Dnes večer hraju já

všetky plagáty
Česko, 2023, 3 h 5 min (Minutáž: 26–27 min)

Viktor Preiss (sprievodca), Josef Bek (a.z.), Stella Zázvorková (a.z.), Václav Voska (a.z.), Irena Kačírková (a.z.), Karel Höger (a.z.), Dana Medřická (a.z.), Miloš Kopecký (a.z.)

Nový seriál Dnes večer hraju já se věnuje hereckému umění výjimečných osobností českého divadla a filmu 20. století. Výchozím materiálem cyklu je bohatý archiv České televize, která zaznamenala zásadní jevištní výkony těchto hereček a herců a také jim nabídla řadu televizních rolí. Cyklem sedmi střihových pořadů nejen provede, ale obohatí i o vlastní vzpomínky Viktor Preiss. (Česká televize)

Marthos

Navýsost skromný a jednoduchý, přesto velmi podnětný pořad, který není obvyklým sestřihem "toho nejlepšího", ale naopak s poučeným odstupem zaznamenává u vybraných interpretů schopnost v proměnlivých odstínech vyjádřit tvořivě sebe samého s celou svou osobitostí. Nezbývá než litovat, že je k dispozici (zatím) jen sedm epizod. Snad časem přibudou další. ()

sator odpad!

Neumím si představit že by to mohlo být ještě horší...To že pořad nemá scénáristu ani režiséra mluví samo za sebe...Kdyby zadali pořad někomu kdo divadlu rozumí a miluje ho například Šrámkovi, mohlo to dopadnout o mnoho lépe.... ()

ostravak30

Je otázkou, proč zrovna tito a jak byli vybráni. Nicméně jsme dostali možnost nahlédnout do rolí hereckých es a legend. A často vidíme díla, filmy a představení naprosto neznámá. Snad jen u Miloše Kopeckého a Václava Vosky dojde i na nějaké to zamyšlení se při vytváření jejich vlastních myšlenek a ne jen těch, které jim přisoudil scénář. A to je škoda. Určitě by stálo za to, kdyby i ostatní mohli třeba v závěru nebo průběhu epizody promluvit a vyslovit nějakou tu hloubavou domněnku. ()