Mafia Mamma

• Veľká Británia Mafia Mamma (viac)

Kristin (Toni Collette) si žije svoj pokojný život v Amerike. Vo vzťahoch sa je veľmi nedarí, ale kamarátky pre ňu urobia prvé aj posledné a čas na pohárik sa vždy nájde. Keď sa dozvie, že sa stala hlavou mafiánskej rodiny po práve zosnulom dedkovi, jej život sa obráti naruby. Vyzbrojená umením vyrobiť neodolateľné muffiny sa Kristin vydáva do Talianska, aby prevzala kormidlo rodinného podniku... (Magic Box)

Morholt

Na to, aby to byla plnohodnotná parodie na mafiánské filmy, to bylo málo střelené a na inteligetnější komedii zoufale blbé. Toni Collette považuji za vynikající herečku, ale tady je totálně na pěst a její postava je nebetyčná kráva. celý film je pak jen sáhodlouhým čekáním na vtip, který nepřichází. 15% za Monicu, která i přes blížící se šedesátku vypadá nehorázně šik. ()

papadoce

A toto bolo čo? Keď si predstavím, že toto sa vysielalo v kinách a vyhodil by som zato s pukancami a fantou dvacku, tak ma až obleje pot. Samotný fakt, že Toni Collette nie je vôbec peknou ženou mi nevadí, pretože každý máme rôzny vkus, že áno, ale to, že ju tu režisérka predáva ako neodolateľnú kosť pre o desať rokov mladších playboyov, ktorí z nej šalejú, je až negustovné. Ak ku tomu pripočítam škaredo, ale naozaj škaredo starnúcu Mončiči a prakticky úplnú absenciu humoru vo filme zaradenom medzi komédie, tak sa pýtam sám seba, prečo som nenapálil odpad. Neviem, ale lízlo to len veľmi tesne. ()

Arsenal83

Duo Toni Collette a Monica Bellucci je výborné. Jedna vie super hrať a druhá ešte lepšie vyzerať aj v predbabičkovskom veku. Feministický nádych filmu, kde sa žena prakticky s nulovými mafiánskymi skúsenosťami zrazu stane hlavou mafiánskej rodiny, kde ju dosadil dedko, o ktorého existencii ani nevedela, je absurdum samo o sebe a naznačuje, že v tomto filme nemožno nič brať vážne. A tak sme sa aj dočkali komédie, v ktorej postavy pripomínajú karikatúry. Ide v podstate o paródiu a jasné chyby v konaní hrdinov sú skôr scenáristickým zámerom než chybou. ()

dubinak

Zezačátku jsem si musela zvyknout na tuhle podivnou, situačně trapnou postavu Toni Collette, což se mi po čase stopáže naštěstí povedlo, ale stejně byly mé pocity z této specifické komedie jak na houpajdě. Jedna scéna je supr, druhá hraničí s trapností a takhle pořád dokola. Lze soudit, že Catherine Hardwicke není úplně zručná režisérka a neumí vykomponovat scény tak, aby měly požadovaný efekt. Šanci tomu dát ale můžete a třeba vám to v pohodě sedne. Suma sumárum to byl docela příjemný příběh, který alespoň potěšil svěžím námětem. Hrát v něm ale někdo méně talentovaný než Toni Collette, asi bych ty tři ani nedala. ()

Streeper

Lákala mě dvojice Toni Collette a Monica Bellucci. Naprosto božské obsazení, které ve filmu chcete vidět. Škoda jen, že se jedná o takovou ptákovinu jako tohle. Kdyby to byla alespoň nějaká originální komedie a ne jen nějaký zbytečný pokus o parodii na mafiánskou rodinu. Navíc postava Toni mi přišla neskutečně otravná a šla mi na nervy. Čekala jsem od toho daleko víc a mrzí mě, že z toho tvůrci neudělali něco víc serióznějšího. ()

• Natáčalo sa od 9. mája do 22. júna 2022 v Ríme a v Bracciano (Taliansko). (Arsenal83)