Búrlivé výšiny

• Česko Bouřlivé výšiny (viac)

Heathcliff, ktorého adoptuje statkár na severe Anglicka, vyrastá spolu s jeho dcérou Cathy... Tragický príbeh veľkej a nenaplnenej lásky, zrady, nenávisti a túžby po pomste, nakrútený podľa románu Emily Brontëovej. Tvorcovia filmu sa snažili o maximálnu vernosť literárnej predlohe a evokáciu atmosféry viktoriánskeho Anglicka prostredníctvom pozorne rekonštruovaných reálií. (STV)

danca044

Krásný a originální příběh inspirovaný knihou Emily Bronteové. Stále se snažím pochopit povahu Heatcliffa, který se jednu chvíli zdá milý a láskyschopný, ale po smrti své milované se změní v krutého a bezcitného muže, který se ke všem chová s odporem. Ralpha Fiennese moc ráda jako herce nemám a proto mi trochu znepříjemnil dojem u filmu. Na čtyři hvězdičky film ale určitě má. ()

EastWicka

Temně romantická Větrná hůrka Emily Brontëové mne v pubertě nevratně zasáhla. Tohle zpracování je sice kapku sterilní, ale v některých dotecích, jako ve scénách s Katčiným zjevením nebo Heatcliffovou kletbou, má ty správné hororové grády. A to především díky nádhernému soundtracku Riuychiho Sakamota, který dokonale vystihl tu neředěnou osudovost, melancholii i mrazivé závany ze záhrobí. Heatcliffem mého srdce sice zůstal mladý Timothy Dalton, ale Ralph Fiennes prostě Heatcliffem je. ()

blackJag

Na tohle jsem se fakt těšil a na semináři britských filmů v UH se mi konečně poštěstilo vidět to v kině... Jsem ale zklamán. Démoničnost Fiennese? "Tajemné" drmolení a mastné vlasy! Vůbec, celý film mi přišlo, že to není z roku 92, ale 72. Mezi zásadními událostmi uběhne v ději 18 let a světe div se, Heatcliff vypadá furt stejně. Navrch v některých "vypjatých" pasážích neúměrně předimenzovaná hudba, až nepříjemně. 45% ()

Vědma

"Jedno mějte na paměti, v žádný okamžik tohoto přiběhu se neusmívejte." - řekla slečna Emily. To není ani tak těžké, v jednom z nejromantičtějších příběhů o lásce a nenávisti až za hrob toho moc k smíchu není. A příběhu je tady učiněno zadost. I obsazení je výtečné, i když tak krásný asi Heathcliff jako v podání Ralpha Fiennese být nemohl. Možná trocha překotnosti ve vyprávění tady byla - stěsnat celou historii v průběhu spousty let do 105 minut nebylo lehké, ale v podstatě se to povedlo výborně. A radím vám, přečtěte si tu knihu. ()

VanTom

Osudové romantické melodrama vypustilo z knižní předlohy, předpokládám, desítky stran polidšťujících zamilované osoby a prohlubujících jejich citové pohnutky. Pro diváka filmové adaptace tak zůstala pouze spalující, leč nepochopitelná, destruktivní láska (doslova "až za hrob") mezi majetnickými, vrtošivými postavami, kterou nenaplnily ani atmosférické kulisy jak z gotického hororu, ani podmanivá hudba, ani uhrančivé herecké výkony. ()

• Ralph Fiennes trval na dodržaní scény z knihy, v ktorej si Heathcliff bije hlavu o strom. Urobil to tak presvedčivo, až mu začala tiecť krv. (jofffo1)
  • Film sa natáčal v mestách Halifax, Malham, Grassington, Keighley a Skipton (Veľká Británia) od 30. septembra do 10. decembra 1991. (Arsenal83)

Bouřlivá Natalie

Bouřlivá Natalie

12.04.2008

Natalie Portman zřejmě pochytila od Scarlett a Keiry slabost pro historické kostýmy. Poslední dobou se do nich navléká podezřele často. Po Španělsku v dobách inkvizice a napoleonských válek (Goyovy… (viac)