale myslím, že má film pořád co nabídnout. Nějakejch extra krvavejch scén se divák nedočká. Tady je to spíš o napětí a atmosféře. Sedli mi i herci a celkem povedenej byl i vizuál. Dobře byla zvolená i hudba. Někdo by možná mohl namítat, že né až tak všechno bylo ve filmu vyřčeno ale myslím si, že někdy není na škodu dát prostor své fantazii. ()

Omnibus

Maceška a ouška, démonická zkouška.“ Psychopatická lolitka v raráškovsky ušaté mikině mě vzala za srdce. Hravá a dravá je tak, že sýrově bledým anglickým dětičkám by sáňky omlátila o hlavu dřív, než by švec řekl csfd. OKÉNKO KASEMAT: [][] Co strašného se stalo uvnitř? [] Do zlověstně zamlžené díry zahučeli Gilmour93 a JASON_X, mí oblíbení uživatelé. [] Pak se zas objevili, zdánlivě čupr. Ale... [] Začali se chovat divně a dehonestovat mi film i napínavou psychologickou hru na „dceruško, beruško, vystrč růžky. [] Nevyměnil mi je někdo?! [] A kdo mi vyzobal všechno Lithium? Že by...? [][] R. Benjamin zaujala už Southbound, tady vyloženě potěšila. Manuál k hlídání cizích dětí, určený bezdětným manželům, toužícím po rodinné pohodě. Husí kůže jak struhadlo a jen 42 %? There's something wrong with the ČSFD children... Jen škoda té hmyzí odbočky, stačilo by tajemné, nekonkretizované zlo. Ale i tak, čtyři krvavé macešky do Díry hážu. ()

Arsenal83

Beznádejná zbytočnosť. kde netušíte, čo sa deje, ani prečo to niekto nazval hororom. Žiadne napätie, žiadna akcia. Deti sa vo filme zahrali, inak nič. ()

JASON_X

Nešikovně vystavěný scénář, nudný, pomalu se rozbíhající děj, nadprůměrně nesympatické postavy, respektive nesympatičtí herci (hlavně obě užvaněné ženské), neoriginální zápletka. A klady? Na úvod mě navnadili Sisters Of Mercy a v závěru potěšila mačeta v klíční kosti, jinak naprostá ztráta času, další sterilní pseudohorror s dětičkami. ()

Morholt

Dva páry a dvě děti najdou při procházce lesem opuštěný komplex, jehož součástí je fakt hluboká díra, která evidentně nemá přirozený původ. Když se pak děti ztratí a zase objeví, je celkem jasné, co může za jejich podivné chování. Jasně, tohle všechno už jsme několikrát viděli a vedle The Children by si člověk vzpomněl na pár dalších podobných záležitostí. Nicméně tady jsem s tou kopírkou neměl problém. Nevím, jestli to připadalo jen mě, ale cítil jsem tu jakýsi retro nádech ať už co do vizuálu, tak co do muziky, což se mi líbilo. Fajn byli i herci, pokud tedy vezmu v potaz ty dospělé. A film ani příliš nenudil, přičemž konec byl celkem slušný napínák. Mínusem jsou představitelé dětí, ze kterých bych si fakt do trenclí neucvrknul a i když jsem tvrdil, že mi tu opisování moc nevadilo, tak některé šablony byly přeci jen obšelhlé až příliš. A navíc mi tu chybělo vysvětlení, o co vlastně šlo, což je trend, který nenávidím. I tak to ale stačí na lehký nadprůměr. 60% ()

Astaroth12

Takýchto filmov sa ročne natočí niekoľko a len hŕstka z nich aj stoji za to a tento patrí do kategórie len priemerných. A tak samozrejme sa o originalitu nejedná. S postavami sa da sympatizovať i keď tie ich niekedy nechápavé konania a hlúpe rozhodnutia ma pri takýchto filmoch vedia vytočiť, ale viem sa prispôsobiť. Hercov poznám z iných filmov a tak do cela mali solídne výkony. Keď to začalo naberať na obrátkach malo to hutnú atmosféru, len ta koncovka nejako zadrhávala. Ale mínusom boli hlavne detské postavy, ktorým som tie vražedne chúťky vobec neveril, neboli v nich tak presvedčivý, ako napríklad v podobnom filme The Children, tam boli detský herci a ich postavy výrazné a ich smrtiace výpady nekompromisné. Tu cela tá surovosť a neľudskosť sa stratila v záplave lacných a nezaujímavých momentoch a jedine, čo bolo fajn, že film nenudil a tak hlavne kvôli tomu dávam slabú, ale 3*. ()

M.i.k.e

tradiční mysteriózní horůrek, který nepřináší nic nového, ale ve finále neurazí a psychickou újmu taky nezpůsobí. Navíc je tu Amanda Crew, kterou mám rád, jen mě překvapilo, že už dorostla do rolí matek...50% ()

Sludger

Prvá tretina je „povinná vata“, kde sa dokopy nič neudeje. Po vrátení sa detí ku chate začne časť plná čudesných výrazov, jumpscarov a budovania „znepokojivosti“. Následne príde, fakt vydarená, časť, kde sa krvavý kolotoč rozbehne. Dobrá práca s atmosférou, napätím a dokonca aj s originálnejším námetom, dokonca som si myslel, že príde finále s bodyhororovým či príšerovým vyvrcholením. Lenže záver je totálne fiasko. Nedáva tam dokopy nič zmysel a pýtam sa, či takéto scenáre nemajú svojich „betareaderov“, aby sa vychytali zbytočné blbosti, pretože tu niektoré scény nemali hlavu ani pätu. There´s is something wrong with children nakoniec skončil pred bránami priemernosti. ()

oveckaoa

Režisérka má za sebou dva povídkové horory a jeden horor nevalné kvality tohle je její druhý hororový počin (nepočítám ty povídky) . Dva páry jdou na chatu jeden pár má 2 děcka jednou tam objeví nějakou budovu s velkou dírou a ty děcka se tam podívají díky čemuž jim začne téct krev z nosu.    Ta ženská z toho páru s dětmi si stěžuje té druhé, že si nemůžou zasouložit jelikož mají pořád na starost ty děcka tak jí ta druhá nabídne, že je pohlídají, ale pak se jim ztratí pak se objeví, ale jsou jiné. Na horor je to slabé a zhruba tak hodinu se nic neděje. Jsou zde náznaky, že ty děcka jsou divné , ale nevíme proč to se dozvíme zhruba až na konci. Chybí zde gore a i film šel lépe podat. 40 procent za ty děcka a hudbu  jinak nechápu, že cca 40 letá ženská se bojí zhruba 10 letého spratka je jedno  jak je zmutovaný. ()

iXtr3m3

Veru slabota a aj dve hviezdy sú len s privretými očami. Také Children bolo pár rokov dozadu omnoho lepšie, drsnejšie a prepracovanejšie. Málo gore, málo akcie, málo hororu, v podstate málo všetkého, neodporúčam, Epix nie je žiadny hráč v porovnaní s ostatnou VOD konkurenciou. ()

Rathalos

Tak tento horor je podla mna dost podhodnoteny a pri dnesnej konkurencii v tomto zanri to vidim jednoznacne ovela lepsie ako tu citam komentare,takze nebudem zbytocne mudrovat,za mna urcite styri hviezdy...:⁠-⁠) ()