Adolf Loos - revolucionář mezi architekty

(TV film)
  • angličtina Adolf Loos - A Revolutionary Among Architects (festivalový názov)
Česko, 2022, 58 min

Réžia:

Aleš Kisil

Scenár:

Aleš Kisil

Kamera:

David Cysař

Vladimír Šlapeta, Ivan Trojan (rozprávač), Lukáš Hlavica (rozprávač), Veronika Khek Kubařová (rozprávač)

Dokumentární portrét architekta, nekompromisního kritika a provokatéra, který přestavěl naše uvažování o tom, co je architektura... Nový dokumentární snímek představuje odkaz architekta Adolfa Loose skrze nepublikované archivní materiály a osobní příběhy jeho rodiny a spolupracovníků, které se vážou k České republice i zahraničí. V Plzni a Praze spolu s Brnem se na území České republiky dle všeho nachází největší konvolut zachovaných realizací dnes světoznámého, dříve opomíjeného architekta, brněnského rodáka, vídeňského dandyho, československého občana a kosmopolity. (Česká televize)

Marze

Úžasná prohlídka  interiérů a domů tohoto brněnského rodáka. Nevěděl jsem, že dával přednost mladým ženám. V pražské Mullerově vile jsem na prohlídce byl. Je zde známá spíše jako Loosova vila.  V dokumentu se říká, že byla Loosovým nejoblíbenějším dílem. Nyní zde komentovná prohlídka stojí 400 korun. ()