Když před dávnými časy pokryl povrch země sníh a vše se tak doslova proměnilo na velký bílý oceán, tak se lidé uchýlili do oblak, nebo spíše do korun obrovských stromů, které se tyčí vysoko do nebe. Zde přežívali díky lovu obrovských brouků, kteří v koruně žili, a tak uběhlo mnoho staletí. Nyní zbyla v nebesích již jen jediná vesnice, kde žije posledních pět stařešinů a jeden mladík jménem Kaina. Stařešinové si pomalu uvědomují, že právě s Kainou nejspíš celé lidstvo zanikne.
Vše se však změní jednoho dne, když mladík potká během lovu brouků mladou dívku Lilihu, která do nebes vystoupala balónem ze země. Ukazuje se totiž, že ve velkém bílém sněhovém oceánu přeci jen přežili nějací lidé. Liliha přišla za nebešťany s žádostí o pomoc, kterou jí však nemohou poslední přeživší poskytnout, protože ten samý problém, jímž je nedostatek pitné vody, mají i lidé zde v koruně stromu. S nepořízenou se tak dívka vrací po kmeni stromu zpět na zem a doprovod jí dělá Kaina, na kterého tam dole čeká úplně nový svět plný neznámých dobrodružství. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Většina věcí mě tu zaujala, ale pokaždé vlastně jen trošičku. Příběh je poměrně jednoduchý, skoro až tuctový, prostě něco ve stylu SW: Nové naděje v prostředí, které se zase trochu podobá Vodnímu světu, jenom je na hladině pěna a občas tu trčí nějaký ten strom až do nebes. Postavy také nebyly nikterak komplexní, ale i tak mi byly vlastně sympatické a o jejich další putování mám tedy zájem. Animace i když byla kompletně 3DCG nebyla špatná, tohle je takový ten snesitelný průměr, který Polygon Pictures dokáže, který diváka nijak extra nenadchne, ale ani neurazí. Svět mě docela zaujal, jen škoda, že designy většiny zdejších živočichů už tak povedené nebyly, sice jim nechyběla fantazie, ale nedostávalo se jim ani krásy ani děsivosti, a tak jsem z nich nic moc necítil. Zkrátka Kaina pro mě není nic úžasného, nic špatného, prostě jen o trošičku lepší průměr. Ale i přesto mě vlastně docela zajímá, co bude dál a kam to bude celé pokračovat v plánovaném filmu. 5,5/10 ()