NinadeL

3/3 Nesourodý cyklus de Maupassantových povídek, z nichž si dvě Blumenfeld vypůjčil z o dva roky staršího slovenského televizního filmu Žltý dostavník Jána Lacka. A stejně, jako jsem nebyla nadšena z té slovenské prvotiny, nejsem nadšena ani z těchto miniatur. V Blumenfeldově podání se zdají ta témata příliš vulgární a přitom jeho další setkání s de Maupassantem už bylo mnohem příjemnější a televizní film Prostředky lásky nabízí už docela jinou kvalitu. ()

• "Soudničky" bývaly v minulosti oblíbenou součástí nedělní přílohy novin a vyskytovaly se i v humoristických časopisech. Známými autory soudniček v české literatuře byli František Šimeček, Jakub Arbes a Ignát Herrmann z Národních listů, Rudolf Těsnohlídek a Karel Poláček z meziválečných Lidových novin, Jan Drda, František Němec z Českého slova, Jaroslav Hašek publikující v různých tiskovinách, který se v některé případy vymýšlel, a ze současných autorů např. Josef Burgr. (Paity)
  • V polovině devadesátých let 20. století vznikla unikátní sbírka tzv. soudniček s názvem: "S východočeskými kriminalisti proti zločinu aneb ... Skutečné příběhy nejtěžších zločinů, které se staly v 90. letech minulého století ve východočeském regionu." (Paity)