Hovor so mnou!

• Česko Mluv se mnou (viac)

Skupina kamarátov narazí na záhadnú mumifikovanú ruku, o ktorej zistia, že ich dokáže dočasne spojiť so svetom duchov, ak sa ruky chytia a vyslovia: „Hovor so mnou!“. Nebezpečná hračka sa stáva hlavnou atrakciou večierkov a vzbudzuje čoraz väčší záujem na sociálnych médiách. Pri jednom zo seáns sa však svety spoja príliš nadlho, čím prebudí a vypustí hrozivé nadprirodzené sily. (Vertigo Distribution)

maddy

Čakal som typickú teenagerskú ducharinu a dostal síce teenagerský, ale pomerne dospelo natočený horor, ktorý kombinuje hororové prvky s psychologickou drámou. Talk to Me má tak vo výsledku svojim námetom a podaním bližšie k podobne ladanému Smile, než k bežnému hororu pre teen masy typu Ouija. Zaujímavý nápad, vyhýbanie sa klasickým duchárskym klišé, nevsádzajúce na otrepané ľakačky, iba na čoraz väčší psychický dopad na postavy s postupným, pomalým budovaním napätia až dokým sa to celé nezvrtne v jednej brutálnejšej scéne po ktorej nasleduje ... vlastne už nič extra zaujímavé s pomerne slabým finále, do ktorého film dobehne skôr na voľnobeh, nežby akokoľvek gradoval. Duo Danny a Michael Philippou má rozhodne talent, ale je cítiť, že režisérsky sa jedná o ich prvotinu a ešte potrebujú malinko vyzrieť, aby natočili skutočnú hororovú pecku. Nábeh na to rozhodne majú, no ja som v prípade Talk to Me po tých nadšených ohlasoch zo zahraničia čakal predsa len o niečo viac. Rozhodne nie zlý, svojim poňatím takmer až indie horor, no na moje extatické nadšenie tam toho v druhej polovici predsalen dosť chýba. CELKOVO: 6/10 ()

PetrPan

Spojení originální duchařina se v poslední době stalo spíš oxymóronem,  poněvadž pokud chce dnes někdo natočit horor,  dost často vypustí do světa  nějakou tu kačenku z Wany, kde se tříská, řve a dělá bububu.  Australští bratři v triku pak tedy nejsou žádnou výjimkou, ale nebo spíš ALE!  Ona se jim totiž povedla nebývalá kulišárna a skutečně natočili výše zmíněný protimluv.  Sice se trochu bojím, že tenhle jejich prvotní kříženec Insidious a Ouiji se v chystaném sequelu rozplizne přesně do toho homogenního slizu, kterým je tenhle subžánr prakticky nenávratně prosycen, ale nebudeme předbíhat.   Tady jsem si užil krvavě šťavňatou a vůbec ne dojemně pitomou šou s čvachtavě děsivými řádně uleželými návštěvníky z tohoto a jiných světů možná i novodobých bří Grimmů. ()

tron

choze má (zase raz) pravdu. Mne sa to nepáčilo a nebavilo ma to a to mám od 90. rokov slabosť pre špecifickú austrálsku kinematografiu. Trocha to môže pripomínať (od dospelého sveta akoby izolovaní puberťáci vs. drsná urban legend) hit Neutečieš, ale nemalo to na to a už to nebol žiadny zázrak, aj keď uznávam, že po druhom pozretí som mu mnohé nedostatky odpustil a dal mu až 4*. Jeho „nasledovníkovi“ ich ale fakt dať neviem a pochybujem, že sa to zmení po repríze, ak na ňu vôbec niekedy budem mať chuť. Nesympatické postavy, v lepšom prípade priemerní herci. Mimo pár znepokojivých scén (hlava, noha) útrpné. ()

Wade Wright

V podstatě bezchybný horror. Duo z YT kanálu RakkaRakka nejen prezentují svoje našlapané řemeslo, které mi až připomnělo jiné známé duo jejich vrstevníků, ale zároveň překvapují vážným a děsivým scénářem. Ten je o to děsivější neboť využívá žánru, trefně poukazuje na problematiku zneužívání drog a psychických poruch, ale ještě působí překvapivě dospěle a hlavně odžitě. Takových horrorů by mělo být víc. - Pokud jste někdy trpěli nebo trpíte schizofrenií, či podobnými problémy, tak na to fakt nechodťe. Není to dobrej nápad. ()

agentmiky

Bratry Dannyho a Michaela ještě znám z jejich počátků na YT, ten jejich střelený obsah měl něco do sebe. O to více mě překvapuje, že si sedli na režisérskou stoličku a natočili plnokrevný celovečerní film, za který by se lecjaký renomovanější autor z branže vůbec nemusel stydět. Velmi se mi zalíbil samotný nápad. Ty seance nabídly neskutečně vygradovanou podívanou (škoda, že jsme se jich nedočkali více). Jinak herecky asi OK, ale nikdo mě vyloženě neuchvátil. A ten závěr zajímavě uchopený, tu myšlenkovou paralelu s užíváním drog jsem reálně nečekal. Za to palec hore. Povedený snímek po všech stránkách. Uvidíme, co si na nás bratrské duo připraví příště. Za mě dávám 7/10 ()

• Film sa stal komerčne veľmi úspešný, keď si na seba zarobil 15-násobok svojich nákladov a z toho dôvodu bola naplánované nakrúcanie "dvojky". (Arsenal83)
  • Pro film bylo vyrobeno šest modelů ruky pro případ, že by se nějaká z nich poničila nebo rozbila. Režisér Danny Philippou si dokonce jeden z modelů nechal. (Reesam)
  • Sražený klokan na cestě nebyl vytvořen digitálně, ale byl to plně odvladatelný animatronik. (Kailo)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD