Zpěvačka s mimořádným hlasem i mimořádným postojem k životu. Nový dokumentární portrét mapující pět dekád její profesionální kariéry... Petra Janů je mimořádným zjevem na pomezí rocku a středního proudu, a to nejen svými pěveckými dispozicemi. Hudební kritik Leo Jehne o ní řekl: „V nejlepších svých dnech Petra Janů přesvědčovala o tom, že může zpívat cokoli, od blues přes šanson až po rock a soul a od prosté lidové písničky přes píseň umělou až třeba k operní árii. Od vrcholných výkonů Evy Pilarové neměla naše populární hudba zpěvačku takových možností a pěveckého citu. Dráha Petry Janů byla utvářena koncepčně uvažujícím realizačním týmem, který dbal na kvalitu hudební i textové složky. Zpěvačka sama strhuje svým jevištním temperamentem a budí respekt všestranností projevu, přičemž tato všestrannost nikdy není průměrností.“ Petra Janů tento měsíc oslaví 70. narozeniny a zároveň i 50. výročí profesionální kariéry, která začala roku 1972 v divadle Semafor. (Česká televize)

Tomas_PO

Výborný, milý, príjemný a vydarený dokument, ktorý v ideálnych 70 minútach zmapuje to, čo má. Od počiatkov až po súčasnosť, od mladosti až po stáří, cez rodinu, súkromie, aj to intímnejšie (no decentne), až samozrejme po celú profesnú dráhu. Veľmi s citom zrežírované, zostrihané, so skvelou kamerou. Dostupné v e-archívoch ČT. ()

Hanka_M

Ten začátek byl takový hloupoučký. Portrét rockerky začíná jako nějaký cestopisný pořad v lese, ve skalách, s drony na majestátní krajinu. Směšné, že? Pokud se to má vázat k jejímu radostnému pobývání na chalupě, musí střihová skladba vypadat jinak. Později ale bylo jasné, že z dokumentu skutečně nic nebude. Celé je to točené jako publicistika, jen vzpomínky, rozhovory na rozhovory, věty na věty, rozstříhané po holých větách jako v 13.komnatě (a to při nejlepším, spíše to tíhne ke zpravodajství). Ano, to je prokletí Zdeňka G. V dokumentu chybí situace, dramatické body a hlavně témata. Petra Janů není nijak vážená umělkyně, její tvorba sice nemá takovou hodnotu, ale je to sympatická žena se zajímavou kariérou. O to jsem smutnější, že dokument o ní je sotva průměrný. Ani další osobnosti v dokumentu nevytvořili atmosféru, výjimečnost apod. ()

Romek1971

Petra Janů, vynikající zpěvačka, ale i obyčejná upřímná žena , dokument o jejím životě, byl přesně jaký jsem očekával. Petra odvyprávěla celou svojí životní story, jejím vlastním stylem tak jako jí dlouhá léta znám, nechyběl její humor a smích a spousta jejich písní, doporučuji shlédnout všem jejím fanouškům, ale i dalším kdo se zajímá o historii české hudební scény. ()

Autogram

Aj keď Petra Janů nie je moja obľúbená speváčka, dokument je to pekný a príjemný. Od pár zaujímavostí z detstva až po návrat k rocku v staršom veku. V tomto veku by som ju už bez tohto dokumentu ani nespoznal, ale všetko vynahradzuje bezprostrednosťou a skromnosťou. Nemalo chybu to hľadanie všemožných hudobných ocenení vrátane lýr hlboko pod prachom v pivnici. Chybu mal iba úvod ako k prírodopisnému filmu, až som mal pocit, že som si niečo nesprávne nahral. ()

otík

Nebýt toho, že jsem byl překvapen, jak dnes vypadá 70ti letá Petra Janů, byl by to parádní pořad. Když jsem si po čase na její vizáž zvykl, užil jsem si živý dokument plný energie nejen samotné zpěvačky, ale i jejích přátel. Výborný dokument, který zmapoval její mládí, střední věk naplněný velmi úspěšnou kariérou, a nakonec i stáří s jeho neduhy (např. že jí umřel manžel nebo že měla autonehodu). Filmem jsem byl velmi potěšen. ()