Psychologička a vzťahová terapeutka Stela Skoumalová radí svojim klientom, ktorí sa ocitli v manželských problémoch. Po tom, čo jej klientka Marianna Krausová spácha samovraždu, Stela objaví kabelku plnú šperkov a diamantov, ktorú na poslednej návšteve Marianna u nej nechala. Stela však polícii zámerne zatají existenciu šperkov, pretože najprv chce sama zistiť, komu v skutočnosti patria. Alebo si ich chce prisvojiť? V ťažkej životnej situácii vyhľadá jediného človeka, ktorému ešte môže dôverovať - svojho odcudzeného brata Alberta Macha. Muža, ktorý je vedcom a farárom, viazaným spovedným tajomstvom, zasvätí do situácie a žiada od neho pomoc. Obaja rozbiehajú riskantnú hru, v ktorej môžu prísť o všetko, na čom im v živote záleží. Stela vypovedá ako dôveryhodný svedok a polícia netuší, že táto priateľská a ochotná psychologička hrá svoju vlastnú a veľmi nebezpečnú hru. (TV JOJ)

Hrabovo odpad!

Abychom to příště zase nemuseli hodnotit jako odpad, musely by autorky postavy a děj upravit tak, aby se všichni nechovali jako idioti! To by si ale předem musely zjistit něco o etice a praxi psychologického poradenství, kompetencích advokacie, kněžském poslání, praxi vyšetřovatelů a nakonec i práci nájemních vrahů, kteří by se jistě nechovali jako nejnápadnější magoři, když je hledá Interpol i FBI. Tak tolik mé doporučení pro příště, tady se už nic zachránit nedá, a to ani opakovaným použitím omylu, ani ránou do hlavy! ()

mira007

Plánková přiběhne od zavražděné klientky s její kabelkou s diamanty ke svému bratrovi Lamborovi - faráři, aby se vyzpovídala přesně v čase 24:00. Začátek velmi nadějný, neotřelý námět i stavba vyprávění s pestrými postavami, pak to běží snad i nadprůměrně na produkci Primy, aby to poslední dva díly shodily do grotesky s přehrávajícím záporákem. Jak říkám, na serál Primy nadějný počin, ale já tomu chtěl dát po dvou dílech odpad za technickou stránku věci - polovina úvodních dílu byly  retrospektivou a aby to pochopil i ten nejretardovanější divák, tak to byly záběry vzpomínání jako v mlžném oparu ( na to se nedalo koukat!!!! ), takže celý svět v honbě za kvalitou obrazu HD 4K, ale soudruzi z Primy vsadili na verzi pro krátkozraké bez brýlí. ()

zette

Myslim, ze kazdeho divaka prasti do nosu cela rada hlouposti a nelogickych situaci. Prehravajici Poullain, zbytecne postavy Laurinove a Zounara... Na druhou stranu jde o solidne zfilmovany a zajimavy kriminalni pripad, kde o mrtve neni nouze. Mozna tvurci az moc vysvetluji divakovi souvislosti, ktere tak musi pochopit snad kazdy. Ale prislo mi to na nase pomery divacky celkem atraktivni a zvladl jsem to za jeden den. Z hercu zaslouzi nejvetsi pochvalu Plankova. ()

Grotowski

Překvapivě se vesměs vyjadřuji pozitivně a hodnotím kladně díla ostatních recenzentů znegovaná. Abych byl upřímný - opravdu nemám nic osobně proti děvčatům Kateřině a Jitce Bártů. Je evidentní, že se snaží a oceňuji variabilitu nápadů / námětů. Ovšem realizace trpí zjevnou neprofesionalitou v dramaturgii a především - ve vedení hereckých protagonistů !!! Hlavní figury hrají každá / každý po svém zkušenostním rejstříku - Markéta Plánková je uvěřitelná a srozumitelná x Marek Lambora je výtečný typ /pravda, neviděl jsem jej v nekonečných pokleslých seriálových produkcích - ani bych jeho výkony nebral jako bernou minci/, ale v Půlnoční zpovědi je to bohužel tristní. Jsem přesvědčen o talentu mladého kolegy, toť bez diskuse, ale v roli faráře je nevěrohodný - promluvy jsou prázdným tlacháním, které má evokovat morálně etické postoje klerika. Je přiměřeně pravdivý v případě emočního osobního vypětí. Jako knězi mu nevěřím, bohužel, ani slovo. Neviním Marka - jeho herecké selhání jde pochopitelně na vrub režisérky Jitky Bártové. Psal jsem tu onehdá o chlapci, co se probudil a rozhodl se být režisérem... Obdobně je to s ostatními herci a jejich vytaženými šuplíky - Marek Taclík, Saša Rašilov, Chantal Poullain, Josef Carda, Dana Morávková apod. Oproti nim Igor Orozovič nebo Simona Babčáková /odmýšlím si nevěrohodnou ukrajinskou národnost její i Komínka syna/ působí svěže, autenticky. Humorné pasáže /LaurinováxZounar, Taclíkovo srkání/ působí jako pěst na oko, jsou vůči celku zcela neústrojné až jakoby nahodilé. Mají zřejmě vybalancovávat vážné pasáže, ale působí směšně maximálně vůči tvůrčímu týmu. Škoda přeškoda neboť námět není špatný, scénář je akceptovatelný a kriminální žánr osvěžuje. Nicméně pachuť tu je a není snadné se jí oprostit. Kamera a střih se o cosi snaží, bohužel není patrné o co /úhly, zoom apod./. Katastrofa přichází zhruba od čtvrtého dílu - vše začíná působit dojmem nezkušeného školního ročníkového cvičení studentů FAMU /abych nekřivdil famákům - jejich práce jsou mnohdy skvostné.../. Oproti předchozím dílům se pak herecky zlepšil Marek, ale budí to asi pouze takový dojem - ubyly mu promluvy oborového řádu. A závěr ? Obsazení Filipa Tomsy je omyl - jako zločinec evropského formátu je ďěravý jak staré necky. Vypjaté dramatické scény, kdy mučí Marka a Markétu jsou nevěrohodné a nudí. Mohlo by se zdát, že Bártové jsou již v žánru trochu zkušené, ale opak je pravdou. Ale ségra hraje na ségru, ruka ruku myje, smutné... Já být producentem, tak toto dílo nespatří světlo světa. ()

Kropajda1

Na české poměry velmi dobrý seriál. Kromě Taclíka, který už má snad ty role policajtů předplacené, je seriál dobře obsazený. Markéta Plánková jako vždy velice sympatická a lidská. Marek Lambora jde z role do role a zraje jako víno. Děj místy není úplně vypilovaný, zloduch je opět všemocný, ale v záplavě krimi seriálu se Půlnoční zpověď neztratí. ()