Tomo a Džun jsou kamarádi z dětství, bydlí hned vedle sebe a oba u otce Tomo dlouhá léta trénují karate. Chodili společně na stejnou základní školu a nyní spolu i chodí na vyšší střední. Něco se však postupem času přeci jen změnilo a Tomo chce nyní být něčím víc než jen nejlepší kamarádkou, je totiž do Džuna zamilovaná. Když však sebere veškerou odvahu a Džunovi se vyzná, tak velmi rychle zjistí, že Džun ji vlastně vůbec nebere jako dívku. Tomo má totiž chlapecké vzezření a i když má jisté nepopíratelné ženské znaky, tak Džun jako by je prostě neviděl a k Tomo se pořád chová jako kdyby byla chlapcem. Dívka se s tím však nehodlá smířit a je odhodlaná Džunovi ukázat kým doopravdy je. Nebude to však jednoduchá cesta a jistě během ní dojde k mnoha dalším nedorozuměním… (Jeoffrey)

Modular

Co bych k tomuto anime řekl. Z počátku mělo potenciál, protože jsem si myslel, že se nebude držet předem stanovených scénářů a projde neprobádané končiny sociálních problému, ale to jsem se šeredně mýlil. Je to prostě jen průměrné slice of life s dobrou animací. Je pravda, že postavy jsou kupodivu hezky napsané a baví mě sledovat, že jde pro jednou o pohled dívky, ne chlapce, jak se snaží sbalit svůj love interest. Jsem strašně rád, že Tomo má aspoň nějaký charakter krom faktu, že má prsa (u Uzaki-chan to bylo negativem, kupříkladu) a vedlejší postavy jsou vtipné, také ne jenom faktem, že mají prsa (když nad tím přemýšlím, ve většině slice of life je hlavní charakter ženské postavy tvořen ňadry). Takže tak. Je to lehce nadprůměrné slice of life, asi bych ho nikomu zvlášť nedoporučil, z téhle kategorie žánru bych zvolil spíše Horimiju nebo Bunny Girl Senpai, ale zase to není věc vyloženě špatná. 8/10. ()

Hees

Tomo-chan wa Onnanoko! je hlavne romantickým anime s občasnými komediálnymi scénami. Je to hlavne o vzťahu dvoch ľudí Tomo a Junichirou, kde obaja sú veľmi dobrý kamaráti dlhú dobu a preto by ich eventuálny (prípadný) vzťah mohol narušiť to priateľstvo, ktoré si roky budovali a preto tu existujú nejaké zábrany, ktoré ich romantický vzťah výrazne spomaľujú. Názov anime či prípadne to na čo myslíte na to, keď anime začnete pozerať nezodpovedá skutočnosti v tom, že Junichirou by si mal myslieť, že Tomo je chlapec. Hlavný mužský protagonista sa skôr k Tomo správa ako keby bola chlapec, ale s tým, že si jej ženské črty čoraz viac uvedomuje a Tomo je výrazne nabádaná svojim okolím, aby sa čoraz viac správala ako dievča. V anime sa skoro vôbec nič okrem hlavnej romantickej linky nedeje. Tomo a Junichirou sa k sebe hodia aj bez zásahov Misuzu a Carol. Tieto dva vedľajšie ženské charaktery vyzerajú ako keby mali dôležitú rolu v príbehu a ako keby pracovali v pozadí, ale nakoniec nič také nie je odhalené. Anime dobre napreduje, vzťahy sa vylepšujú, formujú a po trinástich dieloch toho vieme dosť a dosť sme tu aj pokročili takže nie je potrebná ani druhá séria, ale keby bola nevadilo by mi to. Problémom je to, že nedochádza skoro k žiadnym výrazným problémom, ktoré by museli hlavné charaktery prekonať. Ak chcete romantické anime s viac bláznivejšou hlavnou hrdinkou a miernejším, striedmejším mužským charakterom a chcete si hlavne užívať tú atmosféru romantiky tak toto bude pre Vás. ()

Jeoffrey

"Tomo-chan Is a Girl!" má možná hodně nedostatků a pro někoho je třeba i seriálem, kde není nic nového, co by už neviděl jinde a lépe, ale pro mě osobně to byl přesně ten seriál, který jsem tuhle sezónu potřeboval, který jsem si nejvíc užil a u kterého jsem se usmíval celých třináct dílů. Dával mi zábavu, dával mi energii, jeho romantická linka mě příjemně zahřála u srdce a toho si cením, obzvlášť v sezóně, kde mě spousta nových seriálů buď úplně neoslovila nebo vyloženě zklamala. Velmi jsem si oblíbil všechny zdejší hrdinky, každá byla nějak výrazná, zajímavá a přišly chvíle, kdy mě dokázaly překvapit, kdy jsem se o nich dozvěděl něco víc, a pak jsem je měl ještě raději. Mužské postavy už tak povedené nebyly, i když to, jaký byl Džun občas pařez, mi bylo docela blízké, navíc jsem měl po celou dobu pocit, že se k sobě s Tomo zkrátka hodí, a tak jsem jim dokázal opravdu fandit, což je u romcomu hodně důležité. Fungoval pro mě i humor, což mě vzhledem k faktu, jak velký podíl tu zastává slapstick, vlastně docela překvapilo. Nejlepší pro mě však byly veškeré interakce mezi Carol a Gundó, tahle dvojice mi přišla úžasná a užíval jsem si většinu času, kdy byla na obrazovce. Seriál měl dobře zvolené tempo, pořád se něco dělo, nebyla tam hluchá místa, a tak se celý příběh stihl krásně odvyprávět, a ještě lépe uzavřít, takže žádné zbytečné natahování a čekaní tři řady na to, až se vztah někam pohne, se tu nekoná. Zkrátka Tomo-chan Is a Girl! je tím asi jediným novým seriálem, kterému chci tuhle sezónu dát 5*, i když si uvědomuji, že perfektní určitě nebyl a ani není tím nejlepším romcomem, co jsem kdy viděl, ale tím co mi dal a jak jsem si ho užil, si ode mě 8,8/10 zaslouží. ()

Katakimiku

Suprová komedie s originální zápletkou, sympatickou partou postav, spoustou humoru a především naprosto luxusní romantiky. Interakce Tomo a Juna jsou super a konečně je to taky kompletní seriál, kde nemusíte konec hledat v manze. Čímž se snažím říct, že byl vážně moc fajn. Jediné, co by si zasloužilo trochu víc péče, jsou romantické vztahy vedlejších postav, jinak je to za mě jeden z nejlepších rom-comů roku 2023. 7.3/10 ()

Puxina

Zábavný a originální nápad na romantický příběh o téhle střelené dvojici. Jen by někdy mohlo být ještě lepší sledovat i další dění po první puse. Ale tak snad to bude v jiném typu seriálu. Musím pochválit i výborné hlavní charaktery, které byly fakt úžasné. Jsem rád i za určité prostřihy, které se vracely v čase do dětství téhle dvojice. Měli mezi sebou moc hezký vztah. ()

• Sally Amaki nadabovala postavu Carol Olston v japonské i anglické verzi. (Puxina)