Sam Laker (Frank Sinatra) sloužil za druhé světové války jako elitní odstřelovač americké zpravodajské služby. Sedmnáct let po válce žije vdovec Sam v Londýně, má desetiletého syna, a právě získal ocenění pro nejlepšího nábytkářského návrháře. Když se objeví bývalý kolega z armády Martin Slattery (Peter Vaughan) s nabídkou spolupráce, Sam práci pro zpravodajskou službu rezolutně odmítne. Martin, pověřený ministrem zlikvidovat nebezpečného dvojitého agenta dřív, než se dostane do rukou Moskvy, má však plán, jak si vynutit Samovu účast v akci. (dopitak)

dopitak

Možná až příliš zamotaný příběh, u kterého si na konci položíte otázku, jestli si Britové agenta nemohli zabít sami... Poslední z filmů s Frankem Sinatrou, které mi ještě chyběly. ()

rivah

Důmyslná kamera Otty Hellera (s detaily, podhledy), která hodnocení filmu (jehož zápletka je překombinovaná a konec nezdařilý) o stupeň povyšuje. /Úryvek z recenze: "Otto Heller's brilliant cinematography"/ ()

flyboyeda

Velice slusny spionazne-konspiracni thriller. Jeho reziser Sidney J. Furie uz v minulosti natocil jeden z nejlepsich spionaznich filmu vubec - Agent Palmer: Případ Ipcress. Vydirany valecny veteran - sniper nedobrovolne plni ukoly hned nekolika tajnych sluzeb, co nasly jeho slabinu. Solidni konspirace. K Sinatrovi coby herci mam lehce rozporuplny vztah (subjektivni), ale zde mu neni co vytknout, ta postava mu sedi. Jeste vic jsem si uzil dvojici Peter Vaughan & Derren Nesbitt. Celkove byla hra s akcenty velice zabavna. Kolegou zminovana zamotanost ci naopak pripadna pruhlednost zapletky je diskutabilni, to vsak nic neubira na faktu, ze se jedna o velmi povedenou zalezitost. Fanousky zanru pripadne Franka potesi. ()

Isard

I Frank Sinatra zkusil v 60. letech těžit z módy špionážních filmů, jen na rozdíl od Deana Martina nešel cestou barvité podívané (plné písniček). The Naked Runner je vážný film, který stojí na příběhu. Rychle si také všimnete pozornosti, které se těší detaily světa vůkol a co vám to jen připomíná? Ano, stejný režisér i kameraman, kteří stvořili i fenomenální IPCRESS! Frank hraje vdovce, návrháře nábytku, který za svou židli získal cenu, ale má svá tajemství, která využijí britští špioni. Kromě jeho příběhu sledujeme i tým britských agentů v jejich překombinované misi, jenže právě ta překombinovanost je asi největší slabinou filmu. Ale je také co chválit, práce s kamerou je zjevně parádní, a všechna ta pozornost různým drobnostem, která je po více než 50 letech krásně roztomilé. Užijeme si i pár zajímavých pohledů na dobový Londýn, včetně interiérů tehdy nového Centre Pointu. ()