Ke slávě se dá dojít různými cestami. Malá operní skupina, která toho nevlídného podzimního dne míří kdesi na severu Anglie do vězení s maximální ostrahou, zvolila cestu značně netradiční, leč, vyjde-li všechno, jak si plánují, možná velice schůdnou. Neboť opera, inscenovaná ve vězení za spoluúčasti vězňů - jaké to sousto pro recenzenty a noviny všeho druhu! Jak rychle a snadno se tím dá zvýšit popularita! Původní záměr je tedy jasný: dnes hrajeme ve vězení, zítra v La Scale! Jeho realizace ovšem není zdaleka tak jednoduchá, jak se zkraje zdálo. Nejen proto, že si - ironií osudu - vybrali "mordoperu" Stephena Sondheima Sweeney Todd, ale zejména proto, že si nikdo z nich neuměl představit, co bude každodenní kontakt s vězni, odsouzenými za nejrůznější těžké zločiny na doživotí, znamenat jak pro ně, tak pro "mukly". Jaké konflikty, emoce a střety to na obou stranách - i mezi nimi navzájem - vyvolá, jakou zkouškou charakteru to pro všechny zúčastněné bude... (oficiálny text distribútora)

Sokkk_y

Parádní filmek, kterému nechybí vůbec nic. Francesca Joseph, která je i spoluautorka scénáře, dokonale zpracovala tenhle originální námět a společně se skvělými herci vytvořila dokonalý film, jehož obsah patřičně odměnili diváci v Cannes dlouhým potleskem. Dnes tu budou čtyři hvězdy, zítra třeba pět... ()

Cimr

Jsem zastáncem toho, že vězni se mají ve věznicích až moc dobře. Když masový vrah má v pondělí kroužek kreslení, v úterý se dívá na televizi, ve středu zkouší operu, ve čtvrtek.. a tak dále, zdá se mi, že něco není v pořádku. Jsou tam za trest nebo je to trochu delší tábor pro odrostlé? Přesto (proto?) si mě film získal, jelikož mě přinutil pochybovat. Když je někdo odsouzen na doživotí, znamená to nutně, že je to špatný člověk? Pokud jste film neviděli, neodpovídejte zbrkle, tak, jako já. Podívajte a pak to zkuste. ()

czejny

Když jsem se poprvé podíval, o čem by tento film měl být, hned mi bylo jasné, že tato komedie z vězeňského prostředí nemůže být propadák. Vždyť příběh z vězení je vděčné téma, které musí určitě zabrat. Diváci si nenechají ujít podívanou na něco, o čem nemají ani páru (pokud ve vězení nebyli) a proto také tyto filmy jsou tak uspěšné (např.: Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle,…). A když do této rovnice přidáme ještě ten typický anglický humor, trochu toho napětí a příjemné melodie opery Sweeney Todd, vyjde nám z toho tento příjemně natočený snímek. Mohu tento film doporučit, ale jistě nedosahuje takových kvalit jako již zmíněné filmy z vězeňského prostředí… ()

DDT

Film, který je s titulky, jde v televizi až po půlnoci a přesto udrží moji pozornost až do konce, zaslouží rozhodně nadprůměrné ohodnocení. Setkání labilních umělců, kteří jsou hodně mimo realitu, s neméně nervově labilními zločinci je nápad za milión. Skvěle vybraní herci, černý anglický humor a téměř až do konce nejistota, co kdo spáchá v příští minutě, jsou největšími přednostmi tohoto snímku. Pět hvězdiček nedávám jen pro příliš "trčící" mravní naučení. ()

gudaulin

Příjemná a chytrá komedie, která staví na typických přednostech britské kinematografie, tedy na určité střízlivosti, spíš suchém britském humoru, kvalitních hereckých výkonech a originálních nápadech. Zejména v první půli jsem párkrát uvažoval i o páté hvězdičce. Dialogy sice nepřekypují množstvím hlášek a jednotlivé scény nejsou plné ztřeštěných gagů, ale úsměv na tváři zajišťuje spolehlivě absurdita viděného , kdy vězni v přísně střežené věznici, navíc bez výjimky odsouzení za ty nejhorší zločiny, tedy vraždy, nacvičují s ambiciózním divadelním souborem operní představení o masovém vrahovi. Bohužel zejména v druhé polovině scénář od humorné nadsázky sklouzává k sentimentu, především ve scéně hostiny, kdy se vzduch přímo tetelí vzájemným porozuměním, přátelstvím a láskou tam, kde by nebylo na škodu ukázat trochu zdravě cynického odstupu. Samozřejmě, že celá modelová situace je nerealistická, těžko by například hlavní dozorce nacvičoval představení spolu se svými svěřenci, aniž by přitom ztratil veškerou autoritu a odstup. Celkový dojem: 75 %. ()

• Jessica Hynas soutěžila o cenu BAFTA TV v kategorii nejlepší herečka. (Terva)
  • Film soutěžil na filmovém festivalu v Cannes o Zlatou palmu v kategorii Un Certain Regard. (Terva)
  • Na televizním festivalu Banff získal štáb cenu Banff Rockie za nejlepší výrobu. (Terva)