Skeksis

Ak si Travis Fimmel myslel, že hrať kus psycho znamená vypleštiť vodnaté oči, tak sa mu to podarilo. Ale pre mňa to bol nepodarený pokus o herectvo tohto druhu. Na druhej strane, byť jeho postavou, tak by som nemala nervy na tých protivných odutých černochov, ktorí sú vraj „hrdí“. Hrdí na čo? Na to, že ich plantážnik donútil sadiť a kosiť cukrovú trstinu? Tak sa nemali nechať donútiť. To by som sa radšej dala zabiť. Či na to, že sú aj po storočiach nevzdelaní, recitujú knihu plnú výmyslov a blbostí – Bibliu, spievajú debilné, nervy drásajúce pesničky a žijú v bubline? A sú podozrievaví k akémukoľvek belochovi, čo je totálne trápne a pokrytecké, pretože násilie tak produkujú oni. A tá baba, ktorá si odskákala v podstate to, že sa snažila niečo vyriešiť, zatiaľ čo ostatní to ticho tolerovali, tak tá herečka je top škaredá. Kam sa hrabe Joker, prekliate emoji, kam sa hrabe Kakiharo z Ichi The Killer, kam sa hrabe Červená Čiapočka s vetou: "Stará mama, prečo máš také veľké zuby?"? Úsmev od ucha k uchu doslova (teda, chýbajú asi 3. cm) bez plastickej chirurgie. Tá by dokázala zožrať XXX burger na jeden hlt, narodeninovú tortu aj so sviečkami, dokázala by vám pokojne odhryznúť hlavu. Keby sa rozhodla vraždiť ona, tak by asi nik neunikol. Mdlý seriál plný spomienok a škaredých hercov. ()

Daiker

Takový delší díl Odložené případy. Travise moc jako herce nemusím, ale tady ta role mu sedla. Samotné prostředí Austrálie je zajímavé a příběh vraždy mladé studentky je zamotaný. Hlavní dvě sestry jsou sympatické a kamarádi z minulosti taky. Samozřejmě se řeší domorodci versus kolonisté, ale to je v Austrálii na denním pořádku.... Příběh je dobře odvyprávěn a vraha jsem neuhodl. Hudba mi taky sedla... Klidně bych si dal další případ s tímto detektivem a dle posledních 30 vteřin tipuji, že bude další řada... ()

KarlN

Za mě, moc povedené, v určitých pasážích trošku rozvláčné, ale to už tak bývá. Zápletka ála staré křivdy pochopitelná, víceméně ne úplně předvídatelná, herci sympatičtí a co víc, uvěřitelní. Jedná hvězda dolů za neustálé omílání nesnášenlivosti vůči menšinám, které vlastně nemělo vůbec význam pro další děj, pouze účelově diváka svést na falešnou stopu a to je trošku laciné. Jinak velmi dobré a navíc, výborně sestříhané. ()

Hexx

Nakonec tři, ale některý díly jsem se tedy pronudil, druhá polovina už byla poměrně fajn. Nemělo to tu správnou tendenci v propojení současnosti a minulosti, jinak řečeno chyběla tomu patřičná "šťáva", navíc si myslím zbytečně moc natahované, na druhou stranu dostatečně ponuré a lehce depresivní. Konec překvapil. ()

warrenur

Zaujimave zasadenie v australskom malomeste, kde sa po 25tich rokoch na svetlo sveta dostane potrebne voditko k vyrieseniu zlocinu z tych casov. Predstavitelia komunity, ale hlavne vysetrovatel "odlozenych pripadov" Travis Fimmel posobia vernohodne. Kvitujem hlavne vykreselnie postav a celkovy pribeh. Obcas sa tvorcovia neubranili prilisnym skratkam a v zavere ma tiez nepresvedcili jednou vedlajsou liniou, avsak je to rozhodne nadpriemerny serial. Necakajte vsak ziadnu akcnu jazdu, ci mrazivu mystery. I tak odporucam. 60% ()