Na vzdálené ledové planetě, od které si lidstvo hodně slibuje, musí vězni těžit vzácný zdroj energie. Místo odměn je ale čeká smrtelně nebezpečné překvapení. (Netflix)

xzajox

Jadro príbehu, jeho postupný vývoj a vyvrcholenie sú super. Možno nie na 100% originálne, ale stále dobré. Animácia mi tiež nevadila. Myslím, že ak tento štýl pôjde paralelne z klasickým anime, nebude to na škodu. Čo mi vadilo asi najviac je až iritujúci tlak na emócie vtedy, keď to netreba. V niektorých častiach to vážne preháňali, ale to asi k japoncom patrí (za 30 sekúnd musíme byť preč, ale teraz poďme plakat nad tým, aké krásne meno sme bábätku dali.... alebo všetko okolo horí a rozpadá sa, ale hlavný hrdina musí 2 minúty vrieskať, že ani nepoznal svojich rodičov (z toho 10s záber na jeho mlčiacu tvár a jagavú slzu v oku)). Ech. No ale OK, vcelku som bol spokojný, aj keď niekedy som sa trošku nudil. Priemerný priemer 57% - 3* ()

FritoleXx

Dějově nabité, bez hluchých míst a zdlouhavého uvádění do problematiky, neb se rovnou se jde do akce. Nicméně svým námětem docela tuctový příběh o kolonizaci planety, která není tak "neobydlená", jak se původně myslelo, přičemž následně začíná stokrát viděný boj o přežití. Nesleduje se to ale špatně. Hlavní postavy sice k srdci zrovna nepřilnou, ale nejsou ani nijak otravné. Hrdina je vyklepaný brigádník u dozorců, který se ze dne na den stane nebojácným mačo frajerem, což nepůsobí zrovna uvěřitelně, ale vlastně to ve výsledku ani tolik nevadí. Horší jsou spíš rádoby dojemné chvíle, které příliš nefungují právě následkem uspěchanosti vyprávění a nedostatečným seznámením s příběhovým pozadím postav. Kapitola sama o sobě je pak animace, která, ač dílo pochází z Japonska, připomíná spíše budgetovější americkou tvorbu. Zda je to líbivé či nikoliv je už na vkusu každého z vás. Sám se však nedokážu rozhodnout, zda se mi líbila nebo ne. Když už experimenty s animací, tak dle mě asi líp fungovalo Exception z předešlého roku. Ve výsledku je to slušná scifi akce, která neurazí ani nenadchne. Čistý průměr. Možná bych mnohem raději koukal na drama o vězních, dozorcích a morálních problémech lidí i kapitalismu na jedné ledové planetě odstřižené od civilizace, jak se seriál tváří v prvním díle. Tak třeba příště. ()

Zombi

Slušné scifi se specifickou animací, která by na jednu stranu mohla být lepší, na druhou není aspoň tuctově stejná jako většina ostatních anime. Příběhově fajn, pořád se něco děje, skoro nejsou hluchá místa, prostředí super. Jediné co mi tam vadilo byla ta holka, ale dalo se to. Hudba taky fajn. ()

DaeGurth odpad!

Nějak jsem si k té skupince natvrdlých hlupáků v ději protkaném logickými děrami a s podřadným grafickým ztvárnění nedokázal najít cestu. ()

Xeelee

Seriál o přerostlých (a tentokrát jen skoro nezničitelných) želvuškách na těžební planetě s pracujícími vězni. Děj není moc originální, ale šlape dobře. Akorát s historií toho vězně IMHO šlápli dost vedle. Animace je strašná, ale nějak ji dokážu odignorovat, stejně jako u posledních GITS. Idea, že by hlavní hrdina mohl někdy někde být grafik, je v době nástupu AI naivní. Ta profese nejspíš už dávno nebude existovat. ()