Krev, sex a královská rodina

• Veľká Británia Blood, Sex & Royalty

Moderní smyslný seriál, který dává nahlédnout do života nejnebezpečnějších, nejatraktivnějších i nejvýznamnějších britských panovníků. (Netflix)

Arsenal83 odpad!

Netfluxovské grcy. Rapová a popová hudba a na pozadí Anna Boleynová, ako pozerá cez kukátko na mrdajúcich ľudí. Inokedy má feministické výlevy a búcha tam niečo ako Safri Duo.  Nejaké nadržané trapky sa vzrušujú nad tým, že na anglickom dvore panovala sexuálna roztopašnosť a že si tam všetci náramne užívali. Navyše to spracovanie, kde postavy kukajú do kamery ako výr a hovoria svoje debilné myšlienky. To je výsmech histórii. To nie je dokument, ale dielo chronického onanoša, ktorý potrebuje všetko len bulvarizovať. ()

M.i.k.e

mix hraného seriálu a dokumentu, ve kterém tohle spojení funguje jen občas a nikdy ne úplně naplno.  Chápu snahu tvůrců přiblížit něco z historie současné mládeži a překlopení do modernějšího hávu ale věřím že se to dalo udělat lépe. Kdo o Anně Boleynové alespoň něco ví, tak mu tahle minisérie nic nepřinese. Kdo neví vůbec nic dozví se alespoň zevrubný základ...40% ()

ElleMcDee

Tvůrci se rozhodli pro moderní pojetí dokumentu o ženě, kvůli které se Jindřich VIII. odtrhl od Říma a započal své střídání manželek jako ponožek. Moderní hudba, dialogy, odlehčený humor a boření čtvrté stěny... tohle všechno vlastně v dokumentu docela překvapivě funguje. Tedy, až na tu hudbu, to už mi přišlo opravdu přehnané a jestliže chtěli jít i tady moderní cestou, zvolila bych spíš to, co udělali v Bridgertonech. Přesto se mi to však docela líbilo. Samozřejmě, pokud se člověk o Anne a Jindřicha chce zajímat více do hloubky, tenhle seriál mu rozhodně reálný vhled neposkytne. Ale pro nasbírání základních znalostí zábavnou formou je to fajn. ()

Thalin

Je to taková zvláštní kombinace mezi dokumentem a seriálem, kde se střídají historici s postavami na královském dvoře, kde ke všemu Anna boří čtvrtou stěnu. Místy to bylo poučné, i vtipné, jindy jen wtf. Anna  nikdy nepatřila k mým favoritkám z řad žen historie, i když jsem toho o ní a ostatních ženách Jindřicha osmého přečetla a viděla dost. I tak mi ale přišla zahraná celkem obstojně. Naopak Jindřich byl jak barový floutek. Co mi tam ale vůbec nesedlo byl úděsný, moderní hudební doprovod. To fakt trhalo uši. Asi to celé mělo působit nějak moderně a s nadhledem, ale mě to moc nesedlo. ()