Adventní koncerty České televize 2022

(relácia)
  • Česko Rozdělení konta Adventních koncertů České televize 2022 (viac)
všetky plagáty

Jedna z nejstarších veřejných sbírek, která už rozdělila více než 250 milionů korun. I letos ČT představí divákům čtyři vybrané neziskové organizace, na jejichž aktivity mohou přispět. Patronkami a patrony budou osobnosti známé z obrazovky České televize. Adventní koncerty ČT moderují Ester Janečková a Petr Hradil a zahrají či zazpívají mimo jiné Dagmar Pecková, Adam Plachetka, Musica Bohemica, Vojtěch Dyk, Jitka Zelenková nebo Tomáš Klus. Které organizace bude možné letos podpořit? První bude Denní centrum Žirafa z Karlových Varů, poskytující komplexní odbornou pomoc klientům s poruchou autistického spektra v kombinaci se zdravotním a mentálním postižením. Druhou dětský hospic Dům pro Julii, který pomáhá dětem se závažným nebo nevyléčitelným onemocněním i jejich nejbližším. Třetí koncert představí Centrum pro rodinu a sociální péči z Hodonína, poskytující pomoc lidem s kombinovaným postižením a poruchou autistického spektra. Závěrečný koncert bude věnován pacientské organizaci Parent Project, sdružující rodiny dětí s vzácnými nervosvalovými onemocněními, jimž zajišťuje komplexní péči a podmínky pro kvalitnější život. (Česká televize)

Arsenal83

Volá sa to, že koncerty, ale kopec času tam pani so skleným pohľadom verklikuje telefónne čísla, aby vyžobrala čo najviac peňazí. Inak po hudobnej stránke na tom nevidím, na rozdiel od kolegu filipvrbika žiadny problém. Husľové kvarteto, nejaké tance pri klasickej hudbe, ako všetko pekné, okrem jednej zvonkohry, tam podľa mňa mal pán umelec zápal stredného ucha a dioptrie tridsiatky, lebo buď nevidel na noty, alebo ja som nejakým nedopatrením nepočul súlad tónov. Ale celkovo by som to hrôzou nenazval. Keď sú to koncerty na Advent, tak tam má byť klasika a nie Rolling Stones. ()

Vajonek

Pro mě jsou adventní koncerty na ČT už takovou klasikou a tradicí, bez které si vlastně adventní neděle už moc nedokážu představit. Ráda si poslechnu nějaká ta hudební čísla, trochu se u toho postupně vánočně naladím, dojmu nad lidskými příběhy, dobrotou lidí mezi námi (ať už těch z pomáhajících organizací nebo přispěvatelů). A svět je na chvíli zase o něco více v pořádku. Letos ubírám jednu hvězdičku, protože jim tam na můj vkus trochu moc často haprovala technika (různé výpadky zvuku, pouštění domluv mezi moderátory a štábem do éteru atp.). ()