Frank sa s rodinou prisťahuje do nového domu , aby tam začali nový život. Lenže nie všetko je také ružové ako sa na prvý pohľad zdá. Prvý to pocíti prepracovaný a neurotický Frank, ktorý zistí, že v dome nie sú sami. Divné zvuky a nevysvetliteľné udalosti dávajú tušiť, že niečo nie je v poriadku. Pôvodní obyvatelia sa nesprávajú veľmi priateľsky a snažia sa vyhnať z domu frankovu rodinu. Začína boj o holý život. Kto sú v tomto prípade "Návštevníci"? (Hennesy)

dr.horrible

Strach z nevideného, zničený rozpakmi z pseudohumoru. Naťahovať to až do konca je fajn nápad, len si treba držať úroveň a nezaoberať sa zbytočnosťami. Vzhľadom na dobu v ktorej film vznikol, mu ale nemám za zlé že sa snažil byť vtipný, len sa tým sám obral o post atmosférickej strašidelnej pochúťky, na ktorý rozhodne mal našliapnuté. 50% ()

djbarrel

No fakt nevím, první třetina filmu byla prakticky o ničem. Nedělo se vůbec nic, snad jen s vyjímkou, že se naše rodinka furt hádala s pošťákem, ve druhé třetině kdy se objevil lovec duchů se toho taky moc nedělo, snad nebýt dalších opětovných hádek a to jak s pošťákem /švédští pošťáci jsou divní/ a nebo mezi sebou. Tomu se, ale nebylo co divit, protože Frank coby otec rodiny a prakticky jediný kdo duchy zpozoroval, byl permanentně pod parou. Dvě promile musel mít už od rána. No k tomu se přidalo pípání a blinání jakýchsi krabiček lovce duchů a to bylo asi všechno. Poslední třetina již měla jaksepatří grády, ale moc to nezachránila. Ono nelogické chování postav, spousta nevysvětlených věcí a hlavně první dvě hluché třetiny, to prostě nezachránilo. Vzhledem k době vzniku přihmouřím oči a dám dvě hvězdy, ale nejsem si jist zda si je zaslouží. 39 % ()

Bloody13

Další zapadlá haunted-house story, tentokrát ze Švédska. Námět se neliší od ostatních duchařin, ve kterých je přistěhovaná rodinka terorizována vlastním domem. Rozbíhá se to hodně zvolna, do půlky si tvůrci vystačí vlastně jenom s podivnými zvuky z podkroví. Až s příchodem podezřelého muže se pak film pokouší děsit i jinými prvky: dvěma infarktovými momenty a závěrečnou dvacetiminutovkou, kdy se nám bubák představí osobně, bohužel hodně krátce. Švédové tedy dokázali, že jim nejsou cizí ani strašácké příběhy, i když v rámci žánru je jejich zářez spíše průměrný a bez špetky invence. ()

zelvopyr

Největší minus filmu je, že hrozně zestárl. Nejen kulisami a strašlivými účesy (to se až stydím, že jsem v roce 1988 už existoval), ale i filmařskou naivitou. Místy jsem si říkal, že film má být komedie. Několik výstupů bylo vtipných úmyslně, např. postava pošťáka existuje nejspíš jen kvůli jednomu extrémně vtipnému gagu. Většina komiky byla ale bohužel nechtěná, to jsme se s přítelkyní několikrát na sebe otočili s pokleslou čelistí a začali se nahlas chechat. Jak pak ale má fungovat nějaké strašidelno :-( Takže co mohu hodnotit pozitivně (krom reklamy na Volvo, které je skutečné mnohoúčelové), to jsou inteligentní dialogy, výměny názorů, které jsou vedeny velmi dobře -- jedovatě, ironicky, logicky, jak by spolu lidi opravdu mluvili -- což v současných zástupcích žánru aby člověk hledal s baterkou a lupou. ()

Astaroth12

Tak otec rodiny ma ináč iritoval, to bol iný pako, len cigareta, chľast a sprosté reči a to ešte nehovorím o tom nezmyselnom chovaní., ktoré bolo veľmi detinské. A keď prišiel ten trapak, čo si hovoril lovec duchov, ktorý v detskej nasadil anténu a potom po dome behal z nejakou hračkou podobajúcou sa na vodnú pištoľ s vrtuľkou. Film hrá štandardne na atmosféru- búrka, tajná miestnosť, šero, osvetlenie temnej miestnosti len sviečkami, samé pavučiny, ale nič čo by ma ohromilo. Film ma neskutočne pomalé tempo a asi od hodiny sa rozbieha, ale ani tam to nebolo oveľa svižnejšie. Strašne urevaný film.štandardná ducharina bez originálnych prvkov, tu môžem dať len 2* za atmosféru a dobre hrajúcich hercov, ale viac ma film nepresvedčil. ()