Stutz

Upřímné povídání s hercem Jonahem Hillem, během kterého významný psychiatr Phil Stutz zkoumá svoje zážitky z dětství i unikátní vizuální model terapie. (Netflix)

Arsenal83

Niečo o duševnom zdraví. Ale veľmi dlhé, pomalé. Žiadnu duševnú pohodu mi dokument nepriniesol. Nehodnotím lekárske praktiky. Azda je to terapeut, ktorý naozaj mení životy k lepšiemu. Ale pri rozprávaní o tom, že ako by sa človek pomocou nových náhľadov mohol cítiť živšie som sa zarazil pri tom, že celý ten formát veľmi živý nie je. Je skôr uspávajúci. ()

krasava

Tohle není o tom, hodnotit formu. To je o tom, hodnotit, jak jste byli na obsah dokumentu připraveni, otevření. Asi i vzhledem k tomu, že lezim s nemoci a mám dost času a ohledně dokumentu jsem neměla žádná očekávání a předsudky, hodnotim vysoko. Samozřejmě jde hlavně o moje životní zkušenosti. Pomalé to bylo, jistě, je to autentické. Může to mít i souvislost s nemocí. Ty terapeutické nástroje jsou jedinečné, chápu, že je Jonah chtěl dostat ven. A Joaqin Phoenix taky věděl, co dělá, když šel do produkce. Intimate. Zacházet křehce, nepošlapat. ()

M.i.k.e

Jonah Hill delší čas bojuje s psychickými problémy a rozhodl se, že diváků nechá lehounce nahlédnout pod pokličku a ukázat jak je psychika křehká a důležitá. Tahle část dokumentu je plně ok a nic proti ní. Bohužel je tu ale druhá strana mince a tam už to taková hitparáda není. Jonah Hill má evidentně svého psychiatra rád a mají spolu vztah, který není u dvojice lékař pacient úplně běžný a chtěl nám ukázat něco z jeho neortodoxních metod a jak je to celé super. Nejsem expert a nevím do jaké míry je to takhle v pořádku, ale měl sem z toho velmi často pocit jako kdybych koukal na oslavnou ódu na guru Járu, nebo někoho podobného a i když některé myšlenky tady jsou minimálně zajímavé, určité pachuti po konci se zbavit nelze...40% ()

Rimsy

Herec a režisér Jonah Hill má dlouhodobé problémy s psychickým zdravím, což tematizuje v novém černobílém dokumentu, který můžete vidět na Netflixu. Jeho óda na soubor metod psychiatra Phila Stutze však zanechává podivnou pachuť. ()

Sany33

Príbeh: Načrtnutie niekoľkých metód terapeutickej praxe Doktora Phila Stutza ako aj nahliadnutie do jeho súkromia sa snaží vyrozprávať jeho pacient Jonah Hill, na ktorého mali tieto metódy zrejme ten najväčší vplyv. Prevedenie: "Dokumentu" teda aspoň tak sa tento počin prezentuje sa nedá uprieť chtíč. Autor veľmi silno chce vyrozprávať príbeh človeka, ktorý mu pomohol zmeniť život. Verím aj tomu, že tieto metódy majú význam a vedia ľuďom s depresiami alebo inými psychickými problémami pomôcť. Ja som medzi nich nikdy nepatril. Radím sa medzi ľudí ktorý síce nemajú všetko, ale nechýba im nič a neviem si predstaviť že  by som sa dostal do stavu, že by som si neuvedomil, že na svete sa vždy nájde niečo pekné, na čo sa dá upriamiť a dostane vás to cez všetky prekážky ktoré pred vás osud postaví. Rovnako tak neverím na náhody a asi sa to malo stať že som tento dokument videl a asi sa aj musí stať že ho záporne ohodnotím. Ľuďom s mojím nastavením jednoducho nemá čo ponúknuť a beriem ho ako stratu času. 20% ()