Michal Prokop & Framus Five

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný
Česko, 2022, 60 min

Koncertní zážitek legendárního hudebníka při příležitosti křtu nové desky "Mohlo by to bejt nebe…" Framus Five se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Prapočátky skupiny lze najít už v roce 1963, ale skutečná historie pod stávajícím názvem se datuje od roku 1967, kdy se dosavadní kytarista Michal Prokop poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák. Svou činnost přechodně ukončila dvakrát, jednou v roce 1971 a pak v roce 1990, kdy leader Michal Prokop vstoupil do politiky. V roce 2006, po vydání desky "Poprvé naposledy", Framus Five naplno obnovil svou koncertní činnost. V rámci koncertu v brněnském Sonu Centru proběhl křest nové desky "Mohlo by to bejt nebe…" Záda Michalu Prokopovi pomyslně kryla inovovaná sestava kapely Framus Five, ve které dlouhodobé spoluhráče Honzu Hrubého, Jirku Šímu, Pavla Razíma, Zdeňka Tichotu a Romana Němce doplnily dvě mladé tváře: brilantní kytarista Pavel Marcel a na klávesy Andy Čermák. (Česká televize)

Slarque

Michal Prokop se současnou sestavou Framus Five v brněnském Sonu ukázali, že nežijí z podstaty, ale jejich nové písně se vedle klasik z 80. let neztrácejí. Mohlo by to bejt nebe... je ostatně skvělá deska, žádný rock pro důchodce. Sice jenom hodina, ale bez slabšího místečka. ()

Marze

Poslední přenos koncertu Michala Prokopa byl na České televizi někdy v období výkyvů pandemie na festiválku na Ohři pod hradem Loket. Tento koncert z Brna je ke shédnutí na Čt Art zde (nevím jak dlouho budou vysílací práva) https://www.ceskatelevize.cz/porady/14762081639-michal-prokop-framus-five/ Potěšilo mě, že hodně písniček jsem neznal a umělec nehraje pořád dokola hity a postupně jde dolu. ()