Po spôsobení veľkého incidentu vezme policajný dôstojník Daigo Agawa svoju manželku Yuki a dcéru Mashiro na pobyt do odľahlej horskej dediny Kuge. Zdá sa, že je to ideálne miesto na to, aby sa rodina zotavila z utrpenia, a to aj napriek záhadnému zmiznutiu predchádzajúceho policajta, ktorý tam bol vyslaný. Dedina prosperuje vďaka lesníctvu, obyvatelia sa živia drevom z cyprusov. Celú túto činnosť má na starosti rodina Goto, ktorá vlastní väčšinu dediny. Jedného dňa sa na hore nájde telo starej ženy. Rodina Goto tvrdí, že ju napadol medveď, ale Daigo si všimne na ruke stopu po ľudskom uhryznutí. Daigo začne mať podozrenie, že s dedinou nie je niečo v poriadku. (Disney+)

Warhorr

Já nevím, je to takový nemastný, neslaný. Jeden policista v malé vesnici nahradí druhého, protože první se ztratil neznámo kam. Máme tu jednu hrůzu nahánějící rodinku a celkově podivínské obyvatele malé vesničky. Prostě každej je tu divnej a vy jediní jste normální, znáte to. Ze začátku se snaží policista držet krok aby zapadl, avšak postupem času začne odkrývat tajemství všech okolo a snaží se přijít na kloub tomu, co se ve vesnici ve skutečnosti děje a co se vlastně s jeho předchůdcem stalo. Mě vlastně nejvíce bavil jen první díl a okamžiky, kdy se objeví '' Ten muž ''. Jenže této postavy, která mohla být hlavním tahákem, je tu kurevsky málo, skoro vůbec. Gannibal je seriál o kanibalismu, kdy vlastně ani netušíte, jestli tam kanibalové jsou. Hororem bych to vůbec nenazval, spíše thriller, v kterém jsem cítil, nevím proč, mírně fantasy. Hodně se tu konverzuje a vyšetřuje, což zrovna není úplně na škodu, ale je toho brutálně moc a já bych si dokázal celou sérii vměstnat do celovečerního filmu a to zcela bez problémů. Těm nejzajímavějším postavám je tu věnováno nejméně času a prostoru a finále je nudným zklamáním. Alespoň ten závěr jsem čekal krapet grandioznější, jenže to vyšumělo do ztracena. Na druhou sérii se však podívám, jelikož tu byly na konci alespoň dva zajímavé aspekty, o kterých bych rád věděl jak dopadly a jak se budou vyvíjet dál. Víc jak na 3* si však momentálně netroufnu. ()

hakon

Celý seriál stojíme za zády vesnickému policistovi Agawovi. Ten prochází dějem jako rytíř na bílem koni, ale ejhle, tak to vůbec není a filmaři tady míchají směs hodně zajímavých postav, kterým nemůžete věřit vůbec nic. Odkrývání karet je občas trošku pomalejší, než bychom potřebovali, ale tak nějak to do toho konce drží při sobě a poslední díly už je slintáte, co ještě sakra přijde. A to že grandiózní finále stojí za to. 8/10 ()

Mamlas

Ani ne horor, spíše okénko do okrajové subkultury japonské kultury. Drželo si to jakous takous atmosféru, ale jak nad tím ted zpětně přemýšlím, tak se tam vlastně za celou dobu skoro nic nestalo. Sem tam bitka, kupa keců a zbytečností, a co mě docela zklamalo, tak za celou dobu nikoho nesnědli. Jen o tom furt kecali a kecali. A konec? To úplně posrali. (23%) ()

Skeksis

Japonskí psychopati natočili seriál o japonských úchylákoch, ktorí žerú ľudí. V špeciálne debilnej dedine – Kugo vládne špeciálne debilný klan – Goto, kde im stará mama odmalička vtĺkala do hláv, že okrem nich sú všetci ľudia iba chodiace mäso. Starú mamu zožral medveď – to znie skôr ako z Borata. A keďže zožrali aj policajta, do dediny príde druhý policajt aj s rodinou, aby prípad vyriešil. A dcéra sa samozrejme volá Maširo. Tá polku seriálu necekne ani slovo, lebo má vraj traumu, zato je schopná hrať sa s odhryznutým prstom, ktorý dostala výmenou za cukrík od hlavného kanibala veľkého tri rite. A všetko to smeruje k akejsi Slávnosti zasľúbenia, kde tej ohave dávajú ako obeť zožrať dieťa. Lebo mladé mäso je samozrejme najlepšie. Najzaujímavejší prvok tam bol jedinec s polkou ksichtu, ktorý tam ale dokopy hral asi päť minút, lebo CGI tej polovice ksichtu bolo asi drahé. ()

Lenka.Vilka

První série servíruje sedm dílů z třinácti dílné knižní předlohy, jejíž autorem je Masaaki Ninomija (proč to tady není vedeno v hlavním přehledu, jo, to nemám tušení...). A jak se tedy Gannibal povedl? Bavilo mě, jak je to příjemně pomalý a nikdo nikam ze začátku nepospíchá. Aby se pořádně ukázalo, co jsou lidi ve vesnici zač a co se tady děje. A jak by na druhou stranu bylo jednoduché nechat prostě věci být, vzdát se pár věcí a žít si svůj život šťastně a spokojeně. Trochu definice sekty, že? Ale tohle je přístup, který Daigo nepreferuje. Přeci jen, občasné hrábnutí a osobní pohled na spravedlnost za každou cenu, by mu tohle ani nedovolil. I za cenu, že by to mohlo ohrozit lidi, na kterých mu záleží, tohle je něco, co by prostě neskousnul. Narozdíl od místních, kterým tenhle proces nedělá zase takové problémy. Co ale bylo úplně nejlepší, je to, co tady Júja Jagira herecky předvádí. Ono je to tam i řečeno: "Poznám na tobě, že si to užíváš.". A ty jeho přechody jsou neskutečný. Úplně jsem koukala! Ale i zbytek je moc fajn. Jak postavy, tak jak je to celý natočený. Skvělá atmosféra bez hluchých míst. Preferuju nejistotu toho, co se děje společně s postavama i za cenu toho, že v každém díle nedostanu pasáž krvavých orgií, která se vzhledem k tématu nabízí. Ale ani tak v rámci toho, co jsem dostala, bych se slova horor nebála, protože to fajnově balancuje na hranici právě těhle dvou žánrů: plíživý horor a temný thriller. Takže jsem vážně zvědavá na druhou sérii, skončilo to dost drsně :O ()

• Seriál je natočen podle mangy „Gannibal“, kterou napsal Masaaki Ninomiya. Manga má 13 dílů a vycházela v letech 2018–2021. V českém překladu začala vycházet v říjnu 2023 u nakladatelství GATE. (Wade)