V této k popukání lascívní komedii americká dvojčata, jež spolu nevycházejí, Alice (Kristen Bellová) a Paul (Ben Platt), jsou pozvána, spolu s neskonale optimistickou mámou (Allison Janneyovou), na britskou svatbu jejich poloviční sestry Eloise (Cynthia Addai-Robinsonová), aby dostala příležitost se znovu sblížit jako – víceméně – dospělá a aby se všichni naučili mít se navzájem rádi jako dřív. (Prime Video)

Aljak

Čo ja viem, na môj vkus to bolo až príliš excentrické a miestami naozaj prihlúple. Áno, chápem, že zámerom bolo tam mať nespočetne veľa ironických hlášok bez servítky, ale mne sa to tam v takomto type filmu proste nehodilo, a celá táto podarená rodinka mi prišla fakt vadná (každý člen iným spôsobom). A pritom, po scenáristickej stránke to bolo podľa mňa celkom fajn a perspektívne. Len škoda, že to museli za každú cenu ladiť do komédie a dramatický rozmer tu bol len taký do počtu - a pritom tie postavy v sebe skrývali oveľa viac trápení, ktoré sa tu dali rozvinúť aj v dramatickejšom prevedení. 2* ()

TheEvilTwin

Že se z 52% vyklube takhle zábavná komedie, to jsem teda nečekal! V jádru jde o obyčejnou rodinnou jízdu, kdy se sourozenci i rodiče navzájem moc nemusí a na svatbě se po dlouhé době shledají a musejí předstírat, že se mají rádi, ale funguje to nečekaně dobře. Největším tahounem jsou sympatické postavy, které zde vtipkují každou minutu, a tak o humor není nouze v průběhu celého filmu - gay bratr a trollící nespokojená sestra jsou výborné charaktery a když došlo na gay-trojku, bavil jsem se skvěle. V posledních 20 minutách film trochu ubírá z plynu zejména po stránce humoru a finále na svatbě bych si dokázal taky představit vyhrocenější, vzhledem k tomu ,že právě zde veškeré dění směřovalo, ale jinak jsem suma sumárum spokojen a slabší čtyřku si film hravě vyslouží. Fajn feel good comedy s příjemnou stopáží - sice nic světoborného, ale jinak slušné překvápko. ()

EvilPhoEniX

Průměrná vztahová komedie z Amazonu, která splňuje kvóty ještě přísněji než Netflix, takže xenofobům dá pořádně na frak. Trochu mě zklamal fakt, že se film neodehrává na svatbě, já se těšil na hodinovou svatbu plnou nepříjemných lidí, kde se posere, vše co může, protože Svatby mívají dobrý potenciál k zábavě, ale tohle je spíš o přípravě na svatbu a o rodinných vztazích. Krom Kristen Bell tu není nikdo známý, takže jde o druhořadou komedii, ale občas se zasmát dá. ( Gay trojka byla vtipná, ale měla ještě větší potenciál) a vtipná je místy Kristen Bell, byť se chová jako typická ženská a tím si i ztratila mé sympatie. Američané už neumí dělat komedie tak dobře jako Evropa a to platí už dobrých pár let. 55% ()

M.i.k.e

klasická komedie o rozhádané rodině, která si k sobě musí znova najít cestu. Jak už to tak bývá, důvodem sporů je spousta nevyřčeného a různá nedorozumění a normálně by stačilo kdyby si to postavy byly schopné jednoduše vyříkat. Jenže to nejsou a tak sledujeme cestu na které je něco málo humoru a hodně debilního chování a pak si samozřejmě všichni padnou do náručí. Vyloženě špatná tahle komedie není a na mrazivé nedělní odpoledne je celkem v pohodě, nic převratného ovšem nepřináší...60% ()

silentname

"People We Hate At The Wedding" je presne ten typ nenáročnej oddychovej komédie, aké mi vedia zapasovať. Nepotrebuje to nejakú komplikovanú zápletku. Stačí trošku rodinnej drámy počas prípravy na svadbu. Kam naši hrdinovia pricházdzajú skrz všetky konflikty a problémy. Pretože nikdy si nevedia položiť dôležitú otázku, čo je vlastne za tým všetkým okolo. Má to totiž svoje dôvody. Postavy sú podľa mňa sympatické (väčšinou) a hoci film má aj niekoľko skutočne trápnych momentov, tak vedia ich vykompenzovať niekoľkými vtipnými scénkami a najmä srdečnými momentkami, ktoré tento film úprimne potreboval. Chcel som ako divák vidieť ako sa rodina stmelí a ako to celé bude mať hlbší význam. No napriek tomu, že je tu aj veľké množstvo momentov, kde som presne vedel čo sa stane, tak je tu aj niekoľko príjemných prekvapení, ktoré som nemal šancu odhadnúť. A sú tu dobre zasadené. Vo výsledku, pohodový oddychový film, ktorý síce nie je žiadnym super zážitkom, no úprimne mi to stačilo. Už len z toho titulu, že Allison Janney je veľmi vtipná. Hodnotenie: B- ()