Kaiko sareta ankoku heiši (30-dai) no Slow na Second Life

• Japonsko 解雇された暗黒兵士(30代)のスローなセカンドライフ (viac)

Když byl Dariel malý, tak se ho ujal samotný pán démonů Granverza, který pak chlapce vychoval. Aby se Dariel svému pěstounovi odvděčil, tak se hned, jak to bylo možné, přidal do armády démonů, ovšem zde se nikdy nedostal dál než na tu nejnižší pozici. Dariel totiž na rozdíl od ostatních démonů v armádě nedokázal ovládat magii, a tak neměl šanci, jak by mohl mezi ostatními jakkoli vyniknout.
Uplynulo 32 let a pán démonů Granverza odešel na zasloužený odpočinek a na uvolněný trůn usedl jeho syn Bashbarza, který si jednoho dne zavolal Dariela, aby ho z armády démonů vyhodil, protože je mu zkrátka jako voják úplně k ničemu. A tak se Dariel, kterému je nyní už něco přes třicet, ocitl bez práce i bez domova a absolutně netušil, co bude dál. Vše se změnilo, když v lese zachránil mladou ženu Mariku před útokem děsivého monstra. Ta jej na oplátku pozvala k sobě do vesnice, kde mu její rodina nabídla jídlo, přístřeší a když se Dariel svěřil se svým příběhem, tak mu nabídli i práci. Maričin otec je vůdcem místní gildy dobrodruhů, a proto se rozhodl Dariela do cechu zapsat. Ten se nejprve velmi zdráhal, není přeci normální, aby se démon stal dobrodruhem, ovšem záhy se ukázalo, že Dariel vlastně není vůbec démon, ale člověk. Navíc není jen tak obyčejný člověk, jeho aura, zvláštní síla, která lidem propůjčuje různé nadpřirozené schopnosti a slouží jako protiváha magie, kterou ovládají démoni, je totiž neuvěřitelně silná a rozvinutá ve všech čtyřech hlavních směrech. Tím se Darielovi otevírají nové možnosti, ovšem on je rozhodnutý zůstat ve vesnici a odvděčit se Marice a její rodině za to, že se ho ujali… (Jeoffrey)

gumbo

Příjemné překvapení. To poselství o tom, že válka a nenávist k ničemu nevedou z toho cáká na všechny strany někdy až moc, ale vlastně to nevadí. Je to příjemné, postavy jsou sympatické a uvěřitelné. V první polovině to vypadá, že budeme postupně s hlavním hrdinou objevovat jeho schopnosti a minulost, ale nakonec se to rozjede hodně rychle do trošku epičtějších obrátek hlavně co se týče protivníků a soubojů, aby to končilo trochu jako Rychle a Zběsile (Rodinaaa!!!). Produkční kvality byly překvapivě vysoké a dokonce to vypadá o dost lépe než manga, což se často nestává. Pokud bude další řada tak se zlobit určitě nebudu. 75% ()

Elerrina

První půlka s budováním nové existence v odlehlé lidské vesnici je docela fajn koukatelná a hlavně tu konečně pro jednou máme opravdu dospělého, byť trochu uťáplého a natvrdlého hrdinu. Jenže čím víc se to blíží ke konci, tím víc to proklamované nepřátelství mezi lidmi a démony mutuje na stupidní a opravdu strašlivě kýčovitou jihoamerickou telenovelu. Vzájemně bojujícím nepřátelům stačí jen pohlédnout na roztomilé miminko, aby jejich okoralá srdce roztála a všichni si mohli padnout do náručí, protože seznali, že jsou vlastně jedna velká rodina (nebo alespoň přátelé, kamarádi a kamarádky), a tak. Takže si radši připravte kapesníčky. Nebo dostatek žehlení. ()

Jeoffrey

Původně jsem neměl od téhle fantasy nijak velká očekávání, a tak mě vlastně docela překvapilo, že to byla docela pohodová podívaná. Seriál má hlavu a patu, hlavní hrdina se tu někam vyvíjí, dokonce se dostane dál než většina průměrných anime fantasy hrdinů (SPOILER zkrátka že se usadí, ožení, založí rodinu KONEC SPOILERU) a až na pár opakujících se vtípků, které většinou nejsou tak úplně vtipné, celý ten příběh působí tak nějak jednoduše a hlavně normálně. Ano, jsou tu různá klišé a kdo je ve skutečnosti Dariel je divákovi tak nějak jasné prakticky od prvního dílu, ale celé té atmosféře a univerzálnímu poselství o toleranci to nakonec nijak extra nevadí, naopak to celé pak dává větší smysl. Dariel mi byl navíc hodně sympatický, bylo to určitě tím, že jsem si s ním věkově bližší, takže pro mě bylo jednodušší se s ním sžít, ale také za to mohl dle mého velmi dobrý hlasový výkon Tomokazu Sugity, který zkrátka nezklamal. Ve výsledku tohle sice asi nebude seriál, který by se mi nějak výrazně a hluboce zapsal do paměti, ale jako takový ucházející průtokový zážitek na jednu zimní sezónu fungoval nadprůměrně. 5,9/10 ()