Já jsem Vanessa Guillen

• USA I Am Vanessa Guillen

Dvacetiletou Vanessu Guillen kdysi našli zavražděnou na základně americké armády. Její rodina odmítla mlčet a pustila se do boje za spravedlnost a změnu. (Netflix)

samsozz

extremne nudne a nezazivne, v polke som to mal chut vypnut. To, ze v USA je dementny system vieme uz davno, tato udalost to iba potvrdzuje. Tretina tohto "dokumentu" su len zabery z fanatickych protestov a dalsia tretina je opodstatnene ale pre mna nepozeratelne a dookola opakujuce sa vyplakavanie mamky a sestier VG. Jedna tretina z tej hodiny a pol je pozeratelna preto davam 40%. ()

*CARNIFEX*

Ani z ďaleka nie tak silné, ako tématicky obdobný dokument: "Invisible War" a to je človeku priam ľúto, nakoľko toto je jedna z tém, o ktorej sa prakticky nehovorí, no rozhodne by sa malo. Je to ponaťahované, ani tak nie o prípade, ale o vykonávaní úsilia v boji s veternými mlynmi o úprave zákona, ktoré rozhodne nie sú na strane poškodených. Ďalší dokument, ktorý v tomto smere stojí za zmienku, je o zneužívaní študentov na VŠ zbohatlíkmi zo skurveného Harvardu: "The Hunting Ground". ()

NikiVai

Celkem zajímavý dokument o cestě jedné rodiny ke změně velmi důležitého zákona. Boj rodiny Guillenových odstartovala násilná smrt jejich dcery a sestry Vanessy. Film je natočený možná dost zdlouhavě, přišlo mi, že je v něm dost "hluchých" míst, dala bych mu svižnější tempo a šla víc do hloubky problému. ()