Sahsu se vydá na přednášku do Adany, kde se mimo jiné může potkat se svým dědou, ke kterému nemá zrovna blízko. Nevědomky se ale zamotá do místní legendy. (Netflix)

Danikaa

Pomalé tempo, ale zaujímavé prostredie. Príbeh je dobrý, herecké obsadenie tiež. Škoda, že celej sérii vládne šero, až tma. Nebyť úžasnej hudby Hakana Özera, dala by som 3*. No ten soundtrack sám o sebe je za 2*. ()

B.Wilde

Ze seriálu mám spíš rozpačité pocity, není to špatné, ale že by mě to nějak ohromilo, to se také říct nedá... z poloviny mě to nebavilo a z té druhé to bylo zajímavé a čekala jsem, jak se vše vysvětlí. Jo, ono je fajn budovat nějakou atmosféru, vytvářet otázky a napětí... ale tady mi kolikrát přišlo, jak kdyby většina dialogů nikam nevedla a nic jsme se nedozvěděli. Postavy tam po sobě významně koukají, protože "oni přece vědí" ale divák se konečně něco dozví, až na samém konci, ale i s další dávkou otázek. Mohl by to být vážně dobrý film, kde by byla stopáž tak akorát, ale takhle mi to přijde jako průměrný seriál, byť se zajímavým nápadem. Jestli bude druhá série, asi se budu muset přemlouvat, abych se na ni podívala. ()

Arkagas1989

Sahsu ("Šasu") se vydává z velkého města do malé provincie učit na školu a konfrontovat svého dědu ohledně dětství a její matky. Ta je po smrti a Sahsu si připadá na světě sama. Dokud nepotká muže, který je pro ni ale osudem vyvolený a nechce s ní mít nic společného, aby ji ochránil. Jenže pokud jste jednou vyvolení, tak tomu prostě neutečete.  V seriálu sledujeme postupné znaky přicházející změny, rodinu, o které zpočátku nemáte absolutně potuchy o koho se jedná a samotnou sahsu, která začíná trpět halucinacemi a není si jistá ničím, co se kolem ní děje.  Celý seriál se veze na mysteriózní vlně, s každým dalším dílem je nám odkrývána část skládačky a postupně vše začíná dávat smysl.  Atmosféra orientu je tady více než skvělá. Seriál se opírá o legendu o Šahraman, která je zde na konci hezky vysvětlená a rozhodně ho nedoporučuju nikomu, kdo nemá rád hady - protože Šahraman je legenda o hadí královně a v seriálu jich je opravdu hodně.  Zbytku můžu jen a jen doporučit. Nemohla jsem se od toho odtrhnout.  Moje hodnocení: 9/10 ()

Hugho

Po úspechu tureckej série Dar sa domorodci osmelili a spustili aj tento seriál, ktorý vôbec nie je zlý! Mladá, sebavedomá a racionálna profesorka príde z hlavného mesta do provincie, kde narazí na dávnu legendu a postupne mäkne, stáva sa emocionálnou a vôbec sa rozplýva v okolnostiach. Tvorcovia odhaľujú pozadie veľmi, ale veľmi pomaly (princíp Lost), takže niektoré veci sa explicitne nedozvieme ani v poslednom dieli. Nie je to na závadu, ale kvôli tomu sa tu na otázky nikdy neodpovedá priamo a k veci (hlavne mužské postavy) a vždy niekto klame. Drobné logické lapsusy sa dajú vysvetliť polo-orientálnou náturou. Vyslovene pobavila nálepka Netflixu Nahota. Serenay má čo ukázať, to teda áno, ale my môžeme vidieť chrbát, lýtka a len malý kúsok jej ľavého talentu :-). Teším sa na ďalšiu sériu. Štvrtá hviezda za občasnú a asi náhodnú reminiscenciu na diela Alexandra Grina. ()