Je víkendové ráno a dědeček (V. Brodský) připravuje z čerstvě nasbíraných hub smaženici. Vnuk Ondra (R. Skamene) se těší, ale snacha Olinka (K. Slunéčková) prohlásí, že houby jsou jedovaté a děda je prý chce otrávit. Uražený dědeček dá smaženici sežrat psovi a odejde do hospody. Mezitím se vrátí tatínek (V. Menšík) s nákupem a nepříjemnou zprávou, odpoledne přijedou příbuzní na návštěvu. Potvrdí, že houby vůbec nejsou jedovaté, a tak je žena usmaží k obědu. Příbuzní si pochutnávají, ale pak se z hospody se vrátí Ondra s tragickou zprávou: pes Pardál je mrtvý. Vypukne panika… (Česká televize)

otík

Poměrně klasická černobílá televizní komedie své doby bez jakéhokoli politického zaměření. Především v první polovině filmu velmi vtipná komedie o vzájemném nedorozumění, nepochopení a nedůvěře. Ono když nevěříte houbaři a jeho houbám, nechystejte z nich jídlo své návštěvě. Dialogy mezi Menšíkem a kýmkoli jsou tady kouzelné, především hláška: "Neseš rohlíky?" - "Ne, mamuta v aspiku!" se opravdu Menšíkovi povedla. V druhé části film ztratí tempo a už jen stěží dojede do konce. Ale i tak slušná archivní záležitost. Hudební spolupráce: Jiří Václav ()

blackrain

Já mám tyto malé televizní příběhy ráda. Dnes už se bohužel nic takového netočí a to je velká škoda. Herecké obsazení je opravdu povedené. Sešlo se tu dost zvučných jmen a každé z nich tu má své nezastupitelné místo. Masáky připravované jako řízky neznám. Ale je z nich výborná falešná dršťková polévka. To se mi pak dělají boule za ušima. Je vidět, že jsem nebyla jediná komu při závěru vyhrkly slzy do očí. Pan Brodský to totiž vyprávěl s tak velkým citem, že se mu snadno podlehne. ()

ostravak30

Díky výbornému hereckému obsazení a humorné dějové zápletce je příběh s tak krátkou stopáží celkem snesitelný. V konečném důsledku je film z půlky úsměvný a z půlky trochu smutný. Ale tyto dvě polohy si právě rozdělili Brodský s Menšíkem. A klidně bych i věřil, že se podobný příběh stal, kdyby se vysílal mezi Bakaláři. ()

horskejvlk

Malá čb televizní inscenace, zachráněná herci, vše natočené ve studiu kde se pan architekt snažil vyrobit stařičkou chaloupku bez koupelny, studny a elektřiny.  Slunéčková správně otrávená a Menšík má skvělé hlášky viz. “Celej tejden se honím a dřu a o výkendu kdy si chci odpočinout nás stále obtěžují a vyjídají návštěvy”. Formát spíš na Bakaláře na 30min je to až až, naštěstí snobskou návštěvu haje v nezvyklé roli Kemr takže koukatelný i na 40 min. viz. “ jestli jsi nás otrávil tak to poženu před soud”. ()

pytlik...

Smutný příběh, Jezevci si pořídí svého úhlavního nepřítele, jezevčíka, a pak ho nechaj schválně odpravit. Mimochodem, to, že někdo umře jiným způsobem, než se původně předpokládalo, neznamená, že nebyl předtím otráven, že. Chichi, když já tak rááád prozrazuju konce filmů, to máte z toho, že nejdřív čtete komentáře! ()