Třída roku 1984

Idealistický učitel nastupuje na novou školu ovládanou brutálním gangem mladistvých. Poté co je gangem zabit jeho kolega a jeho vlastní těhotná žena znásilněna, se učitel vydává udělit svým žákům poslední lekci. "Džungle před tabulí" podle režiséra filmu Komando. (choze)

Shit

Dobrý a hlavně zajímavý drama ze školního prostředí, který se pozvolna během filmu přeměňuje ve výbornej thriller, až nakonec skončí u drsnýho zabíjení, který mě celkem překvapilo, sice jsem čekal, že bez mrtvoly tenhle film neskončí, ale to co se tam dělo předčilo i moje očekávání a byl sem celkem mile překvapen, nicméně některý scény mi v konečným účtování přišly mírně přehnaný, ale účinkovaly skvěle. ()

kagemush

Srandovně obtloustlý hošík M.J.Fox,mizerný herec (ale o to později mnohem,ale mnohem lepší režisér)Van Patten a průměrný režisér Lester s nevýrazným Kingem jako opravdu hodně nazlobeným učitelem hudby (ani nechci vědět jak by řádil takovej třeba tělocvikář,-to by byl teprve sekec!!).-Tahle partička mohla mít nakročeno k docela nehezkýmu filmovýmu průseru,který se naštěstí nekonal a pro mě tenhle film definuje co to je vlastně ten sedmdesátkoosmdesátkový lúk. ()

PetrPan

Panu učiteli s nenávistí. Asociální drama o zkažené americké mládeži, které nehledá východisko, ale sklouzne v jednoduchou a krvavou vybíjenou. Lester nenabízí pochopení a příčinami se příliš nezabývá, snad jen obrazně procedí mezi zuby, že je to jen pakáž rozmazlená a nezaslouží si než napráskat. Dramatická stránka díky tomuhle až příliš jednoduchému schématu trochu ztrácí na síle. Oproti tomu jeho učitel není obdařen nezdolným altruismem a o charismatu by si mohl maximálně nechat zdát, možná je kapku nedůtklivý a má tu nepříjemnou vlastnost nenechávat věci tak jak jsou. Jinými slovy není to žádný superkantor, ale obyčejný a i trochu nesympatický chlap, což zase onu dramatickou laťku mírně zvedá. Přesto kdyby nepřišel onen až hororový závěr s příchutí nejlepších slasherů osmdesátých let, považoval bych Třídu roku 1984 jen za velmi plytké a zapomenutelné dílko. Ta překvapivá gradace si ale zaslouží alespoň čtyři hvězdy. ()

Luk80

Ještě než Lester odpálil Komando, tak rozpoutal školní terror a to velice působivý a zajímavý. Nový učitel hudby vzal spravedlnost do svých rukou a to doslova. Všechno se zpočátku zdá jako nějaká hra od potrhlých dětí, ale během pár minut se ukáže, že tyto děti co uznávají punk nejtdršího kalibru mixnutý s nacismem to myslí taky smrtelně vážně. Drogy, nože, břitvy, plno punku a jedno luxusně nasnímano oběšení. Takl taková to byla třída roku 1984. ()

JohnnyD

Strih je vyslovene otrasný a scenár nijako nevybočuje z klasickej revenge linky, no inak je to skvelé exploitation o idealistickom učiteľovi, ktorému prerastie cez hlavu banda pankáčov. Záverečný masaker je parádny, Michael J. Fox poteší a ústredná pieseň "I Am the Future" od Alice Coopera je úplne famózna. Škoda, že nedošlo na crossover s Death Wish. ()

• Pro scény v klubu byli angažováni skuteční punkeři a během řádění při koncertu bylo zraněno několik herců. (Fenk)
  • Film bol nakrútený za 45 dní. (Dareios22)
  • Ve scéně, kdy si Stegman (Timothy Van Patten) schválně rozbije hlavu o sušák na ruce, je možné poznat, že je vyroben z tvrdého papíru. (Fenk)