Vem si prášky: Xanax

• USA Take Your Pills: Xanax

Pro některé zázrak, pro jiné prokletí. Tenhle dokument odhaluje nová fakta o běžně předepisovaném léku proti úzkostem a dívá se na něj očima pacientů i expertů. (Netflix)

Filmantomas

Když do sebe budeš ládovat 12-14 mg každý den, tak je jasný, že se z toho nakonec posereš. Stejně jako když to do sebe cpeš 30 let / 3mg/den/. Cokoliv v přehnaným nožství tě nakonec zabije, nebo dostane do problémů. Zkusil jsem xan taky, ale 10 tablet /2mg/ mi vydržely cca 2 měsíce. Spíš jsem využíval jen, když jsem se chtěl dobře vyspat, nebo se hodit fakt do klidu a večer chillovat. Pravidelně denně bych nebral nic, snad kromě vitamínů. ()

avogrebnork

Uf, tak to byla síla. Znám lidi kteří v 80 letech brali diazepam jako lentilky. Až teď jsem se dozvěděla něco víc o tomhle svinstvu.  Lidi se absolutně nedokáží vyrovnat ani ze sebemenším problémem.  Berou tabletky na všechno. Je to prostě jednodušší. než zatnout zuby a sem tam něco překonat. Povinné shlédnutí od střední školy. ()

dragon'88

Emerika je 30-50 rokov popredu a stihaju opisovat neblahe nasledky este predtym, nez sa k nam tie (legalne) novinky za zeleznu oponu dostanu (konzum vseho druhu, low fat diet, lieky, ...).  Napriek tomu nova generacia lezie na ten bandwagon bez rozmyslu.  Poucme sa.  To som len valil bulvy ked ukazali TV reklamy na predpisove lieky a potom opisali ako ich doktori predpisuju ako lentilky.  Najvtipnejsie na tom je, ze nakoniec im budu najvacsi konzervativci hovorit "I told you so" a budu mat pravdu.  If it sounds too good to be true...  To uz radsej bibliu a alkoholizmus. ()

ReactLotus

Anxiety may be defined as apprehension, tension, or uneasiness that stems from the anticipation of danger, which may be internal or external    Benzodiazepines (or benzos) are depressant drugs which slow down the messages between the brain and the body. Benzos include a group of nervous system depressants prescribed for the short term treatment of stress, anxiety or insomnia. They are also known as 'minor tranquillisers' and sedatives (or sleeping pills)      Not gonna lie, bol to pre mňa celkom pain pozerať. Za mňa sa jedná o veľmi kvalitný dokument. Približuje život s úzkosťou a snahou ju prekonať. Dokument sa zameriava na niekoľkých ľudí, ktorí si úzkosťou prechádzajú a snaží sa ukázať, že lieky celkovo, nie sú vždy najvhodnejšou voľbou, a rýchla pomoc nie vždy stojí za to. Cením aj pripomienky od psychiatrov a terapeutov, a ich pohľad na problém so závislosťou na xanaxe a iných psychotropných látkach. Naša spoločnosť nie je dokonalá, možno sa až príliš náhlime a túžime dosahovať nejaké ciele. Lieky nám môžu pomôcť, ak nezvládame život, ale stále je s nimi spojené aj riziko, že sa všetko s nimi len zhorší, vybudujeme si závislosť a neschopnosť bez nich žiť…    Netflix urobil skvelú prácu, je to náučný a určite potrebný dokument, robí dobrú osvetu o probléme, resp. aspoň sa snaží. Nemám pocit, že sa dostatočne hovorí o psychických problémoch, nie to o vplyve týchto látok na našu psychiku.         „I've even seen the distress of benzodiazepine withdrawal result in suicidal thoughts and even suicide attempts.“     „Knowing what I know now, I would never have taken that first prescription. N-Never. It was the biggest… …it was the biggest mistake of my life.“ ()

SatyR.film

Liek a legálna droga dostupná i u nás pod inými názvami. Rieši sa problematika nárastu hromadného predpisovania v USA, kedy ani lekári poriadne nevedeli o vedľajších účinkoch dlhodobého užívania, a to hlavne  vybudovania si silnej závislosti. Viac ale ospravedlňuje liek a menej sa dokument snaží ľudí odradiť od tejto drogy, až na jedného pacienta. Slabé 3* ()