Městečko Three Pines

• Kanada Three Pines

Vrchní inspektor Armand Gamache vidí věci, které nikdo jiný nepostřehne - světlo proplouvající trhlinami, mytický nádech každodennosti a zlo ve zdánlivě obyčejných věcech. Při vyšetřování vražd v městečku Three Pines odhaluje dávno pohřbená tajemství. (HBO Max)

Malarkey

Je fakt, že dneska už od těch seriálových produkcí očekáváte nějaký wow děj jako takový standard. Takže když se na scéně objeví nějaká nová detektivka, kde se objeví nějaký zajímavý herec - zde Alfred Molina - tak počítáte s tím, že se tu osm epizod bude něco konstatně odvíjet. Jenže tady je to pojato postaru, takže Armand Gamache v kůži Alfreda Molini, je odklizen do městečka Three Pines, někde kdesi v horách v Kanadě. A krom hlavního příběhu, který se odvíjí celou sérií a postupem času je čím dál tím méně zajímavý, se tu řeší hlavně jednotlivé vraždy, které se vždy v jednom díle rozjedou, aby se ve druhém vyřešily. Seriál je nicméně silný výbornou kamerou snímající nádhernou přírodu a v soundtracku, který pracuje s hodně dobrou muzikou, kterou jsem si nejednoukrát musel najít. Jinak je to totální odpočinkový kousek, který nebyl ztrátou času a klidně bych se na něj koukal i dál. ()

Trixinka

Je velká škoda, že plánované pokračování této mrazivé, tajemné až mýtické detektivky bylo zrušeno, a tedy i otevřený konec vyšumí do prázdna. Skvělé obsazení, jednotlivé případy celkem zajímavé, postavy různorodé (Ruth byla nej), jen ten případ zmizelé dívky, který se táhne celým seriálem, mi přišel navíc, jakoby rušivý. No upřímně, mohlo to být ještě zajímavé, jak by se jednotlivé postavy a případy ještě rozvíjely, kdyby se pokračovalo. Škoda. ()

Matulko_

Nikdy by mi nenapadlo, že by som mal divácky pôžitok z niečoho, čo by sa dalo očastovať označením „oddychová kanadská detektívka“. A predsa. Aj so zvyškami denného prídelu mentálnej kapacity večer po práci sa dajú prípady vyšetrované Molinom na kanadskom vidieku sledovať bez straty pozornosti. /spoilert alert/ -> Trochu mi vadila dvojica páchateľov, ktorá sa zjavila až v poslednom prípade, hoci ostatné postavy sa vo viac-menej pevnej zostave objavovali v priebehu celej série <- Bohato to ale vykryl Gamache, ktorý svojou rozvahou a dobrosrdečným prístupom kontrastoval klasickým drsňákom, sociopatom, alkoholikom či inak „poľudšteným“ vyšetrovateľom, figurujúcim vo väčšine súčasných detektívok. Práve herecký vstup Alfreda Molinu bol pre mňa faktorom, ktorý inak kľudnému tempu dodal potrebný punc zámeru. Opäť sa nevyhnem analógii z potravinárstva: na hruške nashi mi chutí práve to, ako je pre jej nevýraznú chuť cítiť jej arómu. ()

sochoking

Pohodová, oddychová krimi vhodná na piatkový/sobotný večer s príjemnými hlavnými postavami, občasným humorom a dobre napísanými dialogmi, ktorá sa odohráva v mestečku, kde každý pozná každého a miestni moc neradi spolupracujú s políciou. V ôsmich epizodach sa riešia dokopy štyri prípady, ktoré na seba nenadväzujú (jeden prípad na dve epizody) a na pozadí ktorých ešte 'okrajovo' riešia jeden, akože taký hlavný. Neurazí, nenadchne a ak náhodou bude druhá sezona, tú už ťahať nebudem. Silnejšie tri hviezdičky. ()

Rumbambule

Taková kanadská verze Vražd v Midsomeru, kde je místo britské ponurosti trocha indiánské mystičnosti. Je to často děsně naivní, někdy až příliš poetické a rozhodně ne nepředvídatelné. Ale i tak je to vcelku originální a já jsem se nenudila. Dokonce i scéna s medvědem mi nevadila :D  Konec má být asi příslibem druhé série... ()