Nizozemský detektiv afghánského původu Mardik (Nasrdin Dchar) získá informaci, že jeho kamarád z dětství Faysal (Abbas Fasaei) je v Nizozemsku. Když druhý den dojde k teroristickému útoku, Mardik podezřívá Faysala a začne vyšetřovat. (Wade)

EvilPhoEniX

Neskutečnéj MASAKR!! Holanďané jakožto outsideři na filmové scéně tímhle seriálem naprosto šokují, drtí konkurenci a vyhrávají na plné čáře.  Amsterdam zachvátí organizované teroristické útoky muslimských šmejdů a je to natočené tak realisticky a autenticky, že Vám bude běhat mráz v zádech jak nikdy!! Dlouho mi při sledování nějakého filmu/seriálu bylo tak nekomortně jak zde, může za to i fakt, že Evropský terorismus je poměrně aktuální a tady při sledování máte pocit, že se to opravdu děje a jste v centu dění a samotného chaosu. Velmi oceňuji, že seriál nesklouzne ani jednou k rodinnému drama ani žádných jiných dějových odboček, a nemáme zde pouze jeden útok, ale hned několik!! Hlavní hrdina je detektiv původem Afghánec, který se dozví, že jeho přítel z dětství přijel do Amsterdamu a hned na to se ve městě začne dít chaos, pátrá tedy po něm na vlastní pěst, jenže on sám začne být hlavním podezřelým v celém případu, takže tu máme Uprchlíka a Hotel Mumbai v jednom! Vrcholem je rozhodně 2 dílný masakr v obchodním centru, kde s kalašnikovem pálí nekompromisně a chladně úplně do všech. Ta beznaděj,bezmoc a strach jde z to cítit neskutečně. Atmosféra všech těch mrtvol válejících se po zemi včetně dětí je nekompromisní!! Trochu mě tu sice štvaly pravidla policie, která čeká půl hodiny na komando a mezitím teroristé vystřílí 200 lidí a policisté čekají venku, ale to jsou ty trapný protokoly. Za mě výborná věc, která si drží tempo, napětí, je nepříjemná i dostatečně akční. Dost možná nejlepší seriál/film na téma terorismus, co jsem kdy viděl. 10/10. ()

eLeR

Zle sa pozerá na to, keď sa teroristom darí. A keď je polícia na váš vkus príliš pomalá. Lenže skutočný život nie je akčný film. A táto holandská zlatá hodina je naozaj veľmi autentická .. a miestami dosť nepríjemná. Za hudobný podmaz Ziggymu tlieskam. ()

TheEvilTwin

Naprostá pecka! Šestidílný seriál o teroristických útocích jedné skupiny, na jejíž lov se dá parta kriminálních vyšetřovatelů, ale všechno se postupně začne zamotávat a začíná tady hra o čas do posledního největšího výbuchu. The Golden Hour si mě získal už od prvního dílu, kdy nám filmařsky zručně předhazuje výborné postavy a jejich background a líčí, kudy se bude děj ubírat. Překvapí dostatek napětí, kdy se prakticky celých 6 dílů hraje na kočku a myš nejen mezi vyšetřovatelem - teroristou, ale taky tady jde hlavnímu vyšetřovateli po krku celá policie, která si myslí, že za tím stojí i on kvůli jeho afghánskému původu. Je to vizuálně kvalitní, herecky a charakterově boží a hlavně se tady neustále něco děje - od úvodní bombovačky přes několik teroristických přestřelek až po finální akci. Co musím ale na seriálu speciálně vyzvednout je umění, jak dokáže pracovat s detaily a například hned v několika nenásilných a naprosto skvěle situovaných scénách dokáže vyzobrazit předsudky vůči muslimům ze strany obyčejných lidí a to, jak jsou všichni už od začátku vyšetřování nevraživí a podezřívaví vůči afgháncům nebo jiným "tamním" lidem. No vrtěl jsem se v křesle úžasem skoro pořád, napětím se tady rozhodně nešetřilo, divák v průběhu neví, koho nesnáší víc, jestli teroristy, a nebo zmr*ské, nekompromisní detektivy a celá tahle teroristická honička mě naprosto pohltila. A scéna v obchoďáku, kde se střílí na všechny, kdo se jen pohnou, byla totálně bezmocný a mrazivý úlet. Tady prostě nejde jinak než za full pětku. ()

BIG.NINE.CF odpad!

Nejdřív si tam tu chamraď dobrovolně pustí a pak se nestačí divit. Hlavní "hrdina" se dá na útěk, místo vysvětlení situace a tím začíná celá tahle fraška... 2 a 5 díl jsem vůbec nepochopil, jestli mají tak stupidní zákony a cajti nemůžou zasáhnout a nechají střílet do lidí v obchodě a jenom stojí venku, než přijede zásahovka? Té to odhadem trvalo 40 minut. To nemjí vrtulník, v Amstru? Potm šéf jakési tajné policie co se chová jak gestapák a napadá civilisty a dokonce i děti? A nakonec napadne a střelí dalšího civilistu přímo před očima dalších x policistů a nikdo to neřeší? Úplně stupidní... Sorry, ale tohle bylo velký špatný. ()

dago79

Tak toto malo gule. Napínavý seriál o terorizme ktorý je veľmi aktuálny v Európe. Islamisti sa idú pomstiť západu za všetky ich boliestky. Veľmi autenticky natočené. ()