Mladý snaživý spisovatel Jamie Conway (Michael J.Fox) tráví noci se svým přítelem Tadem (Kiefer Sutherland) v newyorských barech, opíjeje se do němoty a nezapomínaje ani na pravidelný přísun drog. Není divu, že ho kvůli alkoholovým a drogovým excesům opustí žena Amanda (Phoebe Cates), načež se Jamieho závislost ještě prohloubí... Podle kultovního románu Jay McInerneyho. Produkce Sydney Pollack a Mark Rosenberg. (Pohrobek)

slunicko2

Manhattanský editor hledá sám sebe aneb Emocionální quadraplegik v akci. 1) Když je v obsazení filmu Michael J. Fox, snímek musím vidět. Většinou (ani tentokrát) se nezklamu. 2) Boj s vlastními démony, ať jsou jimi drogy, alkohol, autorská chandra či deprese ze zklamané lásky, je vděčné divácké téma. I když nečumím s otevřenou hubou, nemohu říci, že námět by nebyl zpracován atraktivně. 3) Fyzická přitažlivost Michaela J. Foxe (přinejmenším pro mě) a jeho neokázalé decentní herectví mi poskytly příjemný filmový zážitek. ()

Gilmour93

Zatímco v zaměstnání zajímají Jamieho Conwaye při redigování fakta, v osobním životě před nimi utíká. Pomocí vodky, vína, kokainu a valia se vyrovnává s bolestí ze ztráty, sebelítostí a vlastní slabou vůlí čelit nepřízni osudu. Když mu někdo podá pomocnou ruku, nevidí ji. Toho, kdo ho tahá za nohu ke dnu, nepřehlédne. Ono taky co v New Yorku dělat, když všechny jeho kamarádky jsou maskulinní typy, nebo chlapi převlečení za ženskou? To jen můžete brát koks a nebo jet navštívit doktora Emmetta Browna. I když při pohledu na něj je jasné, že v něčem jede taky a není to DeLorean.. M.J.Fox se do role yuppieho na scestí typologicky příliš nehodil, ale hereckým výkonem tento handicap hravě smazal. Závislost může být únik, jak ale uniknout před ní..? ()

eye candy

Dost neobvyklý snímek (na MJ Foxe), kterému, alespoň z mého pohledu, hodně přidává taková ta příjemná atmosféra 80tek, kdy všechno bylo možný a všechno bylo cajk. Pro mě byly vrcholem filmu dvě scény. Jedna, jak si Jamie povídá s umírající mámou. Druhá (a ta asi nejlíp vystihuje příběh tohoto snímku), ve které se Jamie snaží na módní přehlídce promluvit si s Amandou. Od začátku je jasný, že Jamie strašně vybouchne a udělá řádnou ostudičku. V kontrastu do toho zní na pozadí sladká hudba Jennifer Hall - ice cream days. / http://www.youtube.com/watch?v=9BmkxmMKbUI / ()

Master19

Zdá se mi, že se roztomilý, až dětský Michael J. do role zhýralého chlapáka, kterému jsou alkohol a drogy přednější, než cokoliv jiného, nehodí. Jeho výrazová paleta sice dohání hodně, ale stejně mi například scéna, kdy se sápe po o hlavu větší Vicky (nic na tom nemění, že jí hraje jeho budoucí žena Tracy Pollan), přijde poněkud zvláštní. Každopádně jde o nadprůměrný film s tématikou drog a jejich působení na všeobecné chování člověka. ()

YumiOkami

moc pekny film, na zacatku trochu pomalejsi, ale ke konci se rapidne zlepsoval. boj se zavislosti je tezky, ale je jeste tezsi, kdyz se obklopujeme lidmi, kteri nasi zavislost prohlubuji. vyhodme tyto lidi pryc z naseho zivota a budme s temi, se kterymi ten boj zvladneme - jsem strasne rada, ze si tohle na konci jamie uvedomil. michael j. fox, i kdyz nemel oblicej typickeho alkoholika (byl straaasne cute, coz opilci vetsinou FAKT NEJSOU), zahral roli uplne perfektne! taky se mi libila “reprezentace” lgbt komunity ve filmu -> (nejspis) gay postava, lesbicky par a trans zena♡ || ❝𝐘𝐨𝐮 𝐚𝐧𝐝 𝐀𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚...𝐰𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐦𝐚𝐤𝐞 𝐚 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐢𝐟𝐢𝐜 𝐜𝐨𝐮𝐩𝐥𝐞.❞ 🍷💊 ()

• Místo kokainu bylo použito sušené mléko. (Fenk)