Otonari no tenši-sama ni icu no manika dame ningen ni sarete ita ken

• Japonsko Otonari no Tenshi-sama ni Itsunomanika Dame Ningen ni Sareteita Ken (viac)

Když šel jednou středoškolák Amane v dešti domů, tak v parku na houpačce uviděl sedět svoji sousedku Mahiru. Chlapci se dívky zželelo, daroval jí svůj deštník a sám šel promočený domů. Od tohoto setkání si nic nesliboval, maximálně, že mu Mahiro deštník třeba jednou vrátí. Přeci jen je jeho sousedka Mahiro idolem na Amaneho střední škole, premiantka, atleticky nadaná, hodná na všechny, zkrátka dívka, která si od spolužáků vysloužila přezdívku „Anděl“, takže někdo pro obyčejného kluka, jakým je Amane, absolutně nedosažitelný. Díky svému nesobeckému gestu si mladík ten večer navíc uhnal chřipku, takže když se po škole s Mahiro opět setkal, tak nebyl v nejlepší formě. Dívka se však nabídla, že na oplátku za zapůjčený deštník se o chlapce během jeho nemoci postará. Při návštěvě Amaneho bytu byla Mahiro zaskočená tím, jaký zde má nepořádek a když o něco později ještě zjistí, že má Amane hodně nezdravé stravovací návyky, tak začne malými krůčky zasahovat chlapci do života a postupně vše měnit… (Jeoffrey)

Hees

Len a len romantické anime, lebo Otonari no Tenshi-sama ni Itsunomanika Dame Ningen ni Sareteita Ken by sa mohlo premenovať na "Každých desať sekúnd sa červenám z toho čo mi hovoríš a o mne hovoríš". Takže musíte dostať chuť na anime, kde máme "anjela" Mahiru a obyčajného podpriemerného školáka Amaneho. Ako to v podobných anime býva Amane je skrytý gem, teda muž čo síce vyzerá, že zle vyzerá, ale v skutočnosti je naozaj cool, dobrosrdečný a vyzerá dobre. Problém samozrejme s tým červenaním je v tom, že prvých pár dielov to aj diváka baví (každého rôzny počet dielov), ale postupne to začína byť otravné. Je zaujímavé, že sa tu aj načrtnú nejaké problémy hlavne hlavnej hrdinky, ale tie sú iba načrtnuté a skoro vôbec nimi nie je ovplyvnená a ďalej sa teda pokračuje len v romantike, preto toto anime nemá vôbec žiadne prvky drámy. Obidva hlavné charaktery majú nejaké problémy, Mahiru nikto nevidí aká v skutočnosti je, lebo ju v škole majú za anjela a Amane si vôbec neverí a je občas aj lajdák čo sa týka svojho vzhľadu a zišlo by sa mu trocha upratať. Vedľajších charakterov je minimum a vlastne ani nestoja za zmienku sú tam ako krovie, aby podporovali hlavného hrdinu a hlavnú hrdinku v ich stane sa dať dohromady. Ja osobne nepohrdnem ani takýmto anime, ktoré je sústredené len na jednu vec a vzhľadom na to, že ma to bavilo naozaj veľa dielov a veľa dielov som sa usmieval (popod fúzy haha), tak nemám problém s tým udeliť tomu vyššie hodnotenie, ale ty ako divák si musíš rozmyslieť či máš chuť na podobné sladké anime len o dvoch ľuďoch, lebo ak nie toto fakt ani nedopozeráš. ()

DaweForeman

Čistokrevná romaňtárna bez všech těch zbytečných věcí navíc a dramatu. Velice příjemně se to sleduje a člověk si u toho krásně oddychne, kdy si občas připadá, jako by byl v kůži hlavního hrdiny on sám. Aneb příběh o jedné holčině, kterou všichni v jejím okolí staví na podstavec a na druhé straně zakřiknutý klučina, který nechce mít s většinou lidí nic společného. Tito dva se setkají a tím se začne jejich všední život postupně měnit. Čím více se poznávají, tím více začnou upouštět od svých dlouhodobých starostí. Postavy jsou velice dobře sepsané a i když se tu zmíní určitá těžká témata, tak jsou zpracována odlehčeně, takže to nenarušuje ten pocit z hlavní linky. Navíc, i když se většina scén odehrává v jednom a tom samém prostředí, tak se to neomrzí, kdy to divákovi dá pocit domáckosti ze známého prostředí. Po animační i hudební stránce je to velice povedené, což ještě více umocňuje zážitek ze sledování. ()