Saitó byl naprosto obyčejný japonský opravář, který pracoval v jednom z místních center, a tak musel pravidelně řešit různé opravy, občasné zámečnické práce a jiné obdobné drobné domácí pohromy. Přesto ho práce příliš nenaplňovala, zákazníci si často stěžovali a ani jeho šéf ho nikdy příliš nedocenil. Jeho život se výrazně změnil, když byl jednoho dne i s nářadím přenesen do cizího tajemného světa, kde vládne meč a magie. Ovšem Saitó nemá žádné nadpřirozené schopnosti, a tak pro něj bylo ze začátku těžké si zde najít nějaké své místo. Naštěstí ho časem přibrala hodně svérázná parta dobrodruhů jako svého zloděje, protože přeci jen umí otevírat zámky a takový podzemní dungeon skrývá hodně uzavřených dveří a zamčených truhel, se kterými si mladík dokáže díky své předchozí práci hravě poradit... (Jeoffrey)

Jeoffrey

Tohle se hodně povedlo, nebo spíš mi seriál opravdu sedl. Sice jsem si musel chvíli zvykat na neobvyklý styl vyprávění, kdy jednotlivé epizody působí, jako by byly poskládané z několika krátký příběhů, nebo pasáží, které se občas zaměřují na různé postavy, nebo mají různá témata, ale postupně se všechno hezky srovná a sejde a kolem třetího dílu už vše dává smysl. Opravdu jsem si užíval některé příběhy, nejraději jsem měl asi linii o nindžovi a čarodějce, která mě dokázala dojmout víc jak mnohá romantika z této sezóny. Ovšem i hlavní čtveřice mi hodně přirostla k srdci a poslední díly jsem si s nimi prostě jen užíval. Oceňuji tu však každou postavu, protože všechny byly něčím aspoň trošku zajímavé a velmi dobře zapamatovatelné, navíc mi ta jejich stylizace přišla tak nějak povědomě Pratchettovská. Stejně tak se mi líbil samotný Saitó, který nemá žádné nadpřirozené schopnosti, jen prostě umí své řemeslo a je rád, když může někomu pomoct. Líbila se mi jeho motivace, přál jsem mu tenhle nový svět, kde se konečně cítil doceněný a užíval jsem si i všechny ty romance, co se kolem něj odehrávaly, ať už byly krásné, nebo třeba bláznivé. Výborně mi tu sedl i humor, bavili mě mnohé vynikající a nečekané pointy, ale dokázal jsem si užít i ty přihlouplé a košilaté. Zkrátka já se opravdu dobře bavil, a i přes pro mě trošku rozpačitý úvod a animaci, kterou bych označil jen za lepší průměr, nechci dát méně jak 8/10. ()

Hees

Absolútne mi vadila tá scénkovitosť na začiatku, teda to keď bol zakaždým nadpis a niečo sa začalo diať a miešali sa tam dokonca aj iné skupiny dobrodruhov a toto celé vlastne trhalo ten celkom dobrý príbeh. Ono tam občas vsunuli niečo čo ma absolútne nezaujímalo a vlastne som nevedel čo sa vlastne deje a prečo sa to deje. Vo svojej podstate nemám rád rozdeľovanie príbehu takýmto scénkovým štýlom a tu to bolo hlavne zo začiatku (asi prvých päť dielov) vážne hrozné a extrémne mi to vadilo. Neviem čo sa udialo potom či im to niekto povedal, aby to robili inak, ale následne čím viac sa blížil koniec tak už tam nevsúvali hlúposti, netrhali príbeh a už to nebolo také ako na začiatku a boli to vlastne len nadpisy a tu musím podotknúť, že ak predtým mali nejaký účel, že povedať čo sa deje tak tu už potom paradoxne nemali absolútne žiadny účel, keď príbeh pokračoval vlastne normálne za sebou už to nebolo potrebné. Saitou absolútne generický hrdina s nejakým nápadom, aby bol vlastne ako keby normálny obyčajný človek a to je jemné osvieženie tohto žánru. Raelza, ktorá potrebuje madaraky za mňa dostávala malý priestor takže žiadna hĺbka tomuto charakteru. Lafanpan dostala priestor tak jeden diel a tam to bolo fakt absolútne zbytočné a neviem prečo by robili toto, keď dovtedy ladili inú filozofiu príbehu. Morlock najlepší charakter z celého anime, lebo tento charakter je vlastne najviac vtipný, má najlepší príbeh, najlepšiu minulosť a celé anime drží pohromade. Ak by som si mal povedať, že toto anime má mať viac hviezd tak určite len za Morlocka. Bez tých vecí čo mi vadili určite o hviezdu viac, lebo je to solídne dve madaraky komediálne anime a keby sme porovnávali len čisto s komediálnymi anime tak toto anime dosť obstojí, ale bohužiaľ, keď sa toto anime občas bralo aj vážne, alebo išlo mu aj o iné veci tak všade inde je to jemný podpriemer. ()

Elerrina

Hlavní hrdina je celkem sympatický týpek, ale jinak je to random směska nudy, ulítlého bizáru a prvoplánových citových vydíraček. Děj fragmentovaný do krátkých, často jen několikaminutových epizod a hnusná odfláknutá kresba taky moc nepomáhají. Ale pokud vám například zápletka o démonickém vlkovi, co sežere penis mrtvole čaroděje, která pak obživne a začne ho hledat, připadá vtipná nebo cool, směle si přičtěte libovolný počet hvězd navíc. ()

gumbo

Tohle mě opravdu velmi bavilo. Líbila se mi ta úvodní kompozice, kdy tu máme hromadu malých vedlejších linek, které se nám pak spojí, což je v anime velmi originální a trochu mi to dokonce připomínalo Nolana. Charaktery jsou skvěle napsané a všechny jsou uvěřitelné a ty hlavní sympatické. Romantická linka mezi Saitouem a Raelzou je skvěle vystavěná a i druhý milostný příběh mezi Nindžou a Čarodějnicí chytne u srdce a stačí na to vlastně jen pár záběrů. I souboje jsou dobře nasnímané a celkově řemeslná úroveň je nadprůměr. Velké překvapení a určitě bych se nebránil pokračování. 90% ()

DaweForeman

Fantasy isekai o hlavním hrdinovi, který je omylem transportován do jiného světa. V původní světě byl něco na styl hodinového manžela a tak začne využívat své znalosti i ve svém novém působišti, kde se stane součástí party podivínských dobrodruhů, kde především funguje trochu jako zloděj (v hledisku fantasy třídy) a pak taky dle potřeby pomáhá zapomětlivému kouzelníkovi. Anime se nese trochu v realističtějším duchu, kdy život béžného dobrodruha není lehký, kdy zásadní chyba ho může stát život, ale zároveň nikdo není dokonalý. Zase na druhou stránku to není vedeno ve vážném ani brutalistickém duchu, kdy je to spíše více dobrodružné s mnoha prvky komedie. Komedie jako taková hraje prim, kdy každý díl je rozkouskován na několik mini-epizod. To samozřejmě znamená, že kolikrát tenhle komediální prvek naopak škodí, kdy určité situace by mohli autoři nechat plynout bez nich, aby nekazily/nerušily požitek ze sledování. Aneb autoři nevychytaly tu správnou rovnováhu mezi vážností a humorností. Postavy jsou sepsány velice dobře, kdy je tu určitá rozmanitost a je tu určitý odstup v náležitosti, kdy tu není jako obvykle takový ten pocit toho, že všechny ty okrajové postavy nějakým způsobem se napojují na hlavního hrdinu/ku, ale každý má své životy a sem tam se jejich cesty setkají. Po animační stránce se jim to celkem povedlo (i když sem tam jsou tam určité věci, které by se daly vytknout - jako zvláště zvolená 3D animace a snaha nebo nesnaha o vyplňování prostoru atd.). Po hudební stránce je to velice příjemné. ()