Dva muži a jejich přátelé v Barceloně touží po pravé lásce, která jim v životě chybí. Jejich nejisté pokusy se ale nesou ve znamení váhání a promeškaných příležitostí. (Netflix)

Sinner.

Smiley vám dokáže vykouzlit úsměv na tváři a za chvíli vás zase dojmout k slzám. Osudy jednotlivých postav si vás zaháčkují, šrouby se pomalu utahují, aby vám autoři v posledních dvou dílech naložili pořádně velkou dávku emocí. Scény, kdy Alex a Bruno v alegorii odhalují své vzájemné city, nebo když se stárnoucí Javier vzdává zřejmě poslední možnosti lásky ve svém životě, jsou nesmírně silné a chytí za srdce. Španělům se to povedlo :) ()

Stanislaus

Co kdybychom byli i v reálném životě se svým ideálním protějškem spojeni červenou nití, která by se táhla skrze naše společné životy a udávala nám směr? A jak bychom se vypořádali s tím, když by se nit najednou přetrhla? Smiley po čistě příběhové stránce nenabízí nic, co bychom neviděli už jinde, ať už ve filmu/seriálu nebo ve skutečném životě. Na začátku první epizody jsem byl blízko tomu, abych seriál vypnul, protože mi nějak vadila ta španělština, ale jsem rád, že jsem u sledování zůstal - v podstatě jsem dal všechny díly na jeden zátah. Jak už tomu u vztahových dramat/romcom bývá, tak i ve Smiley se občas postavy chovaly dost na "flákanec", což teda mohl divák přisuzovat oné (ne)chvalně proslulé španělské nátuře a živelnosti. Nicméně se mi líbilo, jak se tvůrcům podařilo skloubit účelně romantiku s dramatem a humorem. Rovněž chválím snové sekvence a hru s obrazem a postavami v něm (i když je fakt, že v jednu chvíli tam těch "mluvících rámečků" bylo už moc). Seriál mě fakt chytil a pustil mě až na konci. I přes tu nepřehlédnutelnou kýčovitost a výkyvy nálad u postav spojené s kolotočem hádek a usmiřování. Takže k počáteční otázce: Udělali bychom na ní uzel? Vydali bychom se na hledání další červené nitě? Nebo bychom se k sobě chovali tak, aby se ta nit nikdy nepřetrhla? P. S. :-) ()

HarryCameron

Celkom príjemná oddychovka, ktoré miestami až prekvapivo realisticky a moderne zobrazuje ako (NE)funguje zoznamovanie sa a hlavne vzťahy v gay komunite. Seriál ma veľmi svižné tempo a ľahko sa na to "namotáte". Neskôr je to však dosť gýčové a realita by bola celkom iná. Aj keď sa nejedná o žiadne veľdielo je tam niekoľko veľmi zaujimavých myšlienok. Jednu z nich tam povedal myslím Javier : "Väčšina zlých rozhodnutí, ktoré v živote urobíme, pramení takmer vždy z toho, že sa nechceme cítiť osamelí . . . " Veľkým plusom seriálu je - ako tu už niekto spomenul v komentároch - že sú tam gayovia, lesby, bi,hetero, mladí aj starí. Odporúčal by som, aby si seriál pozreli aj niektorí konzervatívni Slováci. Verím, že by si uvedomili, že všetci sme ľudia a žijeme v tom istom svete a že sa máme vzájomne rešpektovať. ()

tomeš

Do letadla dobrý, pobavilo a občas hlubší myšlenka. Stejně jako ostatní ten začátek mě moc nenadchnul, ale pak se to zlepšovalo. Byl jsem taky zvědavej, kam se posunul Carlos Cuevas, kterýho jsem si pamatoval z původního Merlí, ze kterýho se pak ještě snažil vykřesat víc (Merlí Saude), ale to jsem už radši neviděl. Nicméně musím říct, že ve Smiley mě mile překvapil a stejně jako ostatní hraje výborně. ()

Korpy22

Psychologický seriál který rozpoutává témata přátelství, lásky, zamilovanosti a pobláznění smyslů. V seriálu jsou nádherně vykreslené pocity a vše působí neskutečně přirozeně. Vše tak někam vychází z reálného života. Přestože se nejedná o umělecké veledílo, dokáže to velmi lehce zahrát na lidskou psychiku a takzvaně si seriál odžít. Seriál má 8 dílů, ale má neskutečný spád, a člověk má chuť zhltnout další díl. Je zde spousta krásných prostřihů, příjemná hudba a i výkony hlavních herců jsou příjemné. Tento seriál proste vystihuje jen jednou slovo Příjemnost. ()

• Seriál je založený na divadelnej hre "Smiley, una historia de amo" od Guillem Clua. (dwdb)
  • Pôvodne bol seriál napísaný v katalánčine, konečný výsledok je však v španielčine. (dwdb)