Ztratil se pes

• USA Dog Gone

Mladík s rodiči vyrazí hledat svého zatoulaného psa, který bez léků nemá šanci přežít, a všechny je čeká hodně dlouhá cesta. (Netflix)

MiniMinion

I přes dojemnost skutečného příběhu je tato filmová adaptace bezduchá a nudná, nevyvolává žádné emoce, a snaží se diváka o své dramatičnosti přesvědčit levnými filmařskými technikami místo dobrého scénáře. Ten pokulhává ve všech ohledech, od dialogu přes prokreslení postav až po tempo a rádoby napětí snímku. Režie je nudná a generická, od pohledu jde o levný Netflixovský film, který nám streamovací služba každý týden naservíruje alespoň jeden. Rob Lowe už asi vážně kývne úplně na všechno... Více zde. ()

Johnny.ARN

Hauko sa stratil. Mal som dvoch dobermanov, obaja sa čas od času stratili keď chytili v lese nejaku stopu a vždy sa vrátili. Nechcem hovoriť o inteligencií jednotlivých plemien, ale labrador sa nevrátil no. Film si ale tiež ide svoje. Okrem strachu o psíka je tu strach ešte aj o jeho pána. A je to na Shitflixe, čiže nič iné sa nedalo ani čakať. Na druhej strane, každý psíčkar by spravil nejakú aktivitu, je to predsa člen rodiny. 2 z 5 ()

silentname

"Dog Gone" je v podstate úplne okey film, ktorý sa len v závere stane trošku moc melodramatickým a patetickým. Viem, že je to spracované podľa skutočnej udalosti, no dokopy má v sebe obrovské množstvo scénok, ktoré pôsobia ako vystrihnuté z amerického filmu. Ako sa celá krajina spojí vďaka silnému príbehu, ktorý sa dotkne obrovského množstva ľudí. A aby toho nebolo málo, tak na konci sa film rozhodne skutočne príliš zatlačiť na city spôsobom, ktorý už pôsobí na mňa moc. Čo na filme pre mňa funguje najviac sú časti s Robom Loweom ako otcom hlavného hrdinu. Veľmi dobre zachytáva srdce celého filmu. či už ako otec voči Fieldingovi, no rovnako aj ako človek, ktorý si postupne ku Gonkerovi buduje pevnejšie a pevnejšie puto. Vedie so synom aj dobré dialógy a ako postava je podľa mňa jeden z najlepších elementov filmu. No okrem toho by som nevedel povedať niečo, čo by nejako výraznejšie vybočovalo z filmového konceptu. Čo je asi aj najväčší problém filmu. Malo by to pôsobiť uveriteľnejšie a nie ako kolekcia klišé, ktoré sa postupne budú ukazovať. Na jedno pozretie v pohode, ale to je asi tak maximum. Hodnotenie: C+ ()

Olík

Spojené státy si na podobných psích kusech docela ujíždí a vyprodukují jích víc, než by podle mne bylo potřeba. Znáte to. Nejlepší přítel sám v divočině, určitě nebudu spoilerovat, když napíšu, že bude zachráněn za pět dvanáct a jako bonus to vše podle skutečných událostí. Všichni už jsme měli tu čest. Bohužel další věcí, která prakticky hraničí s jistotou, je fakt, že podobně laděné snímky bývají béčková pásová výroba a to platí i v tomto případě. Šílené dialogy (především z úst Roba Lowa lítají perly), větší množství druhotných dějových linek (všechny uchopené špatně), prvoplánová rádoby dramatické zvraty…..no prostě, učebnicový příklad toho, jak může vaše kariéra může dopadnout i když vám v určitém období patří svět (Robe Lowe, dívám se vaším směrem). ()

Marze

Sladka pohadka tahajici za vsechny emocionalni nitky feel-good filmu. Neni to vylozene mydlovy film, ale melodrama. Film poskytuje vse co se od neho ocekava. Pes dokonce cvici jogu. Pred mnoha napsal sociolog Weblen pes ma ze vsech domacich zvirat nejhorsi navyky a hygienu. To vynahrazuje patolizalskou lisavosti a ochotou napadat vsechny okolo. Kocka  neni tak cenena, protoze jeji chov tolik nestoji a muze byt dokonce i uzitecna. ()