Šest tisíc let čekal Ivan Sliz na vysvobození ze speciálně uzamčené komnaty. Nyní, když je opět na svobodě, spřádá plán na ovládnutí celého světa, ale v cestě mu stojí šestice mladých lidí, kteří se díky vesmírné síle mění ve Strážce vesmíru - odhodlané bojovníky dobra. Snímek vznikl na základě úspěšného seriálu. (oficiálny text distribútora)

choze

MIGHTY MORPHIN´ POWER RANGERS! U zrodu fenoménu morfujících teenagerů stál japonský seriál s všeříkajícím názvem "Kyôryû sentai Juurenjâ" (1992) (Dinosaur Team Beast Ranger). Toho se zmocnil americký televizní producent s neamerickým jménem Haim Saban, vystříhal z něj bojové scény, přitočil k nim omáčku s americkými herci a prodal to pod názvem "MIGHTY MORPHIN´POWER RANGERS" (1993) dětskému programu Fox Kids, který s tím slavil obrovský úspěch. Ten vyústil v celkem 15 seriálových řad a dva celovečerní filmy, POWER RANGERS: FILM (oproti seriálu s komplet původními akčními scénami) a TURBO: A POWER RANGERS MOVIE. A teď k filmu samotnému. Podívejte, nikdo nemůže tvrdit, že má rád MORTAL KOMBAT a nemít přitom rád i POWER RANGERS: FILM. Bože, vždyť to je tak nepopsatelně nádherně blboučké, plné barvičkami hrajících gumových kostýmů a masek, krásně laciných triků, soubojů a comb, nechtěně komické i opravdu vtipné a hlavně se tu pořád něco děje! Výjevy adrenalinových sportů se střídají s mortalkombatovskými souboji a ve finále nastupuje bitva monstrrobotů v ulicích města, vrcholící soubojem dvou monstrrobotů ve vesmíru, kdy hodný robot pošle zlého kopnutím mezi nohy do dráhy komety a ta ho rozmašíruje! WTF! (tenhle konec je v mém osobním top tenu nejlepších filmových konců všech dob) Michaele Bayi, jdi se s TRANSFORMERS pořádně hluboko zahrabat! Když přihodím dobrého záporáka a spoře oděnou amazonku z cizí planety (a ani Amy Jo Johnson není k zahození), ale odečtu nespočet dementních infantilních komických postaviček, na ty nadšené 4 hvězdy se dostanu. "PANE, NEVIDĚL JSTE TU NĚJAKOU MORFOLOGICKOU BYTOST?" Trivia: Aby měl představitel Ivana Slize fialový i jazyk, musel pít černorybízový džus, držet ho pak v puse a vyplivnout těsně před každým záběrem. ()

Lima odpad!

"Morfujem!" Přátelé, pro mně jsou Power Rangers kultovní blbostí. Všechno to působí hrozně trapně, trikově zoufale. Moje cynické já se nesmírně baví, a klidně by šáhlo po nejvyšším hodnocení. Moje druhé já ale uznává, že taková blbost si to nezaslouží. Jo a ten seriál, ten je ještě lepší. Vždyť kde jinde uvidíte třeba herce v amatérsky provedené masce žáby, která chrlí oheň a ovládá kung-fu. "Morfujem!" ()

Asia_Power

Ne, lidičky nebojte se, nemrdlo mi ani nejsem zfetovaná nad únosnou míru. Pravda je prostá - Na tomhle filmu jsem vyrůstala, žrala jsem ho s takovou vervou jak soukmenovci misku rejže a Amy Jo Johnson byla moje tajná láska a první silné varování, že nebudu jen na rákosky a navíc, že budu skutečně přiteplená až hanba. Ivan Sliz byl padouch největší a nebyl den , abych si nezařvala - Pííííčoooo MORFUJEME !!! Je to strašná sračka, nemá to hlavu, patu, ruku, prostě nic, ale má to kurva koule. Bojové scény kolosálně na píču, ale jsou bomba, příběh je vymrdanější než thajská štětka, ale boží a tak dále. Nejlepší nejhorší film všech dob, já ho žeru, já ho miluju a já viděla i prodlouženou dvouhodinovou verzi (to ani nevíte, že je, co? ) A i když si to pustím dnes, tak mě to bude bavit, zase budu ta malá Linh (věkově, krpatá jsem furt) a zase budu spokojená. Takže mi kurva nesahejte na dětství nebo začnu morfiovat !! Ééé morfovat !! ()

Le_Chuck

Onehdá som tomu filmu dal 3 hviezdy. Videl som ho ako asi 14-ročný a celkom sa mi páčil. Na to dobu fajn efekty a bitky. No. Teraz je 9 rokov after a TV Markíza tuto hrozu zaradila do svojho sobotného dopoludnajšieho programu. A čo Vám budem hovoriť, premáhal som sa ako sviňa, aby som to dopozeral aspoň do polovice. Trapas, trapas a zase len trapas. Nudné, trapné a lacné. Práve o tu jednu hviezdičku lepšie ako seriál. Urečené pre vekovú kategóriu 15-. ()

castor

Světe, boj se. Další populární televizní seriál se dočkal filmové podoby. Hlavní hrdiny jsou tentokrát jakási študácká děcka, legrační přilby a přiléhavé trikoty zůstávají, jalový scénář i připitomělé výkřiky jakbysmet. Ale tehdy to fenomén byl, to se musí nechat. Takže nostalgie tu jednu hvězdu přeci jen vykouzlila. ()

Niktorius

Chodil jsem do první třídy a s tátou se poflakoval po videopůjčově. A místní obsluha to označila za "Zajímavý dobrodružný příběh s pěknými triky." MEGALOL :-) ()

ripo odpad!

Tvorcovia sa asi spoliehali na to, ťe deti a teenageri nemajú mozog a preto im podhodili túto totálnu trapošinu. Byť tak anarchistom, tak protestujem proti tomu, aby sa vyhadzovali peniaze na takéto klobásoviny. Tie peniaze by spravili väčší osoh niekde v subsaharskej Afrike ..... ()

Shakers

No musím povedať, že vlastne to fakt nieje také zlé ako to na hodnotení vyzerá. Čo sa týka nových Power Rangers tak sú na tom podobne ako starý. Tiež ten film nie je žiadna vyhrá. Toto je to proste viac zamerane na deti, ale je to sranda, vizuálne je to pekne (okrem efektov v závere), no akčná stránka sa podarila. 50% - 2* ()

hippyman

slizká reminiscence na ujetý seriál období mé nastupující puberty... doufám, že zas tak šest tisíc let tyhle děcka neuvidím! 20%. [5. PFF Čakovická Be(´)čka] ()