Krvipreliatie

Pri býčich zápasoch je zabitý býk, ktorého pozostatky sú rozoslané po celej Európe a rôznymi spôsobmi zasiahnu do osudov hlavných hrdinov, niekedy až s vážnymi následkami. Sledujeme osud talianskej herečky, ktorá predáva kosti v supermarkete, španielskej ženy, ktorá servíruje steaky, malého francúzskeho dievčatka, ktoré si predstavuje svet, kde sú zvieratá oveľa väčšie ako ľudia a preparátora, ktorému žena porodí pätorčatá... (oficiálny text distribútora)

Rex Mundi

Nádherná symfónia malých ľudských osudov, či veľkých osudov malých ľudských bytostí... Mám rada takéto filmy. O živote a smrti, bytí a nebytí, žití a umieraní. Každá z postáv má svoje vlastné čaro, každý príbeh nesie so sebou určité napätie...ako keď v daždi hučia elektrické drôty. Podfarbené krásnou rázovitou hudbou a jemnou (v niektorých situáciách šteklivo ironickou) bossanovou. A to, že sa príbehy postáv priebežne pretínajú a prelínajú, vôbec nepôsobí umelo (ako v niektorých hollywoodskych filmoch, kde "súvislosti" sú v móde), pretože tu nič nie je silené, všetko ide samo, akoby scenár napísal život sám. ()