Cundere akujaku reidžó Liselotte to džikkjó no Endó-kun to kaisecu no Kobajaši-san

• Japonsko ツンデレ悪役令嬢リーゼロッテと実況の遠藤くんと解説の小林さん (viac)

Středoškolák Endo je zakoukaný do své spolužačky Kobajaši, a tak nevynechá jedinou příležitost, jak s ní trávit společný čas. Když Kobajaši přinese do školy novou otome hru (randící videohra určená pro dívky) s názvem „Love Me Magically!“, tak nejen že se Endo nechá přemluvit, aby si jí společně s Kobajaši zahrál, ale ještě ho dívka přesvědčí, aby ke hře dělal komentář, zatímco ona přidá rozbor děje. S čím však ani jeden z dvojice nepočítal je fakt, že tento komentář a rozbor uslyší samotná hlavní postava hry princ Siegwald, který se rozhodne s těmito divnými hlasy ve své hlavě navázat kontakt, a především se řídit jejich radami. A jelikož si Endo i Kobajaši neskutečně oblíbily hlavní záporačku celé hry Liselotte, tak se videoherní příběh začne ubírat opravdu hodně nečekaným směrem… (Jeoffrey)

Jeoffrey

Endo a Kobajaši naživo…“ je taková fajnová romantická pohádka postavená na jednom originálním a zajímavém nápadu, který pro mě ale vůbec nefungoval. Možná vám přijde komentář a rozbor příběhu romantické hry, který jedna z postav slyší, a tak se může podle něj řídit, jako skvělý a neotřelý nápad, ale pro mě to bylo celé jako kdyby mi někdo řekl vtip a vzápětí mi ho začal někdo jiný vysvětlovat a ten dotyčný, co vtip řekl, se mu sám začal smát. Zkrátka máte tu situaci, která je vtipná a komentátoři začnou vysvětlovat proč je vtipná (její pointu), i když vám to jako divákovi došlo i bez jejich pomoci a k tomu všemu postava, které se situace týká najednou pointu pochopí a začne na ní teatrálně reagovat. Navíc i samotný komentář je kolikrát pro mě až příliš emotivní, sice chápu, že postavy, co ho poskytují, jsou do příběhu zažraní, ale bohužel o dost víc jak já, takže prostě nejsme na jedné vlně. Zkrátka v tom nejpodstatnějším, čím je tenhle seriál originální a pro mnohé zajímavý se to pro mě sype jak domeček z karet, a tak jsem si sledování nijak extra neužil, i když mám docela rád cundere (nebo spíš „tsun de rais“) charaktery a i způsob, jak logicky bylo podané celé propojení světů, mě potěšil, protože jsem původně čekal, že se s jeho vysvětlováním (proč se vlastně všechno děje) seriál vůbec nebude zatěžovat. Animace byla hezká, hudebně to ušlo. Pro mě však jen 6/10. ()

DaweForeman

Fantasy isekai v trochu jiném, originálním stylu. Tenokrát tu "nemáme" přesun do jiného světa, ale je to zprostředkováno. Endo a Kobayashi jsou dva středoškoláci, kteří spolu hrají jednu vizuální novelu, která se propojí s jejich skutečností a tak prostřednictvím svých komentářů začnou ovlivňovat dění v daném světě. Vzhledem k znalostem hlavní hrdinky o té dané hře, se pokusí zabránit všemu zlému, co se tam může objevit. I když je to trochu netradiční pojetí, které svým výpravným duchem zaujme, tak je to v jádru přeslazená romanťárna s menší dávkou humoru. Je tu bohužel několik hloupých a primitivních prkvů příběhu, které moc nepotěší. I když to má své momenty, tak bych řekl, že je to zaměřeno na specifickou diváckou skupinu, mezi kterou bych se zrovna neřadil a tak jsem si to tolik neužil. Spíše to pro mě bylo zajímavé svou originalitou, že to stálo za to jedno shlédnutí. Po animační i hudební stránce je to průměrné. ()