Zíza

Stejný koncept jako měl Hanzawa Naoki, jen to není tak napínavé a hlavní hrdina a celkově i jeho "poskoci" mě víc bavili u Hanzawy. Tedy až na Jasudu Kena, ten byl skvělý a jeho postava mě hrozně bavila. Je to opět plné emocí, sentimentu a tlačení na dobrou stránku člověka. Také se několikrát dozvíme, co to vlastně je být inženýrem. Není to špatná podívaná, dokáže být i napínavá. Je naprosto bez romantických vztahů, jde hlavně o práci, práci a práci. Potkáte zlaté lidi, svině i takové, co jsou prostě lidé, kteří se dokázali zachovat dobře nebo špatně. Je to hlavně o snech a silném přesvědčení o tom, že to, co dělám, stojí zato a baví mě to. ()

Tsuki

Podobně poutavé jako Hanzawa Naoki (přestože, jak píše Zíza, Hanzawa Naoki byl přece jenom ještě o něco napínavější) a vůbec je to stylem hodně podobný typ seriálu. Vlastně není vůbec divu, jelikož oba příběhy pocházejí z pera stejného autora (Ikeido Džun) a v podstatě jde o jeden a ten samý "svět" (dokonce se v seriálu objevuje Hanzawova banka "Tokio Čúó Ginkó"). Herecké výkony v čele s Abem Hirošim jsou také opět vynikající. Znovu sledujeme příběh boje za správnou věc, boje za vlastní sen a v neposlední řadě boje nejen za důležitost vlastní vášně a víry v to, co dělám, ale také za důležitost služby a pomoci ostatním lidem. Tentokrát však (oproti Hanzawovi) mnohem víc nakoukneme do technologických oborů a inženýrství. Ale přestože jde o profesní tématiku, jedná se opět o velmi silný příběh, kterému dojemnost rozhodně nechybí. Zkrátka, komu se líbil Hanzawa, tomu se zaručeně bude líbit i příběh správňáckého raketového inženýra Tsukudy. Smekám především před samotným autorem příběhu Ikeidou, který musí být neuvěřitelně zběhlý v různých oborech, aby tak detailně a důvěryhodně všechno vykreslil. Rozhodně to nemůže být jen zásluha seriálu samotného, přestože ten takto knižní předloze vdechl život. Tleskám. A přesože se mi Hanzawa Naoki líbil ještě o malinko více, nedokážu ani tomuto seriálu dát méně než 5 hvězd. Nepochybně si vysoké hodnocení zaslouží, protože svým hodnotným obsahem daleko předčí množství jiných seriálů. ~(4,5)~ ()