Americké televizní drama o neobvyklém přátelství, které překonalo všechny překážky i předsudky. Dvacátá léta dvacátého století kdesi na jižanském venkově. Pravě tady žije syn místního povaleče, malý opuštěný desetiletý chlapec Charlie, který zůstal sám, když jeho otec zmizel někam i s jeho mladší sestřičkou. Kdo ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby se jednoho dne nesetkal s laskavým farmářem Williamem Osgoodem, který se o něj postará a poskytne mu nejen útěchu, ale také přátelství. To však v dosud poklidném městečku vzbudí značný povyk, protože William je černoch. Má problémy s rasismem okolí, například s bílým správcem cukrovaru, který odmítá kupovat jeho třtinu, má dluhy u banky, které ohrožují jeho farmu, má i řadu dalších potíží, přesto se však nevzdává a zůstává čestným a slušným člověkem, slušnějším než většina bílých v jeho okolí. A možná právě proto mohl Charliemu poskytnout nejen oporu, opravdové přátelství, ale také to nejdůležitější, co chlapec potřeboval, sílu a odvahu do dalšího života. Charlie se Williamovi odvděčí, když farmáře zachrání před smrtí, poté co jeho farmu přepadne Ku-Klux-Klan. A pak se jednoho dne vrátí Charlieho otec. Sám. Bez dcerky, kterou prý nechal v Memphisu. (oficiálny text distribútora)

akisha

Typickej zástupce "malého filmu". Tenhle se na svoje poměry vyvedl nadprůměrně. Dokonce se tu sešlo hned několik známejch tváří - Joseph Mazzello (kluk z Jurskýho parku, jedna z mála dětskejch hvězd, která nevypadala za mlada roztomile a v dospělosti jako úchyl), kterej hrál víc než dobře a já jsem si tak po hysterákovi Osmentovi (Secondhand Lions) spravila chuť. Jeho sestru hraje Evan Rachel Wood (přítelkyně Marilyna Mansona), opileckýho fotříka si střihnul Don Swayze (narozdíl od skladkýho obličeje svýho bratra Patricka vlastní Don neuvěřitelně psychoidní tvář), šerifa a člena Ku-Klux-klanu:-) zahrál mladej Fichtner (asi nejzajímavější postava) a hlavního hrdinu skvěle ztvárnil relativně neznámej Luis Gossett Jr., a ztvárnil ho dobře navzdory jistý nevděčnosti (postava bez charakterovejch vad). Spíš než že by film kvalitně podával problém rasismu se mu daří přiblížit přátelství černocha s malým klukem v době, kdy taková věc vzbudila víc než pobouření. Odpočinkovej film, co neurazí. ()

Hillock

Celou dobu dvouhvězdičkový film a já si říkal, že to je jeden ze slabých snímků, kde hraje můj oblíbenec Joseph Mazzello. Chudák za to nemohl. No a pak přijde poslední čtvrthodinka. To bylo jiný kafe. Trochu naštvaný z toho, že jsem hodinu a devatenáct minut čekal na něco krásného, co zvedlo moje hodnocení na tři hvězdy. Mimochodem, již první záběr napovídal, že půjde o televizní film. To se jim tam povedlo propašovat bezvadně. ()