Storie di vita e malavita (Racket della prostituzione minorile)

• USA Teenage Prostitution Racket, The (viac)

Karlos80

Mazec, 122. minut totální špinavosti, ultra-sleazy série různých epizod ze života mladých milánských sotva zletilých prostitutek, surových pasáků a různých gangů. Tot docela vážný problém tehdy i dnes! Film je natočen jako jakýsi falešný dokument, vše co tu vidíme a čeho jsme svědky je velmi realistické a sugestivní, efektivní obraz ze sociální oblasti z Milánského prostředí ze 70 let, kde o bídu není vážně nouze. Hodně pesimistická a depresivní záležitost, která dráždí diváka od začátku až do konce, zároveň i dost skličující místy, všechny jednotlivé charaktery jsou uvěřitelné a mají i určitou citovou hloubku, nechybí pochopitelně i nějaká ta exploitace (především v závěru), nahota, sex a krátké leč překvapivé XXX scény s nimiž ale Lizzani neměl nic spolčeného! Hudbu k filmu, nutno podotknout, složil mistr Morriccone, kdo by to jen řekl, ale už jsem se pozastavoval nad tím, že pod tímto filmem je podepsán reřisér Lizzani u nás známý filmem "San Babilo - 20 hodin", který vyšel v LK v roce 2006 a hlavně filmem "Banditi a Milano". To je úplně jiná kategorie. Film spadá do eurocrimi (tzv poliziesco), v pořadí šestý režisérův žánrový film ze sedmi, tím posledním byl právě "San Babila ore 20 un delitto inutile". Mínusy: Hodně dialogu, celková stopáž, méně dramatu a de facto žádná akce. Jinak ale spokojenost. ()

fragre

Prostředí města depresivní jak někde na Ostravsku dnes - zanedbané a špinavé, plné paneláků, smogu a beznaděje. Žádný vyspělý Západ. Děj syrový a surový, leč též vypravěčsky rozbitý. Bohužel to ovšem vypadá, že všechen ten realisticky vykreslený duchovní, duševní i materiální hnus není v první řadě myšlen jako kritika společnosti, ale spíše jako voyeurské dráždidlo, zvrácená podívaná ve smyslu nějakých těch VyVolených. ()