Príbeh neobyčajného priateľstva medzi mladým vojakom a líškou, inšpirovaný skutočnými udalosťami. (RTVS)

angel74

Nikdy jsem se nebál. Pokud se se Smrtí dobře dohodneš, vezme si tě až tehdy, když to přijde. Žít věčně by bylo strašné.” - Kdo čeká velkou válečnou vřavu, bude dozajista zklamán. Kdo chce vidět hluboký lidský příběh, trefil do černého. Hned úvodní část filmu, v níž se diváci seznamují s ústřední postavou, je velmi silná... Život se s Franzem Streitbergerem moc nemazlil. Nalezené osiřelé liščí mládě mu symbolizuje jeho dětství, kdy vyrůstal od útlého věku bez rodičů, kteří se ho zřekli. Především proto na něm tak lpí... Rozuzlení celého děje sice víceméně vytušíte, i přesto však jde o výjimečný počin, jenž dokáže probudit emoce. Navíc vše působí neuvěřitelně přirozeně. (90%) ()

confisio

Mladý voják Franz Streitberger slouží jako motocyklový kurýr v rakouské armádě, když je po anšlusu v roce 1938 převelen do německého wehrmachtu. Na začátku druhé světové války narazí na zraněné liščí mládě. Franz o něj pečuje jako o své vlastní dítě a vezme ho s sebou do okupované Francie. Skrze neobvyklé přátelství se zvířetem Franze dožene jeho vlastní minulost, před kterou do té doby stále utíkal.  Adrian Goiginger ve svém filmu vypráví skutečný příběh svého pradědečka o jeho neobyčejném vztahu s liščím mládětem. Film ukazuje srdcervoucí příběh o významu vztahů a následcích jejich ukončení. (anotace Das FILMFEST 2023) ()

kolemjdouc

Absolutně propracovaný film co se režie,scénáře a výběru herců týče.Nevím ,jak moc se tvůrci museli snažit ,ale mě dostali emočně dřív,než se objevilo lišče.Kdo se kdy musel loučit se zvířecím kamarádem ,toho ten konec sebral jako mě. ()

Autogram

Asi som málo zaťažený na prítulné zvieratká, ale tento predlhý film ma iba nudil a pritom sa nakoniec vôbec k ničomu nedopracoval. ()