Štyria priatelia z detstva sa vypravia navštíviť svoje obľúbené chatky v lesoch. Bezstarostné časy, ktoré tu kedysi spoločne prežívali sú však už nenávratne preč. Od doby školskej dochádzky sa každému z nich podarilo čeliť nejakej životnej prehre alebo riešiť problém. Takže napríklad Joe (JASON LEE) má ťažkosti milostného rázu, alebo Henry (THOMAS JANE) sa pomaly blíži k psychickému úskaliu, za ktorým sa nachádza zabudnutie a sklony k samovražde. V takomto vnútornom rozpoložení sa stretávajú uprostred pustiny psychotického plukovníka Abrahama Curtissa (MORGAN FREEMAN), ktorý sa chová ako šialenec ohrozujúci všetkých naokolo. Do toho všetkého sa strhne snehová búrka. Vyčíňanie živlov potom prináša so sebou ďalšie, tento raz omnoho väčšie nebezpečenstvo, ako všetky predošlé. Objaví sa čosi, čo je schopné ovládať ich mozgy. Štvorica našich priateľov je vystavená hrôze, ktorú ešte nepoznali. Hrôze, ktorá ich poštve jedného proti druhému. (oficiálny text distribútora)

Sobis87

Není to naše vytoužená oscarová kingovina, ale místo toho krásně černohumorné a dostatečně zvrácené kingovské béčko s několika áčkovými parametry (řemeslo, herci), ve kterém se toho děje tolik, že snad nestačí ani na chvíli nudit. Je vcelku jednoduché ten film odstřelit, ale není ani tak těžké si ho užít, pokud se do něj pustíte s těmi správnými očekáváními. Jasně, Morgan Freeman je hodně cheesy, efekty občas vyloženě k smíchu a celý ten závěr tak trochu nešťastný, ale s odstupem se mi na ten film hezky vzpomíná a vlastně bych neměl problém si ho čas od času pustit znovu. To, co je pro Kinga esenciální, tu je vystiženo vcelku dobře. ()

PetrPan

Blbost až na půdu !!! Takhle zprznit Kinga, bože, co on komu udělal, že jeho děl se po většinou chytají filmoví neumětelové. Jediné co film malinko zachraňuje je zimní příroda, chzbí úplně všechno, co Kinga dělá králem hororu, atmosféra téměř nulová, bombastické efekty bez efektu, přímo katastrálně zprasený konec a hrob herectví M. Freemana...astalavista pane Kasdane a už nikdy více ()

InJo

Neuvěřitelný mix neuvěřitelné spousty filmů (jen tak namátkou: Den nezávislosti, Smrtící epidemie, Bad Taste, Vetřelec, Osvícení, libovolné drama od Kasdana atd.). Knihu jsem (pravděpodobně naštěstí) nečetl, na snímek jsem byl poměrně zvědav. Výsledkem je docela příjemné překvapení. Ze začátku velmi napínavé, tajemné a hlavně chytlavé. Po zásadní scéně v koupelně se sice z Pavučiny stává mnohem komerčnější (lacinější) počin, ale stále určitě neztrácí skoro nic na zábavnosti a divácké atraktivitě. Emzáci už byli (a určitě ještě budou) ve filmech ztvárněni mnohem lépe a děsivěji, ale to trikovou stránku díla nijak neshazuje. Herci byli sympatičtí (zejména pak můj stále větší oblíbenec Damian Lewis), Freeman (i přes malý prostor) zase ucházející psychopat, flashbacky nerušily, hudba skvěle pasovala. Jestli jsem z něčeho vyloženě zklamaný, tak je to asi pouze dosti podivný konec. Podtrženo, sečteno: Výborná zábava, ale čekat od toho něco víc než jen klasický hollywoodský "trhák" na jedno (s trochou štěstí i dvě nebo tři) ;-) použití by bylo vážně na hlavu... 70 % ()

MM_Ramone

Je to už hodne dávno, čo som sa zaprisahal, že nebudem pozerať filmové adaptácie diel, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen King. Dôvod je jednoduchý. Filmy nikdy nedosiahnu genialitu literárnej predlohy, ktorú dal na papier tento famózny spriadač príbehov. Filmy ma akurát tak dokážu odradiť od opätovného prečítania knihy. Čo je nesmierna škoda. Presne tak je to i v prípade snímku "Pavučina snov". Je to perfektný, tajomný, dychberúci sci-fi román, ktorému filmové prevedenie nesiaha ani len po členky. Dám vám jednu dobre mienenú radu: Kinga treba čítať a nie pozerať. Knihy: ano! Filmy: Nie!!! ** ()

Trellíno

Bylo mi řečeno, že pokud jsem tuto Kingovu knížku nečetl, že by se mi Dreamcatcher teoreticky i mohl trochu líbit. Teď jsem rád, že jsem si nepřečetl, pokud je film opravdu o tolik horší, tak bych asi z kina utekl. Pavučina trpí tím, čím v poslední době onemocněla většina sci-fi filmů. Dokud se neobjeví první emzáci, tak je vše v poho. Ale pak se na scéně objeví kaktus bez trnů se zuby a od té doby už se můžete jenom smát pitomosti tohoto díla. A nezachrání ho ani perfektní obsazení, kde zklamal snad jen Freeman a jenom bůh ví, proč přijel do Varů prezentovat zrovna tento snímek. Ale jeho slova před promítáním byla doslova prorocká. "Nebude tento snímek radší nijak uvádět, on se snad uvede sám" ()

• Film měl být původně daleko věrnější jeho knižní předloze. Americká armáda, která se na jeho tvorbě podílela, však odmítla na snímku spolupracovat, pokud by v něm měla hrát zápornou roli, a tak byl scénář přepracován, načež byl Abraham Curtis (Morgan Freeman) i se svým týmem vykreslen jako speciální jednotka a samotná armáda nakonec v příběhu sehrává kladnou úlohu. (Nach)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 70. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)