Kubo-san wa boku o jurusanai

• Japonsko 久保さんは僕を許さない (viac)

Středoškolák Džunta Širaiši je naprosto nevýrazný. Džunta je dokonce až tak nevýrazný, že mají spolužáci problém ho najít na třídní fotce, v hodinách si většina myslí, že je jeho lavice vlastně prázdná a on musí i učitelům po vyučování vysvětlovat, že na hodině byl, jen si ho prostě nikdo nevšiml. Ve třídě proto panuje i legenda o tom, že kdo spatří během dne Džuntu, ten bude mít neskutečné štěstí, ale málokomu se to povede. Je tu však jedna dívka jménem Nagisa Kubo, na kterou jako by tohle všechno nepůsobilo a která dokáže Džuntu vždy spolehlivě najít a vnímat. K chlapcově smůle to ale dívka až příliš často využívá k tomu, aby si z něj dělala legraci. Čím to však je, že někdo tak chytrý, atletický a okouzlující jako je Nagisa dokáže chlapce jako je Džunta jako jediná vnímat a jaké jsou její opravdové úmysly? (Jeoffrey)

Jeoffrey

Kubo-san je v podstatě taková Takagi-san ale v roztomilejším a uvolněnějším provedení. Hudba, barevná paleta, design postav i různé animační prostředky, jako je třeba občasné používání zjednodušených a čibi modelů, vše je pokaždé podřízené tomu, aby seriál působil co nejsympatičtěji, aby se na něj příjemně dívalo a hezky se u něj relaxovalo. Žádná dramata se tu nekonají, vtípky jsou zase spíš jen takové roztomilé… Na druhou stranu kromě té roztomilosti a faktu, že hlavní hrdinka je zajímavá, milá a aktivní postava, tu ale není vlastně nic moc navíc. Džunta mě stejně jako většina mužských hrdinů v těchto „škádlících školních romancích“ opět příliš neoslovil, už samotným scénářem je zamýšlený jako tak nevýrazná postava, že ho ve třídě každý (kromě Kubo) přehlédne a bohužel i mě je, i přes všechny jeho vnitřní monology a snahu autorů vyprávět příběh hlavně z jeho pohledu, stejně pořád ukradený – zkrátka i v tomhle se opakuje ten samý dojem z hlavní dvojice jako u Takagi-san. A tak jak se tu pořád točím dokola a vše srovnávám s Takagi-san, tak to v tomhle duchu asi i dorazím. Kubo-san je roztomilejší, Takagi-san je zase vtipnější, nápaditější, postavy v Kubo-san se vyvíjejí mnohem rychleji – ale který seriál mě reálně bavil víc? A neměl bych k si do toho ještě přidat srovnání s dalšími podobnými „škádlícími romancemi“, s kterými se během posledních let roztrhl pytel? Ono to asi nebude potřeba, přeci jen když vezmu čistě první série, tak dokážu říct, že Kubo-san mě bavila víc než Nagatoro-san nebo Uzaki-čan, v tom mám hned jasno, ale u té Takagi – tam je to nejspíš plichta. 7/10 ()

Hees

Kubo-san je milé anime, ktoré vlastne vôbec nikoho neurazí a hlavná hrdinka Nagisa (Kubo) síce rada "jemne" provokuje ako v Karakai Jouzu no Takagi-san, Takagi, alebo Nagatoro v Ijiranaide, Nagatoro-san, ale nie je to rovnaké ako v týchto anime je to za prvé jemnejšie provokovanie, oproti týmto dvom čo mi občas pripadalo v spomenutých dvoch anime, už cez čiaru ako sa tam chovali hlavne Nagatoro. Zároveň Nagisa občas provokuje, aj pre nejaký ušľachtilí cieľ a to je pozitívne ovplyvnenie Shiraishiho, aby ten vyliezol zo svojej ulity neviditeľnosti. Nagisa za mňa občas aj Juntu (Shiraishiho) veľmi zvláštne obdivuje a dokonca by som povedal, že ho občas aj sleduje čo ma vedie k tomu, že ich vzťah vôbec nie je rovnocenný je väčšinou jednostranný. Shiraishi je model hrdinu čo naschvál nevyčnieva a preto jeho momenty v celom anime sú veľmi jemné a vlastne podtrhujú jeho absolútnu neviditeľnosť a preto je ťažké si ho obľúbiť a jediné pre čo sa dá na neho pozerať je jeho panika v jeho hlave, ale tú vytvára občas Kubo a on sám od seba toho moc teda za celé anime neurobí. Romantické chvíle vytvára Nagisa a vtipné chvíle zase vytvára jej sestra Akina, ktorá zase si naopak dokáže výrazne doberať Nagisu, ale zároveň jej dosť pomáha. Povedal by som, že výraznou devízou tu je zlepšujúca sa kvalita romantiky a príbehu ku koncu a tým, aj celkový pocit z pozerania je u mňa kladný. Ak by bola ďalšia séria je na čom stavať, lebo Shiraishi sa bude musieť zmeniť, aby to nejako mohlo pozitívne pokračovať a nie stagnovať a prešľapovať na jednom mieste tých istých "vtipov". Ak chcete niečo maximálne milé, čo neurazí, kde je trochu nadpriemerná romantika, vtipná animácia, kde je extrémne milá hlavná hrdinka, kde je extrémne energická hlavná hrdinka, kde je hlavný hrdina hanblivo nevýrazný a kde sa len občas zasmejete, tak toto anime by som Vám odporučil. ()