Tondemo skill de isekai hóró meši

• Japonsko とんでもスキルで異世界放浪メシ (viac)

Když bylo jedno fantasy království v úzkých, tak si povolalo na pomoc hrdiny z moderního Japonska, protože jak už to tak bývá, hrdinové z jiných světů jsou v tomto magickém vždy nadáni neskutečně silnými schopnostmi. Tak se sem dostal mladík, který má potenciál ovládnout mocný magický meč a stát se neohroženým válečníkem, dvě dívky nadané pro magii všech živlů a pak sedmadvacetiletý Cujoši Mukóda, jenž dostal do vínku možnost online nakupování! To v praxi znamená, že si kdykoli může otevřít rozhraní podobné tomu internetovému, objednat si skoro vše, co se dá sehnat v běžném obchodě a zaplatit zdejší měnou s tím, že tyhle online nákupy jsou neskutečně levné a získané předměty, suroviny a potraviny ve zdejším světě neznáme, a tedy cenné. Je ovšem logické, že s touto schopností místního krále příliš nenadchl, ten byl dokonce přesvědčený, že je zde Cujoši vlastně omylem, a tak mladý muž dostal odstupné dvacet zlatých mincí a mohl si jít a dělat prakticky co chtěl. Je jasné, že Cujoši v tomto království nechtěl zůstat, a tak si najal partu dobrodruhů, aby ho doprovodili do království sousedního. Cestou Cujoši začal svým průvodcům vařit ze surovin ze svého online obchodu a je jasné, že ti tak ochutnali věci, o kterých se jim v životě nesnilo. Cujošiho jídlo bylo tak dobré a mělo tak silnou vůni, že přilákalo i legendárního magického vlka Fenrira, který s Cujošim za tři jídla denně uzavřel pakt. Spolu se svým novým náladovým parťákem se pak Cujoši dal na cestu obchodníka a dobrodruha, který je znám svými vynikajícími jídly, které nepřestávají udivovat každého, kdo je ochutná. (Jeoffrey)

Hees

Vo svojej podstate anime, ktoré je občas viac o jedle Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi, lebo Fel rád konzumuje jedlá od hlavného hrdinu Mukoudy, ktorý je prenesený do nového sveta spolu s inými silnými hrdinami a on jediný je do istej miery slabý. Ako je zvykom to, že je slabý znamená to, že v niečom inom bude extrémne silný a začne tak využívať jedinú schopnosť, ktorá mu bola daná do vienka a to je nakupovanie z iného sveta. Z anime plných príšer sa teda potom ako sa k hlavnému hrdinovi Mukoudovy pridá Fel (Fernir, veľký silný vlk) stáva absolútne bezstarostné anime, kde síce prostredie je nebezpečné, ale o hlavného hrdinu sa netreba vôbec báť a vlastne netreba sa báť o neho v ničom. Z tohto dôvodu vlastne dochádza k tomu, že anime je hlavne o poznávaní, putovaní, jedlách a keď to už začne byť nuda občas pridáme novú postavu ako Suiho, ktorý je roztomilý a zase silný slime (sliznatá guľatá príšerka). Potom o pár dielov je to opäť nuda tak pridáme nejaké bohyne, ktoré s hlavným hrdinom interagujú a celé je to sprevádzané tým, že všetci sa čudujú odkiaľ môže mať hlavný hrdina také úlovky čo zabije príšery a rôzne tvory. Mukoudovy je to šum a fuk on totiž nemá žiadny cieľ v celom anime mu vlastne o nič nejde teda potom neskôr chce len nejakú vec, ale že by si chcel založiť napríklad obchod, alebo niečo budoval o tom nemôže byť ani reč a teda bezcieľne potulovanie a pripravovanie stále nových jedál z príšer ma postupne začalo jemne nudiť. Ono je to veľmi maličká nuda, lebo vlastne tie diely majú svoju kvalitu stále rovnakú, tak isto kvalita animácie je dobrá a tak isto sa dá občas aj pousmiať nad tou jemnou komediálnou častou. Niekoho môže potešiť osobnosť hlavného hrdinu, že je taký nekonfliktný a to, že sa chce vlastne len tešiť zo života, ale mne tam proste chýbal nejaký jeho cieľ, že čo by on chcel dosiahnuť. ()

gumbo

Ikdyž mám jídlo rád, mám rád i ty anime, kde si dokáží vyhrát s jídlem jeho a přípravou, tak tady mi přišlo, že toho vaření je možná až moc. Přeci jenom ten svět i postavy v něm jsou zajímavé a rád bych se o něm dozvěděl víc a zažil více různých zážitků. Ono to vaření je vlastně pořád stejné, jen se mění suroviny a jídla. A to se časem člověku "přejí". Ale i tak to je zábava a určitě se těším na pokračování. I proto, že produkční kvality jsou na vysoké úrovní. Další porci prosím. 70% ()

DaweForeman

Další Isekai fantasy, kdy hlavní hrdina má tu smůlu, že je vyvolán spolu s hrdinou a jeho společníky a on sám nemá žádnou speciální schopnost krom toho, že může používat eshop večerku ze svého původního světa. Vzhledem k jeho zálibě ve vaření je to schopnost stvořená přímo pro něj. Vzhledem k tomu, že se nechce nechat zaplést do ničeho komplikovaného, tak se rozhodne zdrhnout někam do ústraní, aby mohl žít poklidný život. Jenže to by nesměl potkat na svých cestách nejednoho nečekaného společníka. Následně se to mele furt dokola - jídlo, jídlo, dobrodružství, jídlo, jídlo, bohyně, jídlo, jídlo atd. Aneb jedna velká nuda o žrádlu s naprosto otravnou hlavní postavou. Nechci hanit anime o jídle, ale málokteré dokáže být v tomto ohledu zábavné (ne jen naučné o asijských jídlech) a tak bych mohl jmenovat pouze úplně perfektní "Shokugeki no Souma" a pak případně ucházející anime, které je podobné tomuto fantasy stravování, v podobě pohodovějšího "Isekai Shokudou". Po animační stránce je to slušné a po hudební taktéž. ()

Imperator

Sledování tohoto anime, bylo velmi příjemným zážitek. Jako velký milovník jídla jsem si nesmírně užíval kuchařské scény a těšil se na ně snad víc než na co jiného. Velmi pěkná animace ještě umocňuje zážitek. Jednoduší děj a řada vtipných scén z něj činní ideální odpočinkový seriál, který mohu plně doporučit. ()

Horrendous52

Jedno z mála anime, které mě donutily si ještě před vydáním poloviny první série přečíst si mangu. Moje pocity ze zakončení jsou celkově spíš smíšené, jelikož mi nepřišlo ono zakončení dostatečné, v tom smyslu, že jsem doteď čekala na další epizodu a o pár chvil později zjistila, že toto je zatím vše. A to o konci něco značí, přestože ono symbolické přesunutí se do jiného města je docela do oka bijící.  Upřímně jsem trochu více čekala zapletení se do případné politiky kvůli Mukódových schopnostem a Fenrira za jeho zády, sice jen na obchodním trhu musel způsobit velký poprask a je prakticky nemožné, aby ho nechali jen tak se potulovat po světě. To, co jsem nečekala, bylo jak mě vaření na přenosném ohřívači uprostřed fantasy světa pro dvě nadpřirozené bytosti, osloví. Že pozadí nemá moc detailů? Pffff. Viděli jste to jídlo? Sakra chlapi podělte se, ne. Chemie mezi postavami fungovala moc hezky a Mukóda, jakožto moderní muž, se s celou situací vypořádává svižně a s rozumem, což mě na jednu stranu trochu mrzí, na druhou vidět jak si kupuje svou vytouženou vanu, patří mezi mé oblíbené části. ()