Hiraku Mačio zemřel sám ve věku 39 let po dlouhém boji s těžkou nemocí, opuštěn a zrazen svými blízkými. Když pak stanul před samotným Bohem, ten se mu omluvil za jeho těžký život, který mu byl dán do vínku vlastně omylem a aby mu vše nějak odčinil, dal mu možnost si sám určit, čím chce ve své další inkarnaci být. Hiraku si vzpomněl na pořad, ve kterém známé osobnosti pracovali na farmě a který rád sledoval v televizi, když ležel v nemocnici a rozhodl se, že by si chtěl zkusit klidný život farmáře někde daleko od lidí.
Tak se Hiraku probudil uprostřed lesa v mladém a zdravém těle. Jeho první kroky vedly k zajištění těch nejnutnějších potřeb, jako je přístřeší, voda a nějaké to jídlo. Naštěstí dostal Hiraku od Boha i univerzální a mocné farmářské nářadí, které se dokáže dle potřeby měnit na vše, co by mohl člověk na statku potřebovat. S jeho pomocí mladík začíná postupně přetvářet své okolí a plnit si svůj sen o fungující a prosperující farmě… (Jeoffrey)

Hees

Okrem posledného naozaj nudného dielu a okrem toho, že sa vlastne využívala tá istá schéma dokola je toto anime naozaj zábavné na pozeranie. Schémou myslím to, že stále pribúdali nejaký nový obyvatelia a tí urobili prekvapujúce tváre na to čo vlastne na území Veľkého Stromu je a potom sa s nimi nejakým spôsobom interagovalo. Neviem či taký žáner existuje v anime, ale ja musím toto anime zaradiť medzi budovateľské a neskôr aj trocha medzi politické, aj keď tá politika tam bola naozaj veľmi zjednodušená. Prvky isekai naozaj slabšie, hlavný hrdina ako obvykle vyzerá slabo, chová sa ako obyčajný človek, ale vo svojej podstate je naozaj OP charakterom (overpowered, príliš silný). Tiež nechápem prečo do Veľkého Stromu chodili samé príťažlivé ženy hlavne zo začiatku a táto skutočnosť sa využila asi na päť až desať vtipných situácii, ale nepochopil som význam toho, keď ani zďaleka nemalo ísť o nejaké hárem anime a vo svojej podstate je dosť malá pravdepodobnosť ak sa toto anime berie vážne, že majoritná väčšina žien bude vyzerať presne tak isto príťažlivo. Takže vlastne toto dielo do seba dáva zbytočné prvky, ktoré nesedia do žánru (ak sa toto anime berie ako fantasy slice of life isekai) a vôbec sa neskôr ani nepoužívajú a nedávajú ani žiaden zmysel. Na takýchto anime potom býva zábavná aj politika, ktorá je tu oklieštená hlavne z toho dôvodu, že tu sa nechystá žiadny boj a má tu byť obrovský kľud a bezproblémovosť. Prvé diely pokiaľ je hlavný hrdina sám (bez niekoho kto pripomína človeka) sú naozaj vynikajúce a hltal som ich a zabával som sa. Prial by som si tiež, aby častejšie vystupovalo božstvo, ktoré tam malo nejakú rolu, lebo tie scénky boli naozaj vtipné. Napriek všetkému čo som vysvetlil čo nedávalo zmysel faktor zábavy u mňa prevažuje nad danými problémami a prvé diely považujem za neuveriteľne dobré a tiež som sa snažil exkludovať posledný nudný diel. ()

DaweForeman

Reinkarnace do fantasy světa, kdy hlavní hrdina neměl štěstí se svým zdravím a tak by chtěl využít své příležitosti a začít poklidný život v jiném světě v podobě farmaření. Bohužel nebo bohudík je vyhozen uprostřed lesa, kam jen tak nikdo nezavítá a tak má možnost využít svého tvořivého ducha k zúrodnění a zkultivování daného místa. Postupem času si začne vytvářet nové zvířecí společníky a pak sem občas zabloudí i nějaká ta fantasijní postava. Obecně je celé anime tak nějak na pohodu s prvky komedie, kdy se tu neděje nic extra dramatického, kdy jednotlivé potyčky jsou spíše na dokreslení situace, než něco, na co by se anime zaměřovalo. Odehrává se to tak nějak vše kolem úrody, stavění a každodenního života jednotlivých postav. Bohužel oproti manze tu je příběh trochu osekán - hlavně v otázce sexuality, kdy se autoři anime zaměřili na širší publikum (a to i to mladší). Pokud člověk nemá co sledovat, tak tohle neurazí na takovou relaxaci a vypnutí. Po animační stránce je to průměrné a po hudební nic moc. ()

Jeoffrey

Minecraft isekai spuštěný v sandbox módu, kde je agresivita monster nastavená na nízkou úroveň, a tak si z nich můžete udělat domácí mazlíčky, odehrávající se v lese, kde někdo zapomněl vypnout tiskárnu na elfky a asi i holky obecně, takže jich tu nakonec máme na jednoho průměrného farmáře takových 50+, ale dobře zapamatovatelné a odlišitelné od ostatních jsou tak 2-3 a nejlepším, nejzajímavějším, nejplatnějším (prostě tím, který má všechna nej) ženským charakterem je pavoučice Zabuton. Jako nic proti harému, pokud má svou funkci a význam, ovšem tady v rámci toho být family friendly zaměnili tvůrci organizovanou polygamii za obyčejnou monogamii, čímž kompletně zabili hned několik vtípků z mangy (do které jsem díky pár komentářům pod videi nakonec také musel nakouknout, pro objektivní zhodnocení). Hlavní hrdina tu však asi bude mnohým divákům bližší, protože je to přesně ten typ, co má sice kolem sebe holky, ale v zimě s nimi po nocích hraje evidentně tak akorát šachy a když už se tu náhodou objeví nějaký ten potomek, tak z toho, jak je to autory anime podané, máte dojem, že vznikl tím, že Hiraku poklepal dívce na břicho svým mocným „multifunkčním nářadím“ (Grekem01 trefněji označovaný jako „Udělátor“), zadeklamoval „dítě“ a to bylo vše. Ono obecně schopnost tohoto multifunkčního nářadí byla na mě prostě moc, mít cosi, co se může měnit skoro na všechno možné dle libosti bych ještě zkousl, ale že při jeho používání stačí myslet na libovolnou věc (třeba rostlinu, houbu...) a ona vám prostě začne sama růst bez semínek, působí skutečně přehnaně a divně, asi jako strýček Pompo z Arabely, kdybych ho měl brát vážně. Staví se tu jeden příbytek za druhým, ale nějak jsem si nevšiml, že by někdo řešil spojovací materiál, takže to celé asi drží jen díky tomu, že jedna z elfek ovládá takové stavební metody, které my nechápeme, nebo je to prostě magie! A tak jediný povedený running joke je nakonec o tom, že jsou všichni kolem u vytržení z toho, jakou sílu se podařilo Hirakovi nevědomky shromáždit... Ale dost už, o tomhle ten seriál vlastně až tak není, počítám že tím hlavním, proč si ho tolik lidí oblíbí je ta jeho pohodová a poklidná atmosféra, důraz na budování vesničky - zkrátka pokud rádi hrajete hry, kde se něco staví, líbila se vám třeba TenSura, ale vyškrtli byste z ní všechny ty „trapné souboje“, pak tady budete doma. Seriál má i docela povedenou animaci i hudební doprovod, který vám ten příjemný zážitek umocní. Zkrátka pokud dokážete vypnout mozek a naladit se na tu správnou budovatelskou vlnu, budete se mít fajn. Pokud máte rádi anime holčiny všech druhů a ras a preferujete kvantitu před kvalitou, pak opět budete v sedmém nebi, i když možná (pokud znáte mangu) ani ne... Já si vystačil s pavoučicí, mozek jsem dokázal vypnout jen napůl a naladil se jen na 6/10. ()

gumbo

Tak trochu jsem nepochopil záměr tvůrců, jelikož MCH dali do vínku asi největší harém jaký kdy nějaký isekai měl a on byl vůči všem děvčatům naprosto netečný (až jsem ho podezíral z frigidity) až se najednou ukázalo že SPOILER bude mít se svou milou dítě (aniž by se se svou milou políbili či jen se chytili za ruce) KONEC SPOILERU. Jinak tu máme klasickou variaci na OP hlavního hrdinu. je ten typ, který od začátku do konce nepřijde na to, že je OP. Příběhová linka se skládá prakticky jen z budování vesnice a přibírání dalších a dalších jejích obyvatel (z 90 % ženského pohlaví). Je to taková prostě dětská verze Tensei šitara slime datta ken . Nic navíc nečekejte. 65% ()