Kurýrka, které zákeřný kolega hází klacky pod nohy, musí spojit síly s ochotným zákazníkem, aby společně rozvezli vánoční dárky na správnou adresu. (Netflix)

Malarkey

Pohodová polská vánoční komedie s překvapivě i dobrým nápadem vyměněných balíků v jedné speditérské společnosti. Dobré je ale především to, že je taková obyčejná. Respektive s postavami, které jsou hodně uvěřitelné, lidské, se všemi pozitivními i negativními vlastnostmi. Takže se třeba stane, že jsou hlavní postavy docela dost protivné, ale ve výsledku to bude mít smysl. A dopadne to tak, jak to dopadnout musí. ()

Arsenal83

Vianočná komédia by mala byť milá a vtipná, táto nie je nič z toho. Vlastne keby si tam jeden ožran nemrmlal popod chlpatý nos: "vi viš ju ej mery kristms", tak ani nevie, že sa to deje o Vianociach. Teda ešte tam bolo rozdávanie darčekov kuriérom, ale to sa môže diať aj v lete. Postavy úplne prázdne, charizma hercov na úrovni vygrúleného kapra. ()

oveckaoa

Nejhorší romantická komedie co jsem zatím teda viděl zlaté to s Lidsey Lohan  Vánoce na spadnutí (2022)proti tomuhle. Ženská rozváží balíky jednou naštve šéfa a ten jí přelepí adresy na balících ona to pak pošle špatně (už tohle je velká náhoda, že všichni ten balík chtěli). Tak, že jezdí po Polsku a vyměňuje ty balíky  společnost jí dělá chlápek co mu taky dala špatný balík a on chce správný a do toho hledá i balík pro svého syna za, který dala půlku výplaty. Ačkoliv to má skoro 100 minut pocitově to vypadá tak na 3 hodiny většinu filmu se nic neděje. Navíc ke konci zjistíte, že na tom autě nemá platnou technickou tudíž ta firma co jí zaměstnala jí to toleruje kluk je strašný spratek a měl sem chuť ho zabít hned jak se objevil (scéna tady máš tyčinku rozinky nejím) a ostatní postavy jsou příšerné. Proč se do sebe vůbec zamilovaly však zde nejsou žádné náznaky on chtěl snubák pro přítelkyni , který stejně nenašel a pak ji opustil což ani neukázaly ona mu dala svůj prstýnek a on se díky tomu do ní jako zamiloval? Z jeho strany je to ještě horší on pro ni neudělal nic díky čemu by ho měla mít ráda .P.s. tím, že pustíte kapra, kterého jste měly doma  zpátky do vody ho zabijete tak, že šťastný být nemůže.  20 procent ()

LEGACY

Vlastně hodně nudný film bez vánočního kouzla, kde se neztotožním s jedinou postavou. Už jsou to léta, kdy jsem naposled psal nějakou kritiku, tady ovšem musím. Špatnej vtip a polská neschopnost natočit něco na úrovni Listů do M ()

vitekpe

Nejlepsi vanocni blbinka letosniho roku. Proti tem repetetivnim americkejm nudam je tohle parada. Civilni vanocni pribeh s dostatkem romantiky a humoru. 3+ ()

filipvrbik

Ze začátku to vypadá, že to bude naprostá příšerná blbovina... a ono to příšerná blbina je, ale nakonec docela vtipná a zajímavá, a vlavně netradiční, takže to není úplně zbytečný film. Možná mohli najmout známější herce, možná bylo prostředí Warszawy málo romantické, ale nakonec je to docela koukatelné, a nejlepší byli policajti ve škodovce...60% ()

mosnak odpad!

Říkám si:"Pustíme si polský film s nádechem vánoc od Netflixu třeba to bude dobré." Udělal jsem chybu. Nesympatičtí herci a příběh, který se naprosto nekoukatelný. 4% ()

BOURQUE

Síce príbeh vo Vianočnom prostredí, ale obsahujúci aspoň menší potenciál o zachytení medzi ľudských vzťahov (stačí si spomenúť omylom doručenú zásielku versus „čakáme dieťa“ alebo scéna u krajčíra). Osobné hodnotenie: 66% (***) ()

DJ Kritik

Poliaci už dlhodobo robia vianočné filmy, ktoré majú nápad. Momentálne sú lídrami európskeho filmu a ukazujú najmä Slovákom, ako sa majú točiť filmy. Tento film nám priblíži mladú kurierku, ktorá na štedrý deň musí rozviesť darčeky, ale netuší, že jej šéf pomenil adresy. A tak, po skončení rozvozu, začína skutočný vianočný zhon. ()

Dawe2 odpad!

Nesmyslná nuda, většinou nesympatické postavy, celé to bylo divné a především velmi nezáživné. Nebylo to ani romantické, ani komedie. Byť to nebyl totální odpad, pro hvězdičku jsem prostě nenašel důvod a to jsem se velmi snažil ... ()

Heywood

Fí to bylo překvapení.... ona na mě šereda, o na mě idiot, zápletka přihlouplá a přesto se to rozvine, vyvine, zamotá domotá a nakonec je z toho skvělý zážitek za 70%. Po prvních deseti minutách jsem to chtěl vypnout... naštěstí  dokoukal. To bylo dobré... ()

mia.com

Bylo to takove hodne zvlastni, nejak moc jsem se ale nezasmala. Vanocni atmosku jsem urcite nenasala, ta tam nejak chybela. Jedinym plusem bylo, ze se tam odehravaji obycejne lidske pribehy. ()

Filumena

Hezký romantický film s nápaditou zápletkou. V tom předvánočním kolotoči příjemné pokoukání. A Poláci mají podobné zvyky jako my takže na mne nehulákal Satan Claus. ()