Nechutně bohatá: Ghislaine Maxwell

• USA Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

Prominentka Ghislaine Maxwell u soudu čelila obvinění, že sexuálnímu predátorovi Jeffreymu Epsteinovi dohazovala nezletilé dívky. Dokument, kde zazní i výpovědi obětí. (Netflix)

koblenzer53

Kdo ví, ten ví.. :) kdo neví, možná tím lépe.. Tady je pouze odkryta špička temného ledovce, nicméně dokument o manželíkovi byl lepší, i když tam moc řečeno nebylo... Hold po tomhle si musíte zapatrat sami, tady toho moc není.. Řeči typu, že Epstein je největší predátor v tomhle obchodě, to by jsme se museli asi podívat na jeho ostrov, což je pouze pro vyvolené... Ale určitě zajímavý, jiný svět,jiné pravidla.. ()

Marze

Další portrét monstra vyšperkovaný bulvárním tónem s klepy. Přes svou délku 101 minut, která nedovoluje velkou hloubku, je dost času k vykreslení portrétu ženy, která nese stejnou vinu jako Epstein. Je to dívatelné a informativní. "Uměla večírku vdechnout život. Znala každého, byla oblíbená a velice temperamentní osobnost. Hýřila zábavnými sprostými vtipy. Taková přisprostlá krásná divoženka. Byla jako děvče  z bondovky - nebyla na jednom místě moc dlouho. Znala jedno procento lidí, kteří řídí svět. Nikdy nebyla moc vnímavá k citům ostatních. Kdyby byla žralok, byla by velký bílý. " dozvíte se od jejích známých. Pobavila mě společenská hra, kdy podle tvarů prsou se muselo se zavázanýma očima poznat, na kterou dámu páni sahají. ()

Cappuccino

Na to, koľko je o Maxwellovej dostupných informácií z voľne dostupných zdrojov, sa Netflix príliš nesnažil skĺbiť všetko podstatné. Chýbali mi tiež slová o tom, ako celá štruktúra s dievčatami fungovala, a pohľad psychológov na to, prečo obete Maxwellovej pomáhali. ()

Arsenal83

Zbytočne dlhý dokument, hoci má zaujímavé pasáže a svedectvá, ale celé to je zase skôr o Epsteinovi, o tom, akou zrúdou bol a že mu niekto pomáhal, ale inak to bol len veľmi úzky okruh zlých ľudí, ktorí zneužívali, nikto inak o tom nevedel. Asi preto sa Epstein obesil. Údajne obesil, vedel toho príliš veľa, vtedy sa v demokraciách zvyčajne potkneš o posteľ, vylúpneš si oko a obesíš sa. Takisto sa z obetí robia príliš veľké obete, ktoré chuderky si roky takto zarábali a teraz plačú, že ako im bolo ubližované. Ale doláriky im nikdy nesmrdeli. Veď aj preto to teraz robia. ()

rublik05

Další díl o nechvalně proslulém Epsteinovi, tentokrát se ale tvůrci zaměřili na jeho nejbližší osobu, jistou Ghislaine Maxwell, a nastínili její příběh a také to, jak figurovala v celé kauze okolo již zmíněného Epsteina. Vytknout by se dalo prakticky to stejné, co jsem vytýkal u předchozí minisérie. Zbytečně se hraje na city, snaha o vytvoření emocí se totálně minula účinkem, označování údajných obětí jako přeživší je až úsměvné, pluralitu zde opět nečekejte. Bohudík se nejedná o minisérii, ale o jeden dokumentární snímek, takže dokument zas až tak moc nenudí, nicméně vyloženě zábavný taktéž není. Jak dokument Nechutně bohatá, tak i minisérie Nechutně bohatý se každopádně musejí brát s velkou rezervou, oba dva počiny jsou těžce jednostranné, tendenční a neobjektivní, sloužit by měly především jako podklad pro další zjišťování, v žádném případě z nich nelze nic zásadního vyvozovat, teda mimo již známá a prokázaná fakta. Hodnocení asi zůstává stejné, chválím délku stopáže, nechválím o něco větší jednostrannost, takže v součtu mi to vychází tak nějak nastejno. 3/10. ()