Syn z bohaté rodiny a současně malíř, Jerry Strong (Ralph Graves), se v noci vrací autem z párty a narazí na mladou dívku Kay Arnold (Barbara Stanwyck), v jejímž výrazu spatří skvělý motiv pro svůj obraz s názvem „Naděje“. Nabídne Kay, aby mu byla modelem. Ta přijímá ze zištných důvodů, nicméně se jí časem Jerry začne líbit. Jenomže on, ač slušný a pozorný, je neskutečně nevšímavý. (IQ Tiqe)

mikulem

Mám raději méně vyumělkované filmy. Vřele doporučuji například Waterloo Bridge (1931) - prakticky stejné téma, ale autenticitou má značně navrch. Stejně tak je velmi podobná klasika Camille (1936), v jedné scéně je to více než zřejmé ()

IQ Tiqe

Občase se to sejde, že mám takovou náladu, že mě snímek, který balancuje mezi hezkou romantikou a kýčovým slaďákem dokáže okouzlit, že po celou dobu ležím jak přibitej, a i když si uvědomuju, že má spoustu much a je víceméně prostý, tak mě baví. Asi i díky oblíbenkyni Barbaře Standwyck, která už v 23 letech dokázala okouzlit krásným hlasem a svou „okázalou svérázností“ (nevím, jak to popsat, její vystupování, vzhled a řeč, to je prostě podívaná). Ale opravdu to chce trefit se do nálady, jinak to je průměr. Ještě si neodpustím poznámku – jsem fakt moc rád, že v pozdějších letech opustili od vlnitých dámských účesů ulízaných k hlavě. # [viděno: monitor, 1.0->5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 3 | humor 1 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

PetraMishka

Poměrně zajímavá romance s Barbarou Stanwyckovou v roli společnice, která se shodou náhod stane modelkou mladého umělce, do kterého se zamiluje. Více bych ocenila, kdyby se linka vyvíjela směrem, že by její náklonost nevyslyšel, protože tady je to jejich okouzlení takové náhlé, ale jinak se jedná o pěknou záležitost. ()

• Frank Capra ve svém životopise uvádí, že zavrhl myšlenku obsadit Barbaru Stanwyck po nevydařeném castingu. Caprovi následně zavolal Frank Fay, Barbařin manžel, naštvaný kvůli tomu, že se Barbara vrátila domů s pláčem. Capra kontroval, že se Barbara chovala, jako by o roli ani nestála. Načež dostal odpověď: „Franku, je mladá a stydlivá a chodí tu jak tělo bez duše. Pustím ti, co předvedla na castingu u Warnerů.“ (casting byl na The Noose (1928), Barbara účinkovala ve stejnojmenné broadwayské hře, nicméně ve filmu roli nedostala). Capra byl natolik unesen, že ihned po promítání vyhledal Harryho Cohna z Columbia Pictures, aby s Barbarou Stanwyck co nejrychleji podepsal smlouvu. (IQ Tiqe)