Revenger

Když se čestný samuraj Raizó Kimura dozvěděl, že otec jeho snoubenky je zapletený do obchodu s opiem, tak se rozhodl rázně jednat a svého budoucího tchána zabil. Brzy se však ukazuje, že byl oklamán jiným mocným mužem, který mu tuto informaci podstrčil a nyní se ho chce zbavit. Život mladého samuraje však zachrání tajemný Júen Usui, který spolu se svojí partou plní nejrůznější nebezpečné úkoly a jedním z nich, který paradoxně dostali od muže, kterého Raizó zabil, bylo rozkrýt a zničit opiové podsvětí v Nagasaki. Raizó s Júenem se rozhodnou spojit, protože Júen stále cítí povinnost splnit zadaný úkol a Raizó se zase chce pomstít za zradu. To je však pouze první ze společných misí, která tuto dvojici a jejich kumpány čeká… (Jeoffrey)

Katakimiku

Na seriál vysílaný postupně po týdnech, je to poměrně složité a protože jsem ho sledovala poctivě každý týden, měla jsem pak v postavách, jejich motivacích a celkově v tom, co se děje, pořádný zmatek. Ale mám pocit, že bych ho měla i v případě, že bych seriál zkoukla najednou celý. Jediná za mě hodně zajímavá věc je zasazení. Historické Japonsko se všemi jeho temnými stránkami působilo vážně zajímavě. Postavy taky nebyly špatné. Animace, i když se na ní viditelně šetřilo, je pořád fajn. Jediné, co mi kazilo dojem byl právě děj, který se mohl vlastně skoro celý vypustit a místo toho se dalo ještě víc věnovat problémům společnosti. Po osmém dílu drop. 5/10 ()

Jeoffrey

Líbilo se mi zasazení, hlavní dějová linka, zpracování tématu pomsty, asi polovina postav a fakt, že se autoři s ničím příliš nemažou, takže jsem dostal dospělá témata, spoustu krve, surovosti... Problém jsem měl s uvěřitelností některých situací a scén a také s tím, že mi jednotlivé epizody přišly nevyvážené, a tak můj dojem ze seriálu kolísal podle toho, jak moc mě zrovna která část příběhu, nebo vedlejší pomsta chytla. O finálním verdiktu nakonec rozhodl až poslední díl, který byl příjemně akční a všechno mi kvalitně uzavřel. Díky tomu můžu asi říct, že jsem si seriál jako celek vlastně i docela užil, mělo to hlavu a patu, když se autoři snažili, tak to pro mě fungovalo i emocionálně, takže za mě 6,8/10. ()

TheRay97

Až teď vidím, že jsem si měla počkat na vydání posledního dílu, abych se na celé anime mohla podívat najednou. Když jsem si pustila prvních deset epizod a potom jsem čekala na další, zapomínala jsem, co se doposud odehrálo. Epizody splývají do sebe, což je mi líto, jinak je to zajímavý příběh se zajímavými postavami. Cením za originalitu. ()